Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2018, 14:59   #21
kohegen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: krk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Czy udało się komuś zdiagnozować problem? U mnie dokładnie ta samo sytuacja co u kolegi George2222.

kohegen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2018, 15:10   #22
rozekl
ford::advanced
 
Avatar rozekl
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Lubań
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2005
Postów: 220
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.
rozekl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 08:26   #23
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.
Do dnia dzisiejszego problem nie rozwiązany...
Znajomy miał pomysł żeby go podłączyć pod oryginalny komputer FORDa ale w autoryzowanej stacji to trochę kosztuje...
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 18:56   #24
rozekl
ford::advanced
 
Avatar rozekl
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Lubań
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2005
Postów: 220
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Znalazłem jeszcze taki temat.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rozekl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 19:08   #25
kohegen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-08-2011
Skąd: krk
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDDi 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
O tego nie widziałem... stąd ten pomysł z przepływomierzem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przepływkę łatwo sprawdzić, kiedyś to robiłem, wydaje mi się że wyrzuciła by błąd.
Ciekawą teorią natomiast jest alternator i jego łożyska...

Ostatnio edytowane przez kohegen ; 05-04-2018 o 19:40
kohegen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2018, 19:52   #26
cichy10
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 03-05-2014
Skąd: Warszawa
Model: FOCUS II ST
Silnik: 2,5
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Re: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzani

Też miałem problem z trzęsącym się samochodem na jałowym biegu po rozgrzaniu. Pare miesięcy wcześniej miałem wymieniony dwumas i on był podejrzanym wskazanym przez pierwszego mechanika. Drugi natomiast celnie wskazał uszkodzoną poduszkę skrzyni biegów. Po wymianie trzęsawka trwale zniknęła.
cichy10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2018, 10:26   #27
stiepek
ford::beginner
 
Avatar stiepek
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 05-08-2012
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI, 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 36
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Ja też się zmagałem z drganiami długo i u mnie pomogła wymiana poduszki skrzyni biegów, zaślepienie EGR'a oraz wyczyszczenie ODMY(płukanie w środku benzyną) wraz z przewodami które nie były drożne (w środku było dużo tzw. mazi, smaru).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stiepek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2018, 17:37   #28
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam też walczę z tym problemem. U mnie wibracje tylko na rozgrzanym silniku i na biegu jałowym. Dzisiaj odpiąłem wtyczkę od przepływomierza wywaliło błąd ale jak by mniejsze wibracje. Może zaryzykuję zakup przepływomierza z alledrogo.
I jak wymieniłeś ten przepływomierz? Są jakieś efekty?

Bump:
Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem jeszcze taki temat.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sprawdzę ciśnienie na szynie CR - mechanik twierdzi że jak byłoby za małe to byłyby problemy z odpalaniem silnika.

Bump:
Cytat:
Napisał stiepek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja też się zmagałem z drganiami długo i u mnie pomogła wymiana poduszki skrzyni biegów, zaślepienie EGR'a oraz wyczyszczenie ODMY(płukanie w środku benzyną) wraz z przewodami które nie były drożne (w środku było dużo tzw. mazi, smaru).
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.

Ostatnio edytowane przez George2222 ; 08-04-2018 o 17:57
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2018, 19:55   #29
rozekl
ford::advanced
 
Avatar rozekl
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 19-03-2007
Skąd: Lubań
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI 115 KM
Rocznik: 2005
Postów: 220
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał George2222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jak wymieniłeś ten przepływomierz? Są jakieś efekty?



Bump:

Sprawdzę ciśnienie na szynie CR - mechanik twierdzi że jak byłoby za małe to byłyby problemy z odpalaniem silnika.

Bump:

Poduszki wymienione wcześniej (brak rezultatów). Po zaślepieniu EGRa miałem jeszcze większe problemy z silnikiem - często gasł przy ruszaniu, wyświetlał się błąd i szarpał - ostatecznie zaślepkę musiałem zdemontować. ODMY jeszcze nikt nie ruszał więc można zajrzeć.
Po podmianie przepływomierza brak poprawy.
rozekl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2018, 21:05   #30
George2222
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 07-06-2017
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Szarpanie, drganie i duże wibracje silnika 1.8 TDCI na biegu jałowym po rozgrzan

Cytat:
Napisał rozekl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po podmianie przepływomierza brak poprawy.
We wtorek sprawdzę ciśnienie na szynie CR.
Czytałem jeszcze na forum że jest aktualizacja oprogramowania która eliminuje nasze problemy - zobacz: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Tylko tam inny silnik 1.6 - ciekawi mnie ta aktualizacja ale nie lubię autoryzowanych stacji bo jak człowiek przyjeżdża starym autem to są niemili, ceny odstraszają i próbują spławić człowieka.
George2222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.8tdci , szarpanie silnika , wibracje


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.