Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2015, 19:46   #441
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

no samo się nie zresetuje, procenty zapchania to wartość wyliczona, trzeba zrobić to komputerem diagnostycznym

__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2015, 20:00   #442
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Podzielę się z Wami moim małym eksperymentem z DPF.

Wypala się regularnie co ok. 300km. Podglądając parametry DPF na komórce zauważyłem że zaczyna wypalanie przy 75% zapełnienia i kończy przy 25% zapełnienia. Jednak co ciekawe nie zapełnia się liniowo tzn rośnie z tych 25% stopniowo do ok. 36% i nagle wskakuje na ok 60% i rośnie sobie dalej stopniowo do 75%.

Wygląda na to że przez ten przeskok z 36% do 60% powoduje że wypala się tak często.

Postanowiłem wypalić go statycznie FORScanem.

Proces trwał 25 minut, silnik pracował na obrotach ok. 2800 i z tego co zauważyłem na początku faktycznie wypalał bo nie można było przyłożyć ręki do wydechu - taki żar. Potem już tylko utrzymywał te wysokie obroty a spaliny miały normalną temperaturę.
Na sam koniec procesu silnik puścił śmierdzącego szarego bąka po czym obroty zeszły do jałowych i silnik się chłodził.

Po tym zrobiłem ok 200km w mieście i 750 w trasie - czyli 950km do następnego wypalenia - WOW.

W tym czasie procent zapełnienia ładnie wzrastał co 1% aż do 75%. Już się ucieszyłem że teraz filtr będzie się zapełniał liniowo. Jednak po normalnym wypaleniu w trasie spadło do 7% i znowu po staremu doszło do 36%, przeskoczyło na 60% i zaczęło wypalać przy 75%.

Znowu proces powtarzał się co 300km.

Także nie wiem co myśleć, po statycznym wypaleniu mogę zrobić prawie 1000km czyli filtr nie jest zabity na amen. Jednak kiedy wypalaniem steruje PCM robi to regularnie co 300km.

Może trzeba zresetować wartości DPF w PCM? Widziałem taka funkcję w FORScan.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 08:13   #443
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Już wcześniej o tym pisałem, że od momentu kupna używanego samochodu (przejechane ok. 3000 km) nie stwierdziłem wypalania DPF-u. Zaznaczę, że nie mam żadnych komunikatów i błędów. Moje pytania:
1. czy to możliwe, że przez taki okres (jazda przede wszystkim w trasie) nie wypala ?
2. czy jednak możliwe jest wypalanie w sposób niezauważalny przy prędkości obrotowej 2000 obr/min (z taką jeżdzę najczęściej - 6 bieg - 120 km/h) ?
Jedyne co słyszę to dźwięk jakby delikatne klekotanie zaworów.

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 07-01-2016 o 08:24
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 08:30   #444
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

A sprawdzasz na komputerze poziom zapełnienia filtra , że jesteś pewny niewypalania?
Zależy kto jest jaki czuły , ale przy jeździe autostradowej czy tak jak piszesz 120 km raczej jest to niezauważalne . Bardziej już słychać szum powietrza czy głos silnika od tego , że akurat włączy się wentylator .
Oczywiście są fachowcy , którzy twierdzą , że każde wypalanie bez względu na rodzaj jazdy są w stanie wyczuć
Widzę , że masz inny silnik niż większość tu ludzi więc może masz inny dpf ? Może cichszy.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 09:27   #445
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Na autostradzie jadac ze stala predkoscia sie wlasciwie nie da. Czasem jak jest potrzeba odpuszczenia gazu to bardziej wrazliwi slochowo poznaja ze dzwiek jest bardziej basowy od oczekiwanego (przynajmniej w 2.0, nie wiem jak w 1.6)

