Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2018, 08:57   #1
demoniszcze
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Skąd: Toruń
Model: Focus
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Wypadanie zapłonu, szarpanie gaśnięcie

Cześć!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wziąłem się za wiosenny serwis Ka mojej narzeczonej i niestety klops.

Oprócz innych czynności wymieniłem świece i się zaczęło...

Na początku było samo bardzo mocne falowanie obrotów, na luzie, pomyslałem że trzeba zaadaptować przepustnicę, więc odłączyłem aku na godzinę, przeczyszciłem wszystkie styki i kazałem jeździć (na forum piszą że adaptacja może trwać nawet 100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Auto dalej szarpało więc zabrałem się za resztę układu zapłonowego, zdjąwszy przewód WN zobaczyłem że nie ma iskry na 1wszym cylindrze, więc przewód albo cewka, zamieniłem 1wszy z 4tym przewodem i iskra była więc padło na cewkę.

Kupiłem nową cewkę, i teraz auto na luzie i w trakcie jazdy gaśnie, szarpie itd.

Co jest najśmieśniejsze, gdy odpalę auto to pracuje idealnie, bardzo płynnie, tak jak ma być, w momencie gdy "punkę" w gaz, zaczyna się falowanie i gaśnięcie...

Gdzie dalej szukać?? Zdążyłem wyczytać że nasz Ka 99 1.3 (Wspomaganie i Klima) nie ma złącza OBD, auto jest wartę 3tys więc nie chce teraz po kolei wszystkiego wymieniać i szukać przyczyny, może ktoś coś podpowie??

Pozdrawiam!
Szymon

demoniszcze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2018, 09:10   #2
lukaszek_socho
ford::professional
 
Imię: x
Zarejestrowany: 19-08-2009
Model: x
Silnik: x
Rocznik: x
Postów: 1,259
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, szarpanie gaśnięcie

Jak to nie ma OBD??
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Coś popsułeś "przy okazji" bo falowanie nie ma nic wspólnego ze świecami.

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 01-04-2018 o 09:18
lukaszek_socho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 09:47   #3
DOHC16v
ford::average
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 24-08-2017
Skąd: polska
Model: focus
Silnik: 1800
Rocznik: 2004
Postów: 97
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu, szarpanie gaśnięcie

"Auto dalej szarpało więc zabrałem się za resztę układu zapłonowego, zdjąwszy przewód WN zobaczyłem że nie ma iskry na 1wszym cylindrze, więc przewód albo cewka, zamieniłem 1wszy z 4tym przewodem i iskra była więc padło na cewkę."

Gdzie tutaj logika?? nie miałeś iskry na 1 cyl, kabel z 4 cyl dałeś w miejsce pierwszego i pojawiła się iskra. To winna jest cewka czy kabel?? no oczywiście że kabel... gdyby była to cewka zamiana by nic nie dała kabli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Złącze obd masz po lewej stronie przy nogach kierowcy, na boku

Ostatnio edytowane przez DOHC16v ; 02-04-2018 o 09:52
DOHC16v jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.