Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-06-2013, 09:13   #11
robert1405
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Puławy
Model: mondeo mk4 lift
Silnik: DW10C 196KM
Rocznik: 2011
Postów: 69
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Kolego a ile zrobiles kilometrow na tych championach? Zastanawiam sie nad zmiana kabli na zamiennik, ale kazdy mowi tylko oryginal. Cena oryginalu mnie powala.

robert1405 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2013, 18:31   #12
jacho8
ford::amateur
 
Imię: JANUSZ
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: okolice torunia
Model: FORD C-MAX
Silnik: 1,6 BENZYNA 77 kw
Rocznik: 2012
Postów: 4
Smile Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

na cewce i przewodach mam najechane 18.000 km i nie ma problemu. wszystko kreci się dobrze nie prycha jak depne na gaz to idzie. może to nie wyscigowka ale mi wystarczy. pozdrawiam
jacho8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 20:13   #13
ellandisan
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Ford Cougar
Silnik: 2.5 V6 duratec
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Panowie czy uszkodzona cewka może być powodem tego, że szaleją zegary?
wcześniej kilka razy auto delikatnie szarpnęło ale po sekundzie był spokój, dzisiaj musiałem dłużej kręcić by odpalił, i po 3 km zaczęło się szaleństwo, zaczął szarpać, nie trzyma wolnych obrotów , chodzi na 2 albo 3 gary, słychać cykanie spod maski, a najlepsze podczas jazdy prędkościomierz spadł do 0, spalanie pokazywało 30l na 100km!
nie wiem od czego zacząć a nie chce na ślepo wymieniać wszystkiego, nie mam z kim podmienić się częściami, ja myślę zacząć od świec, cewki i aku
ellandisan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-09-2013, 22:41   #14
franczesko
FCP member
 
Avatar franczesko
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 27-07-2007
Skąd: Małopolska południowa
Model: Mondeo Mk5 ; Focus Mk4; Focus Mk3 RS
Silnik: 2.0 TDCI 180ps ; 2.0 TDCI 150ps; 2.3 EB 350ps
Rocznik: 2018 ; 2020 ; 2017
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Szalejące zegary oznaczają ze akumulator, raczej już długo nie pochodzi.
Sprawdź jakie masz ładowanie - jest jest ok to aku do wymiany.

Co do szarpania to Cewka, kable lub świece.
franczesko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 07:55   #15
ellandisan
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Ford Cougar
Silnik: 2.5 V6 duratec
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

kolego miałeś rację, wymienione świece, przewody, cewka i spokój, jedyne co to teraz zbyt nisko spadają obroty przy dojazdach do świateł, czy na wciśniętym sprzęgle.
ellandisan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2013, 20:00   #16
jacho8
ford::amateur
 
Imię: JANUSZ
Zarejestrowany: 23-10-2012
Skąd: okolice torunia
Model: FORD C-MAX
Silnik: 1,6 BENZYNA 77 kw
Rocznik: 2012
Postów: 4
Talking Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

zbyt małe obroty przy dojeździe do świateł to:
1) instalacja gazowa do ponownej regulacji
2) czasami filtr paliwa (zapomniany przy wymianach) przepuszcza mało paliwa i go dławi brud ze zbiornika paliwa. wymiana i regulacja pomoże. pozdrawiam:

