Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-01-2018, 22:14   #11
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Układ ABS i ESP działa prawidłowo i poprawnie,elementy składowe takiego systemu nie różnią się ze względu na zmianę średnicy tarcz.
Tzn. w innym modelu MK5 o porównywalnej masie, kołach, tych samych amortyzatorach itp są większe tarcze, podobnie jak pozostałośc sytemu wraz z kalibracją również?

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 22:38   #12
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

To znaczy że niezależnie od wielkości tarcz pozostałe elementy składowe systemu hamulcowego(pompa,elementy ESP) są takie same.Tak było w Focusie i jest tak w wielu samochodach.Jest tak dlatego że te układy działają i mogą sterować praktycznie w bardzo dużym zakresie jeśli chodzi o wielkości elementów wykonawczych takich jak tarcze.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 23:01   #13
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Mechanicznie tak, ale czy sterowanie, oprogramowanie jest identyczne i równie szeroko adaptacyjne. Czy też korzysta się z szerokiego zakresu tolerancji układow mechanicznych, ale charakterystykę uzyskuje się przez modyfikację oprogramowanie. O ile dobrze mi się wydaje to układ hamulcowy ma swój sterownik i soft. Czy soft jest identyczny we wszystkich tych autach czy trzeba coś aktualizować w zalezności od modelu auta/wersji?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 23:08   #14
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ważyłeś kiedykolwiek opony przy zmianie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdyby producent miał podchodzić tak bardzo restrykcyjnie to nić by nie działało prawidłowe po "chwili" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z punktu konstrukcyjnego pod względem sprawności działania wszystko jest ok, NIE przekraczamy punktu przyczepności dobrej opony 235 mm.
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 23:13   #15
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Cytat:
Napisał feniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy ważyłeś kiedykolwiek opony przy zmianie ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No nie. Ale mam znajomego, który stroi fabryczne układy ABS i kontroli trakcji na etapie projektowania zawieszenia (ale też aktywnego zawieszenia silnika) do znakomitej większości czołowych marek na świecie - pracował/pracuje w biurach konstyrukcyjnych producentów aut na stanowisku starszego eksperta. Właczając w to systemy typu magneride dla Ferrari, Porsche itp. i troszkę mi opowiadał na ten temat i wiem ile czasu to trwa. Dlatego byłem ciekaw Waszej opinii

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 05-01-2018 o 23:16
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 23:15   #16
Pitol321
FCP member
 
Avatar Pitol321
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-11-2011
Skąd: Essen
Model: VW Arteon Elegance
Silnik: 2.0TDi 200PS DSG
Rocznik: 2021
Postów: 684
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Zdarza mi się i to nawet dość często hamować z prędkości powyżej 200km/h i nie miałem jednoznacznego odczucia słabej siły hamowania w MD5.
Nie próbuję zaprzeczać zasadności takiej modyfikacji, ale gdybym miał sie za nią zabierać to zmieniałbym wszystko razem (tarcze, klocki, jarzmo i zacisk), a nie szedł w pół środki.

Obawy kolegów mają jednak jakieś ziarenko sensu.
W razie poważniejszego "kuku" jest się rzeczoznawcy do czego doczepić... i walcz Pan potem latami w sądzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Xsara II 2.0HDi 90PS 2000 Focus II 1.6TDCi 109PS 2007 Focus III 1.6TDCi 116PS 2012 Mondeo V 2.0TDCi 180PS 2016 Edge 2.0biTDCi 209PS 2018
Jest: 1. Arteon 2.0TDi 200PS DSG 2021 2. 207CC 1.6THP 156PS 2012.
Pitol321 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 23:23   #17
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

No i tak sobie myślę. Że skoro to wszystko jest takie samoregulacyjne i tolerancyjne to dlaczego jedno auto potrzebuje 30% więcej drogi hamowania niż inne. Inaczej zachowuje się przy gwałtownym hamowaniu lub dohamowaniu w zakręcie, etc. Dlaczego Mk5 nie prowadzi się tak dobrze jak Mk4? Skoro to tylko kwestia 'fadingu', skuteczność dla różnych tarcz przy katalogowym hamowaniu ze 100 km/h jest niemal identyczne, systemy są przenoszone z Focusa na Kugę i Mondeo - to pomijając fading dlaczzego jest wyraźna różnica w drodze hamowania dla poszczególnych modeli ? Aha, nie jestem zwolennikiem mniejszych czy też oryginalnych tarcz - po prostu staram się wyważyć za i przeciw: co zyskujemy co ryzykujemy / tracimy? Porównując np. Focusa z Mondeo z takimi dużymi tarczami. Jasne jest że auto o większej masie bedzie miało układ bardziej podatny na fading. Ale czy w normalnych warunkach awaryjnego hamowania będą miały takie same drogi hamowania, czy też różne - który wypada lepiej w praktyce?

