Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2018, 23:43   #1
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Upgrade układu hamulcowego 1.6 Ti-VCT

Witam,

Wielkimi krokami zbliża się moment wymiany tarczy i klocków w mojej Fieście MK7 1.6 Ti-VCT. Jak to w każdej MK7 poza ST mam z tyłu bębny (których raczej narazie nie ruszam), a z przodu tarcze 258 mm.

Przez moment miałem pomysł na swap hamulców od ST ale chyba przy moim użytkowaniu (dynamiczna jazda w warunkach drogowych, bez wyjazdów na tor) nie ma to sensu, lub mówiąc inaczej nie kalkuluje się finansowo.

Więc chciałbym nie zrujnować portfela a możliwie jak najbardziej usprawnić hamowanie. Im więcej opinii czytam tym bardziej nie wiem co wybrać, myślałem o następujących konfiguracjach:

- tarcze ATE Standard lub ew. tarcze ATE Power Disc - jeśli są rzeczywiście lepsze
- tarcze ZIMMERMANN STANDARD COATZ lub ZIMMERMANN SPORT COATZ - jeśli są rzeczywiście lepsze
- tarcze BREMBO PAINTED lub BREMBO XTRA - jeśli są rzeczywiście lepsze
- tarcze EBC STANDARD

- klocki EBC BLACK STUFF lub EBC GREEN STUFF
- klocki BREMBO
- klocki ATE ORIGINAL
- klocki ZIMMERMANN

Myślałem też nad wymianą przewodów hamulcowych na takie w stalowym oplocie + dobry płyn hamulcowy ale w tym temacie jestem zielony. Mianowicie nie wiem czy warto zmieniać przewody do hamulców bębnowych z tyłu, nie wiem też z jakimi kosztami wiążę się wymiana kompletu takich przewodów z przodu i z tyłu lub jeśli z tyłu nie warto to tylko z przodu.

Ewentualnie czy da się jakoś poprawić wydajność hamulców bębnowych czy pozostaje swap ?

Dzięki wielkie za wszelkie podpowiedzi.
Kamil.

kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2018, 23:47   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Upgrade układu hamulcowego Fiesta MK7 1.6 Ti-VCT

Bębnowych nie ma co ruszać, bo to kupa.

Z tego wszystkiego wymienionego jedynie zielone ebc mogą cokolwiek polepszyć w hamowaniu.

Tarcze brembo najdłużej oprą się rdzy.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2018, 16:37   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Upgrade układu hamulcowego 1.6 Ti-VCT

Tarcze mogą być zwykłe. Ja mam tarcze Zimmerman standard coatz i klocki EBC green i jest spora, zauważalna różnica w porównaniu do OEM Forda. Ale green to minimum.

Jakbyś myślał o zmianie przodu, to taki jak w Fieście ST (278mm) jest też w B-maxie i Tourneo courier. Cena zapewne niższa niż od ST, choć to samo.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 00:34   #4
kamiluek
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 16-01-2018
Skąd: Kraków/Zawiercie
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1.6 120 KM
Rocznik: 2010
Postów: 23
Domyślnie Odp: Upgrade układu hamulcowego 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bębnowych nie ma co ruszać, bo to kupa.

Z tego wszystkiego wymienionego jedynie zielone ebc mogą cokolwiek polepszyć w hamowaniu.

Tarcze brembo najdłużej oprą się rdzy.
Dzięki za podpowiedź. Używałeś może EBC Greenów, bo co osoba to opinia. Część zachwycona, część twierdzi, że są gorsze od standardowych klocków innych firm ?
Co do tarcz Brembo jesteś przekonany, że będą najtrwalsze, o dziwo wychodzą najtaniej ?

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tarcze mogą być zwykłe. Ja mam tarcze Zimmerman standard coatz i klocki EBC green i jest spora, zauważalna różnica w porównaniu do OEM Forda. Ale green to minimum.

Jakbyś myślał o zmianie przodu, to taki jak w Fieście ST (278mm) jest też w B-maxie i Tourneo courier. Cena zapewne niższa niż od ST, choć to samo.
Zostanę chyba przy serii. Tzn tyłu nie ruszam na 100% bo to zbyt dużo roboty jak tak poczytałem. Przód, niby mógłbym zmienić zaciski, bo są niezbyt drogie te o których mówiłeś ale czy rzeczywiście odczuje znaczącą różnicę między 278 a 258 mm ?

Wymienię chyba płyn na DOT 5.1 świeży, założę EBC Greeny jeśli rzeczywiście je polecacie i do tego muszę dobrać jakieś tarcze tylko.
kamiluek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2018, 12:55   #5
ratmed24
ford::advanced
 
Avatar ratmed24
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 27-11-2012
Skąd: Nowa Sól
Model: było MDO MK1 HB Citreen Geel RS & mk2 TD -jest Fokus mk2 lift GHIA sedan
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008r
Postów: 250
Domyślnie Odp: Upgrade układu hamulcowego 1.6 Ti-VCT

Cytat:
Napisał kamiluek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za podpowiedź. Używałeś może EBC Greenów, bo co osoba to opinia. Część zachwycona, część twierdzi, że są gorsze od standardowych klocków innych firm ?
Co do tarcz Brembo jesteś przekonany, że będą najtrwalsze, o dziwo wychodzą najtaniej ?



Zostanę chyba przy serii. Tzn tyłu nie ruszam na 100% bo to zbyt dużo roboty jak tak poczytałem. Przód, niby mógłbym zmienić zaciski, bo są niezbyt drogie te o których mówiłeś ale czy rzeczywiście odczuje znaczącą różnicę między 278 a 258 mm ?

Wymienię chyba płyn na DOT 5.1 świeży, założę EBC Greeny jeśli rzeczywiście je polecacie i do tego muszę dobrać jakieś tarcze tylko.
wprawdzie nie fiesta ale jak zmieniłem tarcze 260mm na 278mm to róznica spora- na pomiarach siły hamowania z 2,6nm na 3,12nm
__________________

było mdo mk1 td, mk1 citrine geel 1,8b, mk2 kombi 1,8td
jest Fokus mk2 2008 2,0TDCI GHIA
ratmed24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.