Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-06-2020, 15:29   #1
MarcinOw
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie 2.0 TDCi - "silnik usterka", szarpanie na wolnych obrotach na szóstym biegu, P244D

Dzień dobry forumowiczom.

Jestem świeżym użytkownikiem zarówno
Forda jak i Diesla, więc uczę się obsługi auta od początku. Wcześniej użytkowałem na stałe wylacznie benzyniaki.

Mam Galaxy od niedawna. Zrobiłem moze ze 30 km po mieście po czym wyruszyłem w trasę. Gdy trasa pozwalala juz na wygodna jazdę z tempomatem to jechalem na 6 biegu bardzo ekonomicznie tj. ok. 2000 obrotów (tak, juz teraz wiem, że DPF tego nie lubi).

W pewnym momencie silnik zaczął szarpać (ok. 10s.), pojawil sie komunikat "silnik usterka" i zapalila sie dioda "check engine". Silnik po tym czasie dzialal juz sprawnie ale zatrzymalem sie i wylaczylem silnik. Pozniej go wlaczylem. Po wciśnięciu ok komunikat zniknal ale kontrolka check engine została. Niedlugo po tym zatrzymałem sie na stacji i zatankowalem prawie do pelna. Ku mojemu zdziwieniu kontrolka zniknela. Pozniej ponownie na 6 i wolnych obrotach pojawil sie komunikat. Nastapilo to jeszcze raz z delikatnym szarpaniem dopoki nie zajechalem do serwisu Forda. Jednakze z powodu poznej godziny nie przyjeli mnie na diagnozę. Z rozmowy z serwisantem zasugerowalem sie problemami z DPF i ostatnie kilometry pokonalem bardziej zwawo (bez niskich obrotów) i nie bylo juz ani szarpania ani komunikatu jednakze kontrolka ciagle sie świeci.
Do Salonu Forda (mam jeszcze Gwarancje 12) musze czekac okolo tygodnia na przyjecie a musze wrócić (ok.400km) i w zwiazku z tym nie bardzo wiem czy ruszac w trase powrotną czy zdiagnozowac/naprawic to juz teraz.

Chętnie przeczytam o Waszych doswiadczeniach. Po wpieciu Vgate pod OBDII wykazało mi błąd P244D.
P244D FORD - Exhaust Temperature Too High For Particulate Filter Regeneration Bank 1.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

MarcinOw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2020, 15:59   #2
MarcinOw
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 TDCi - "silnik usterka", szarpanie na wolnych obrotach na szóstym biegu, P24

Cześć,
Po kilkudniowym postoju kontrolka zniknęła. Wróciłem na kółkach. Tym razem nie "nadużywałem" wolnych obrotów. Żaden komunikat się nie pokazał przez ponad 400km trasy. Po konsultacji telefonicznej z serwisantem wskazał, że może go "przegoniłem" (DPF) i polecił obserwować 2 dni.

Jednak pod OBDII komunikat jest ciągle widoczmy.
MarcinOw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
szarpanie silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.