Natomiast ktos pisal ze jadac autostrada sie dpf sam wyproznia bez potrzeby wypalania. Sprawdzilem to ForScanem na komorce i to nie tyle nie jest prawda co nie jest mozliwe. Podczas wypalania temp za filtrem DPF jest 600*, podczas gdy przy normalnej jezdzie tylko 300*. W kazdym razie u mnie na autostradzie zapelnienie filtra rosnie, wprawdzie ok 2 razy wolniej niz przy jezdzie po miescie ale rosnie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 10:05   #446
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sprawdzasz na komputerze poziom zapełnienia filtra , że jesteś pewny niewypalania?
Zależy kto jest jaki czuły , ale przy jeździe autostradowej czy tak jak piszesz 120 km raczej jest to niezauważalne . Bardziej już słychać szum powietrza czy głos silnika od tego , że akurat włączy się wentylator .
Oczywiście są fachowcy , którzy twierdzą , że każde wypalanie bez względu na rodzaj jazdy są w stanie wyczuć
Widzę , że masz inny silnik niż większość tu ludzi więc może masz inny dpf ? Może cichszy.
Nie twierdzę, że nie wypala tylko, że tego wogóle nie wyczuwam. Ponieważ samochód nie sprawia problemów diagnostyka komputerowa była wykonana tylko raz zaraz po zakupie. Nie było żadnych błędów. Ponadto od wymiany nie przybyło oleju.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 14:05   #447
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Bierut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie twierdzę, że nie wypala tylko, że tego wogóle nie wyczuwam
Kolego skoro nic się nie dzieje to bym się tym nie przejmował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Gdybyś jeździł po mieście to jest większa szansa , że wyczujesz wypalanie.
Przy gaszeniu samochodu zwracaj uwagę na spalanie chwilowe. Nie wiem jak w 1.6 , ale u mnie i u innych 2.0 na postoju jest ok 0.6-0.7 a podczas wypalania ok 1.4 - 1.8 ( tak mniej więcej ) a w lecie na klimie nawet 2.4 mi pokazywało. Zresztą na postoju czuć delikatne wibracje i takie hmmmmm dudnienie
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2016, 16:52   #448
maxio4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2008
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Ja kontroluje systematycznie wypalanie ponieważ w zimowym okresie jeżdżę tylko po mieście. Jak zbliża mi sie ok 92-94 % (ok 1100 km od ostatniego wypalania) zapchania filtra wyjeżdżam na autostradę i ta procedura sie sprawdza w 100 % (na razie). Ale pisze bo ostatnim razem podczas wypalania (temp otoczenia -15C) miedzy 2000 a 3000 obrotów tracił wyraźnie moc.
Po wypaleniu wszystko wróciło do normy. Jak będę miał czas to napisze do producenta ze takie rozwiązanie zagraża bezpieczeństwu jazdy i co oni na to. Moze aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy FORD zaproponowal by sami jak zrobić sygnalizacje wypalania.

Bump:
Cytat:
Napisał juri2069 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak w 1.6 , ale u mnie i u innych 2.0 na postoju jest ok 0.6-0.7 a podczas wypalania ok 1.4 - 1.8 ( tak mniej więcej ) a w lecie na klimie nawet 2.4 mi pokazywało. Zresztą na postoju czuć delikatne wibracje i takie hmmmmm dudnienie
Ja mam taki sam silnik 1.6 Tdci Na jałowym 0,4 przy wypalaniu 0,6-0,8
maxio4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 08:28   #449
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Maxio4 czy procent zapchania wyświetla ci się na desce czy przy pomocy diagnostyki ?
A z jaką prędkością obrotową silnika jeździsz w celu wypalania ?

Wypalanie przy takim spalaniu na jałowym można przegapić. Dla przykładu w zimę i to w garażu tuż po odpaleniu spalanie jest nawet ponad litr na godzinę.
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2016, 08:35   #450
ARTi_V6
ford::advanced
 
Avatar ARTi_V6
 
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Belgia
Model: Mk4 Titanium S
Silnik: DW10C 193PS 400Nm
Rocznik: 2011
Postów: 208
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Bierut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wypalanie przy takim spalaniu na jałowym można przegapić. Dla przykładu w zimę i to w garażu tuż po odpaleniu spalanie jest nawet ponad litr na godzinę.
Na zimnym silniku DPF się nie wypala.
__________________
2011 Mondeo Titanium S & 2017 Fiesta Titanium
ARTi_V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.