Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2020, 16:14   #1
Shaggyzgrazi
ford::amateur
 
Imię: Filip
Zarejestrowany: 17-11-2019
Skąd: Kraków
Model: Transit Coustom
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie 2.0 TDCI 115KM szarpanie, falujące obroty, błąd przepływomierza

Cześć!

Piszę tutaj bo znalazłem się trochę w kropce.
Obecnie jestem w Belgii na zleceniu i zostanę tutaj do świąt. Będąc w trasie wyskoczył mi komunikat "Awaria silnika - niezbędny serwis" czy jakoś tak.
Po tym auto przeszło w tryb awaryjny czyli muł.
Po dojechaniu na miejsce, następnego dnia okazało się że po odpaleniu silnik mocno faluje i szarpie do tego stopnia że po wrzuceniu biegu potrafi zgasnąć, oraz wyskoczył check engine.
Podłączyłem sobie interface obd taki pod telefon żeby zobaczyć co się dzieje i wyskoczyły mi błędy przepływki i dpf. Niestety przy pomocy tego interface'u nie mogę skasować błędów dpf.
Sprawdzałem odczyt z przepływki i ten rośnie wraz z obrotami, więc to raczej nie to.

Istotna informacja- ok miesiąca temu miałem podobną sytuację, błąd przepływki, błędy dpf, tryb awaryjny ale bez szarpania i jakiś takich dziwnych sytuacji tylko brak mocy. Winny był pęknięty przewód za turbiną. po wymianie i skasowaniu błędów wszystko ok.

Narazie tyle ile mogłem to sprawdziłem przewody ale nie wygląda na to żeby któryś był pęknięty. Jeszcze do głowy przychodzi mi może zacięty zawór egr albo przeładowująca turbina.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł do czego uderzyć to chętnie poczytam.
W weekend będę miał chwilę to zajrzę do auta na spokojnie.

auto - Focus 2013 2.0 TDCI 115KM TYDA z powershiftem


Ostatnio edytowane przez Shaggyzgrazi ; 06-11-2020 o 19:18
Shaggyzgrazi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , falowanie obrotów , przepływomierz , szarpanie silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.