Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-10-2020, 14:38   #1
Skurek20
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.6 TDCI Cykliczne spadki mocy przy jezdzie autostradowej

Może był już taki temat, ale ja go nie znalazłem.

Nie mam już problemu, ale opiszę objawy i naprawę "dla potomnych".
Ostatnio mój Mondeo przy jeździe autostradowej na tempomacie zaczął co 500 metrów tracić na sekundę moc, po czym znów ją odzyskiwał i znów tracił. Objawu nie było w mieście, przy przyspieszaniu, przy jeździe do 90 km/h. Jeżdżę ok 90% po autostradach i max 10% po mieście. Trasy po 600 km z tempomatem ustawionym na 140-150 km/h. Łatwo sobie wyobrazić co czułem jadąc 600 km dziewięćdziesiątką. Niewielkie przyspieszenie i auto waliło checkami jak durne.

Błędy z komputera:
P0564(82)
Raw code: 056482
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Test nie powiódł się w bieżącym cyklu jazdy, Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania błędu
OBDII: Cruise control system, multi-function switch input A - circuit malfunction

P244A
Raw code: 244A
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Oczekująca
OBDII: Diesel particulate filter (DPF) - differential pressure too low

P244A(00)
Raw code: 244A00
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Test się nie powiódł, Test nie powiódł się w bieżącym cyklu jazdy, Oczekująca, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania błędu, Wskaźnik ostrzegawczy (wymagany)
OBDII: Diesel particulate filter (DPF) - differential pressure too low

P2463
Raw code: 2463
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Potwierdzona
OBDII: Diesel particulate filter (DPF) - DPF restricted


P2463(00)
Raw code: 246300
ECU: Jednostka sterująca silnika
Status: Test się nie powiódł, Test nie powiódł się w bieżącym cyklu jazdy, Oczekująca, Potwierdzona, Test nie powiódł się od ostatniego resetowania błędu, Wskaźnik ostrzegawczy (wymagany)
OBDII: Diesel particulate filter (DPF) - DPF restricted

Trzy literki- DPF spowodowały że włos stanął mi na głowie. Szybki rzut oka na ceny i dostępność filtrów i refleksja- co taniej naprawiać czy złomować? Ale nowe auto będzie dopiero przed świętami, więc muszę czymś jeździć.

No i teraz co się naprawdę stało- padł różnicowy czujnik ciśnienia na filtrze DPF. Część warta 30€ z dostawą (mieszkam głównie w Niemczech, stąd cena w euro). Wymiana pół godziny, z czego 20 minut szukałem tego czujnika, bo nigdzie nie znalazłem informacji gdzie on jest. Otóż czujnik jest przykręcony na obudowie chłodnicy na samym wierzchu. Wykręciłem wkręt mocujący, wyjąłem wtyczkę, zdjąłem dwie gumowe rurki.wymieniłem czujnik, zmontowałem i test autostradowy. No i zamiast jechać 80km/h z duszą na ramieniu, ustawiłem tempomat na 150 i auto jedzie bez żadnych problemów.

Mam nadzieję, że ktoś kiedyś skorzysta i nie będzie przeżywał tego stresu który był moim udziałem.


Ostatnio edytowane przez Skurek20 ; 10-10-2020 o 15:07 Powód: Sygnaturka
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , mondeo mk4 , szarpanie silnika , tdci


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.