Bump: zbyt małe obroty przy dojeździe do świateł to:
1) instalacja gazowa do ponownej regulacji
2) czasami filtr paliwa (zapomniany przy wymianach) przepuszcza mało paliwa i go dławi brud ze zbiornika paliwa. wymiana i regulacja pomoże. pozdrawiam:
jacho8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 11:04   #17
JackT
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Witam kolegów, dopiszę może moje ostatnie przejścia z cewką, komuś się może przyda do diagnozy itp:
zaczęło się od tego że auto muliło i potrafiło szarpnąć przy niskich obrotach i pedale w podłodze, wymieniłem świece i kable (na NGK) i problem zniknął. Po przejechaniu 10, może 15 tys. byłem w trasie, przeleciałem 140 km i po dojechaniu na miejsce auto szarpnęło, straciło moc po czym zgasło. Odpaliłem jeszcze raz, zaparkowałem pod górkę ze strasznym trudem, i odstawiłem go na 2 godziny bo musiałem zająć się innymi sprawami. Dodam że mam sekwencję BRC i sprawa wyglądała źle zarówno na benie jak i na gazie. Po 2 godzinach wróciłem, odpaliłem i odjechałem normalnie z miejsca zdarzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale ujechałem może 5 km, silnik się nagrzał i dziękuję, koniec jazdy. A właściwie skoków, bo szarpał cyklicznie jak to niektórzy określają na kangura... Do tego praktycznie zero mocy, obroty w okolicy 250-500 i gasnący silnik. Przy wszystkim oczywiście zapalił się check silnika. Podpięty komputer oprócz niewykasowanych starych błędów pokazał uszkodzenie cewki zapłonowej. Kupiłem zamiennik BERU za 150 zł, wymieniłem i problem zniknął jak ręką odjął. Check zniknął a auto nawet lepiej się zbiera niż przed usterką.
Całość wymiany wymagała 2 śrubokrętów, torxa 25 na długiej końcówce i długopisa. Długopisem zapisałem sobie na przewodach WN numery cylindrów, żeby na 100% nic nie pokręcić, bo nowa cewka miała inną kolejność. Trzeba na to zwrócić uwagę przy podmianie. Najwięcej kłopotów miałem ze zdjęciem wtyczki, która ma takie durne sprężynki po bokach i trzeba zrobić całość ostrożnie, żeby tego nie połamać. Podważyłem delikatnie śrubokrętami z obu stron i zeszło. Generalnie trochę strachu, 150 zł na części, 20 minut na wymianę i auto śmiga. Niektórzy piszą że przy zamiennikach trzeba wymienić śruby na dłuższe, ale moja nowa cewka miała idealnie taką samą wysokość otworów montażowych, więc śrubki dałem te same.
Pozdrawiam i polecam samodzielną naprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2013, 18:35   #18
ellandisan
ford::beginner
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-09-2012
Model: Ford Cougar
Silnik: 2.5 V6 duratec
Rocznik: 1999
Postów: 12
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

u mnie spadające obroty się uspokoiły same, może świece się wygrzały i temu przeszło. ogólnie źródłem zamieszania wcześniej również była cewka, przewody i świece.
ellandisan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 11:31   #19
Pitu88
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-04-2014
Skąd: Nysa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Witam, bardzo dziękuję za założony temat, bo pomógł także mi. Mam Mondeo 1.8 16V w gazie z 2001 roku i bardzo mi szarpało,zwłaszcza przy dodawaniu gazu.Wymieniłem filtry, płyny, świece, kable, na końcu cewkę i dopiero to okazało się strzałem w dziesiątkę. A wymiany dokonałem sam-tak,jak opisał Max77pl to żadna trudność, tylko fakt, śruby musiałem poszukać dłuższe, na razie znalazłem gdzieś dwie, przy okazji dokupię jeszcze dwie i będzie dobrzeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ogólnie teraz autko dobrze jeździ i nic nie szarpie. A przy okazji, czy dzięki temu samochód też odzyskuje moc? w sensie czy przez awarię cewki traci się KM?
Pitu88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2014, 22:18   #20
emizmak
ford::amateur
 
Imię: Miłosz
Zarejestrowany: 04-04-2014
Model: Modeo MK3
Silnik: 1.8 benzyna 125 KM
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: Samodzielna wymiana cewki zapłonowej

Hej,

Mam podobny problem, tylko dodatkowo jeszcze dziwnie zachowanie prędkościomierza, w trakcie szarpnięć podbija wskazówkę. Np. jeśli jadę 60km/h, to na chwilę mi podbija do 70-80 itp. Czasami nie od razu zaczyna szarpać, są tylko pojedyncze szarpnięcia przy przyspieszaniu. Chociaż dzisiaj np. szarpało zaraz po odpaleniu, na zimnym silniku i będąc cały czas na postoju na chwilę wskazówka podskoczyła do końca skali na 240 km/h Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy to może być wina cewki?
emizmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
cewka zapłonowa , szarpanie silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.