Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-11-2011, 21:14   #1
pioterm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Plewiska
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

Witam, mam problem z maxiem 2.0 benzyna duratec he Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Problem polega na tym, że gdy wrzucę na luz obroty silnika spadają na moment po czym wracają do właściwego poziomu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zauważyłem też w trybie serwisowym dziwne wskazania temperatury silnika - gdy jest zimny wskazuje 75 C, gdy pracuje 118-122 C Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie wiem czy jest to normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.? Może ktoś wie gdzie znajduje się czujnik temperatury w tym silniku? Z góry dzięki za wszelkie uwagi i informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam

pioterm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2011, 17:10   #2
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

Witam...

Falowanie obrotów najprawdopodobniej jest wynikiem brudnej przepustnicy... nie ma w niej silnika krokowego tylko wolnymi obrotami steruje sama przepustnica wobec czego brudna może mieć problem z utrzymaniem stałych obrotów...

to normalny problem... wystarczy czyszczenie...

co do temp to nie wiem...

pzdr
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 12:42   #3
pioterm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Plewiska
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

Dzięki za podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., będę próbował coś zaradzić z przepustnicą.
Czy to trudne zadanie? Może ktoś podpowie coś zanim się za to ustrojstwo zabiorę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
pioterm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2011, 18:57   #4
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

Podobno nietrudne... sam osobiście tego nie robiłem ale przepustnice masz na wierzchu więc wymontowanie jest łatwe...

co do samej operacji to mi przeprowadził to serwis i nie wiem czy była potrzebna kalibracja komputerem. Niedawno Panowie ze Szczotkarskiej powiedzieli mi że trzeba kalibrować... ale im nie wierzę bo podobno przepustnica przed odpaleniem auta sama się kalibruje i to ma większy sens...

powodzenia...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 10:09   #5
janosek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: c-max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 44
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

samo czyszczenie nie jest jakoś bardzo skomplikowane więc spoko dasz radę. Nic nie trzeba kalibrować, jak odpalisz to obroty bedą skakały przez jakiś czas a potem wszystko się stabulizuje samo. Najlepiej się przejechać kilkanaście km i potem po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu jest juz miodzio malina Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro
janosek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 15:47   #6
pioterm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Plewiska
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

Udało się!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Wyczyściłem przepustnicę i wszystko gra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., wymieniłem też czujnik temperatury tak dla spokoju: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Dzięki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam Piotr M.
pioterm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 17:35   #7
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

oo to świetnie...

sam czyściłeś? jeżeli tak to napisz jakieś konkrety... czego użyłeś do czyszczenia.. na co uważać...

mi też lekko falują obroty a Panowie ze szczotkarskiej stwierdzili, że jedyne co mogą zrobić to kasowanie błędów bo przyczyn występowania to oni nie znają...

może sam wyczyszczę, ale owi Panowie wmówili mi że trzeba kalibrować i się trochę wystraszyłem...

bardzo brudną miałeś tą przepustnicę? napisz jak najwięcej szczegółów...
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 10:31   #8
pioterm
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-02-2010
Skąd: Plewiska
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

Witam, czyszczenie przepustnicy to żaden problem. Należy odkręcić 4 śruby mocujące oraz wcześniej obudowę filtra powietrza. Po wykonaniu tych czynności zabieramy przepustnicę na stolik warsztatowy i czyścimy. Przepustnica w moim maxie była dosyć brudna - wydaje mi się że jest to przede wszystkim "kamień" z paliwa (niestety jakość dostępnego u nas paliwa!!). Oczyściłem to delikatnie niedużym wkętakiem, póżniej pędelek i benzyna ekstrakcyjna, następnie ścianki delikatnie przetarłem bardzo drobnym płótnem ściernym i ponowna kąpiel z benzyny i wycieranie do sucha. Ważne aby nie uszkodzić powierzchni przepustnicy, tzn nie zrobić głębokich rys. Koniecznie trzeba dobrze wyczyścić miejsca gdzie zamyka się przepustnica oraz okolice osi na której jest umieszcona. Po wykonaniu tych czynności montujemy zabawki ponownie w swoje miejsca i wszystko powinno grać. Można oczywiście odpiąć wąż doprowadzający powietrze od strony filtra powietrza, ja jednak tego nie robiłem z braku odpowiednich szczypiec do zdjęcia fabrycznej opaski zaciskowej. Przy takim podejściu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na poprawne oczyszczenie krawędzi przepusnicy od strony węża. Trochę wymaga to gimnastyki ale da się zrobić.
Jeśli ktoś ma problemy z obrotami, a ma dwie zdrowe ręce trochę chęci i zapału to nic trudnego, można samemu pomóc Maxiowi w lepszym funkcjonowaniu no i zaoszczędzić jakieś tam grosze.
Pozdrawiam i wszystkim z podobnymi kłopotami życzę powodzenia.
PM. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pioterm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 06:07   #9
jaco67
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: Płock
Model: Ford focus C-Max
Silnik: 1.6 benzyna 100kM by LPG STAG-4
Rocznik: 2005
Postów: 130
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

witam

Czy mogę prosić kolegę pioterm o fotkę pokazującą lokalizację przepustnicy w komorze silnika.

Z góry dziękuję.
jaco67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2011, 08:25   #10
tomtomasz
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-12-2009
Skąd: Warszawa
Model: C-max
Silnik: 1,6 EcoBoost 182
Rocznik: 11
Postów: 269
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury uszkodzony? 2.0 benzyna

dzięki za opis... teraz tylko się brać za czyszczenie...

kolego jaco67... temat dotyczy silnika 2.0... który jest blisko spokrewniony z 1.8...

silnik 1.6 to zupełnie co innego więc fotka z 2.0 będzie zupełnie inna...

jeżeli nie możesz zlokalizować przepustnicy to podpowiem że jest między filtrem powietrza a kolektorem dolotowym... po drodze nie powinno być innych urządzeń więc na pewno trafisz...



powodzenia


edit:// swoją drogą przepustnica będzie zupełnie inna niż w 1.8/2.0... nie wiem dokładnie ale w takiej przepustnicy mogą być sterowane wolne obroty poprzez silnik krokowy... w 1.8/2.0 nie ma bocznego kanału i silnika krokowego tylko wolne obroty są sterowane samą przepustnicą (nie jest na lince tylko sterowana elektrycznie)...

Ostatnio edytowane przez tomtomasz ; 06-12-2011 o 08:27
tomtomasz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.