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 05-01-2018 o 23:30
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 23:33   #18
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Cytat:
Napisał feniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz coś na poparcie takiego twierdzenia w tym przypadku?
a muszę mieć? wystarczy odrobina rozsądku bo inne są wysokości klocków pod standardową tarczę mondeo mk4 a inne pod tarcze 336mm więc stary zacisk mondeo inaczej trzyma nowy wyższy klocek. na siłę wszystko się da ale czy warto i to zwłaszcza w przypadku hamulców.
poza tym nie odpowiedziałeś na pytanie czy sprężyna montowana od zewnątrz stabilizująca zacisk do jarzma daje się zamocować przy zmianie samych jarzm? jeśli nie to już jest powód żeby nie miksować.

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlaczego Mk5 nie prowadzi się tak dobrze jak Mk4?
to akurat wiadomo. był robiony na amerykański rynek

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 05-01-2018 o 23:39
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2018, 23:50   #19
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Cytat:
Napisał feniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprężyna zostaje seryjna.
Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli nie to już jest powód żeby nie miksować.
Odpowiedziałem.

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to akurat wiadomo. był robiony na amerykański rynek
Z tym się nie mogę zgodzić. Absolutnie odbiegając od kwestii hamulcy. Miałem Mk4 którym zrobiłem ponad 150 kkm i mam Mk5 (ale z aktywnym zawieszeniem) i uważam, że się lepiej prowadzi - co kraj to obyczaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To, że coś ktoś inaczej hamuje lub inne rzeczy to mało istotne z punktu rzeczoznawcy. Jeżeli coś jest dopuszczone do ruchu to jest to dopuszczone do ruchu - w innym przypadku wszystkie wypadki np. na oponach nie kupionych z homologacją Forda powinny być rozpatrzone negatywnie...

Tak realnie to wszystko jest dla ludzi, jeżeli robi się to z głową.

Bump: @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ehhh, szczerze, właśnie odpisałem ale "się nie wczytało"....

Panowie, realnie mi nie zależy, żebyście coś na siłę zmieniali - absolutnie- Jedynie stwierdzam, że konstrukcyjnie jest taka możliwość, która jest poparta matematyką.

Jeżeli chodzi o obawy w trakcie wypadku to zapytam się Was: który z Was ma opony zimowe z homologacją Forda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Realnie uważam, że wszystko jest dla ludzi, jeżeli używają elementów dopuszczalnych do ruchu cywilnego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

IMO mk5 na aktywnym zawieszeniu prowadzi się lepiej od mk4 na zwykłym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

kaan, też mam kolegów w biurach konstrukcyjnych różnych marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: .



Przepraszam, jednak się zaczytały obydwie odpowiedzi.

Ostatnio edytowane przez feniu ; 06-01-2018 o 00:04
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2018, 10:09   #20
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Upgrade hamulcy przód - 336 mm

Cytat:
Napisał feniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeżeli chodzi o obawy w trakcie wypadku to zapytam się Was: który z Was ma opony zimowe z homologacją Forda? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


kaan, też mam kolegów w biurach konstrukcyjnych różnych marek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Homologacja to kwestia typu i dopuszczenie producenta do rynku i ruchu drogowego w kraju. Nie tyczy indywidualnych przeróbek samochodów - inaczej po drogach nie jeździłyby pojazdy zabytkowe.

Kwestii homologacji opon nie sprawdza nawet diagnosta dopuszczając samochód do ruchu

Moje wątpliwości są czysto techniczne czy rzeczywiście to jak reagują hamulce jest w szerokim zakresie tolerowane przez całą masę systemów elektronicznych współpracujących z układem hamulcowym (dołoże ACS, PCA czy też detekcję dziur w drodze - to chyba będzie nowym modelu). Nie zasłaniam się znajomościami,ale nie będąc specjalitą w temacie zastanawiam się, czy to co mi oni opowiadali o swojej robocie i (umiejętności) strojeniu układu jezdnego w połaczeniu z systemami lektronicznymi to było wciskanie kitu (self-marketing) czy rzeczywiście może coś być na rzeczy, Głupio byłoby ingerować w działanie tak wielu systemów codziennego użytku jak ABS, ESP, ACS, PCA, etc. za które płaci się nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w opcjach tylko po to aby mieć hamulce okazjonalnie mniej podatne na fading przy hamowaniu z prędkości powyżej 200 km/h.

Reasumując - widzę w tym sens gdy dostaję super fading extra, ale też jestem pewien że nie ucierpiały na tym (czy też nie ma kompromisu) dla pozostałych systemów
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.