Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-12-2014, 13:54   #21
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Będę miał między świętami czas to też sprawdzę ten luz , byłem w aso przedstawiłem sprawę powiedzieli mi że to nie może być powietrze bo nawet jak by coś zostało w wysprzegliku to i tak grawitacyjnie by się przesunęło i dało by się odpowietrzyć więc albo gdzieś jest nieszczelność ( uważam że wtedy powinien być ubytek płynu a go nie ma ) więc też muszą szukać przyczyny . Zastanawia mnie tylko że tak nisko sprzęgło łapie i po ostatnim odpowietrzeniu biegi wchodzą i nie ciągnie już na sprzęgle 2x tylko przy wciśniętym sprzęgle zachował się tak jak bym je popuścił i z racji tego że tak nisko bierze lekko pociągał ale teraz przez tydzień było ok .Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz jeżdżę kilkoma autami i jest tak jak robię 1 lub R we wszystkich idzie do oporu w lewo a w galaxy na jedynkę prawie wcale nie muszę przesunąć , wręcz jak przechylę lewarek w lewo to wcale bieg nie wchodzi czy to może być wina w tunelu przy lewarku coś jest wyrobione czy może jakaś regulacja na linkach ?
Dzięki Kubabike za podpowiedź :] a Ty Rafale jak zrobisz daj znać czy są postępy :] jak się wyrobie zadzwonię jutro i zamówię te podkładki .

RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2014, 07:35   #22
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Mi 1-ka idzie na lewarku mocno w lewo, wsteczny jeszcze bardziej - czyli u mnie jest "normalnie".

Części wszystkie już mam do tej "operacji" na dniach mamy to z Kolegą zrobić, opiszę efekty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 08:21   #23
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Więc Panowie...dziś mija tydzień po "operacji" na wałku sprzęgłowym. Nie pisałem wcześniej bo chciałem pojeździć, zobaczyć co będzie...

Po daniu podkładek (był luz) sprzęgło wchodziło wyraźnie lżej i biegi też...zrobiłem 150km przez tydzień i od niedzieli / pon - czyli wczoraj... wyraźnie gorzej znów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli tak jak po wymianie sprzęgła (było dobrze ok. tygodnia)

Sprzęgło chodzi ciężej , biegi haczą, szczególnie 3-ka i 2-ka ... 1ka i wsteczny ok, czuć że lepiej...

Nie mam już pomysłów co z tym zrobić, gdzie wina?

Dodam tylko że wymieniłem kpl sprzęgła + dwumas komplet no i teraz podkładki dane z ASO ale NIE dawałem nowej pompki sprzęgła - i tak się zastanawiam czy takie objawy to może być jeszcze jej wina???

Nie wiem co z tym już robić....
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 09:46   #24
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Gdybyś zaczął operację od wymiany pompy sprzęgła, jak Ci radziłem w poscie nr 6, to dawno zapomiał byś o problemie.
Jak może nowe sprzęgło nie wysprzęglać ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 10:00   #25
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Pompę mogę wymienić, tylko że po Twoim poście pytałem 2 mechaników i każdy mówi że owszem można ale wg nich to nic nie da bo jakby pompa była zła to "ciśnienia by nie było" przepuszczałaby itp...

No ale że nic mi więcej do wymiany nie zostało to chyba tak zrobie... tylko co wtedy jak to też nic nie da na dłużej???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 10:06   #26
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

To będziesz miał dobre samopoczucie, i pewność że przez conajmiej 5 lat ona Ci sie nie zepsuje.
Mechanik to tylko myśli jak by tu najbardziej skroić klienta, on nigdy nie broni Twojej kieszeni, bo gdyby tak było, to skad mieli by na wypasione bryki, zatrudnienie pracowników, nowe domy i inne przyjemności.
Wiem cos o tym.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 10:12   #27
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

No zgoda że mechanik ma ( najczęściej) gdzieś moją kasę, ale tym bardziej powiedziałby mi od razu: Kupuj Pan jeszcze pompke żeby był komplet itp..

Ale tak NIE powiedział. No nic, po świętach kupię i zmienię, bo tylko już mi to do wymiany zostało.
Dzięki salom za odzew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 15:06   #28
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Trochę się mylisz, on kocha Twoją kasę, a dlatego Ci nie mówił, że kup Pan pompę, bo wiedział, że jak będzie żle, to i tak przyjedziesz do niego, a to już nowa usługa , nowa kasa, i tak w kółko. Solidarnosć mechaników taka, że nawet jak nie pojedziesz do niego, to pojedziesz do drugiego, i on bedzie miał dobre samopoczucie, że napedził klienta koledze.

A wymiana pompy sprzęgła jest tak prosta, że można to wykonać samemu.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2014, 15:27   #29
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Na szczęście nie płaciłem nic za ponowne odpowietrzanie i szukanie rozwiązania problemu...

No nic, po świętach pompka do wymiany.zobaczymy co będzie...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2015, 20:19   #30
Thomas ZMC
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

Witam wszystkich.

Od 2 tygodni jestem właścicielem Galaxy z 2005 i mam podobne objawy ze sprzegłem a mianowicie :
przy podjezdzaniu na swiatłach na 1 biegu przy wcicnietym sprzegle auto pomalu sie toczy czuc ze ciagnie i po kolejnym podjezdzie i zatrzymaniu jest problem z wyrzuceniem z 1 biegu na luz , juz nawet gasze silnik to bieg wystakuje.Podobnie jest ze wstecznym taka sam sytułacja. podczas rospedzania biegi chadza normalnie plynnie i bez zgrzytów.Taka sytułacja nie dzieje sie non stop tylko czasami.Tak jak kolega RobAlx sprzeglo łapie bardzo nisko tak jak by miało sie konczyc ale sie nie slizga , i pedał jest zbyt twardy , odbija normalnie. Nie wiem moze te Galaxy tak maja.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.