Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2021, 15:28   #1
Bisztyg
ford::amateur
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 04-02-2020
Skąd: Banino
Model: Ford Focus mkII
Silnik: 1.6
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Szarpanie samochodu przez LPG

Cześć
Mam instalację gazową od około 1.5roku. Po kilku miesiącach od założenia samochód zaczął szarpać (dławić się) pod górkę, na niskich obrotach, przy zmianie biegów i trzęść się, kiedy stoi z zapalonym silnikiem. Nie dzieje się tak cały czas, czasem problemy się nasilają, ale przeważnie nie sprawia to większego problemu. Od niedawna objawy się nasiliły więc przychodzę tutaj, ponieważ żaden z 4 różnych mechaników ani gazownika nie wie co powoduje problemy.

Niewielkie poprawy przynosiła wymiana kabli zapłonowych, ale tylko na chwilę. Po wyłączeniu gazu, po jakimś czasie (zazwyczaj następnego dnia) auto zachowuje się normalnie, dlatego problem dotyczy raczej LPG.

Wymieniane były filtry w samochodzie i od gazu - nic nie dały.

Jeden mechanik stwierdził, że problem był przez wodę w silniku - naprawił to i faktycznie przez kilka dni problem zniknął (wspomnę jeszcze raz, że dławienie pod górkę itp występuje cały czas. Czasem bardziej czasem na tyle, że nie sprawia to problemu). Jednak przy drugiej wizycie problem już nie zniknął, a inni mechanicy nie widzieli związku.

Może ktoś wie co powinienem sprawdzić, wymienić zrobić?

Gazownik na przeglądzie uznał, że samochód szarpie również na benzynie (wspominałem, że problem na spokojnie następnego dnia, nie od razu po wyłączeniu gazu. Pewnie po krótszym czasie realnie znika, jednak nie wiem ile dokładnie potrzeba czasu), w związku z tym zlecił regulację luzu zaworowego oraz wymianę wtryskiwaczy gwar. Pytanie czy może to mieć wpływ na występujące problemy, jeżeli problem raczej dotyczy lpg, ale gazownik uważa, że to nie wina instalacji?

Bisztyg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 15:55   #2
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,969
Domyślnie Odp: Szarpanie samochodu przez LPG

Świece, cewka, luzy zaworowe, skopana mapa
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 17:45   #3
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Szarpanie samochodu przez LPG

Ja miałem podobny problem, tak z rok czasu, aż kolega gazownik jak przypadkowo
się z nim spotkałem, bez oglądania saamochodu powiedział który elektrozawór kupic, co reguluje ciśnienie, koszt ca 200 zł, i jak reką odjął.

Był po kielichu, i powiedział, że mechanicy, gazownicy jak i lekarze, adwokaci, nie zależy im aby naprawic, wyleczyć, wygrać sprawę na pierwszym posiedzeniu sądu, tylko naprawiac,naprawiać, leczyć, leczyć, co sprawa to 500 itd...
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2021, 14:14   #4
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,508
Domyślnie Odp: Szarpanie samochodu przez LPG

Cytat:
Napisał Bisztyg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niewielkie poprawy przynosiła wymiana kabli zapłonowych
Przynosiła czy przyniosła? To ile razy te kable wymieniałeś? Jakie? Musisz być pewny zapłonu. O świecach nic nie napisałeś. Jakie? Jaki przebieg?

Plus jw. sprawdź luzy.

Plus znajdź gazownika lub kogoś innego, kto pojeździ z sondą AFR.

No i te 2x "raczej". Włącz benzynę, wrzuć 4 przy ~45 i depnij, potem LPG. Porównaj. Będziesz wiedział Ty, czy szarpie, czy nie, a nie gazownik.
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dławienie , lpg , szarpanie silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.