Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-05-2018, 09:03   #1
vrossi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2017
Skąd: Siemianowice Sl.
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Cześć

Wybieram się na wakacje do Chorwacji, a tam oraz w krajach tranzytowych obowiązuje m.in. zapas bezpieczników i zarowek w aucie. Mam FDL więc pytanie jakie żarówki powinienem mieć (poza niewymienialnymi LED) i jakie bezpieczniki kupić. Z góry dzięki za pomoc.

vrossi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 09:06   #2
MARR
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-11-2009
Model: MONDEO MK5/ FOCUS MK3
Silnik: 2,0 TDCI /1,0 125KM
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 147
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Cytat:
Napisał vrossi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć

Wybieram się na wakacje do Chorwacji, a tam oraz w krajach tranzytowych obowiązuje m.in. zapas bezpieczników i zarowek w aucie. Mam FDL więc pytanie jakie żarówki powinienem mieć (poza niewymienialnymi LED) i jakie bezpieczniki kupić. Z góry dzięki za pomoc.
Jeżdżę do Cro od wielu lat i nie spotkałem się żeby ktoś to kontrolował. A jak się spali to i tak sam nie dojdziesz który wymienićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
__________________
Mondeo MK5 2,0 TDCI 150KM 2019r/Focus MK3 1,0 EB 125KM 2017
MARR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 10:12   #3
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Mondeo Mk5 to nie duży fiat,naprawdę bezpieczniki się tu nie przepalają,poza tym, może ty masz zdolności manualne,ale chciałbym zobaczyć jak zupełny nawet niezupełny laik wymienia bezpieczniki np w BCMie do którego jest taki dostęp że hohoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 10:25   #4
vrossi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2017
Skąd: Siemianowice Sl.
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Rozumiem Wasze zdroworozsądkowe podejście. Moje zdanie jest takie samo. Natomiast chciałbym uniknąć dyskusji z lokalną policja na ten temat. Poprostu pokazać, że mam zapas, który jest obowiązkowy i jechać dalej...
vrossi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 10:28   #5
ołowiany
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-09-2014
Model: kuga, bmw
Silnik: 0,7
Rocznik: 1997
Postów: 278
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

A ja dodam, że wszystkie państwa tranzytowe są sygnatariuszami Konwencji Wiedeńskiej dot. ruchu drogowego i ich służby nie mają prawa karać za brak wyposażenia, które nie jest wymagane w kraju rejestracji pojazdu.

edit: Dodam żeby na mnie nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - kamizelki odblaskowe są traktowane nieco inaczej i radzę je posiadać w ilości wystarczającej dla wszystkich pasażerów w razie "spacerowania" po autostradzie.

Ostatnio edytowane przez ołowiany ; 25-05-2018 o 10:50
ołowiany jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 11:58   #6
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,510
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Witam

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
Arturek

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 25-05-2018 o 17:02
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 13:26   #7
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Byłem w zeszłe wakacje na Chorwacji i kupiłem jakiś zestaw na allegro dla sztuki aby był. Niedawno zresztą jedna żarówka się przydała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Polecam kupić kamizelki dla wszystkich pasażerów i ważne aby były w kabinie a nie gdzieś zagrzebane w bagażniku. O apteczce ne wspomnę.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 14:45   #8
DJ.PIT
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2017
Model: Model
Silnik: Silnik
Rocznik: 1980
Postów: 20
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Cytat:
Napisał vrossi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć

Wybieram się na wakacje do Chorwacji, a tam oraz w krajach tranzytowych obowiązuje m.in. zapas bezpieczników i zarowek w aucie. Mam FDL więc pytanie jakie żarówki powinienem mieć (poza niewymienialnymi LED) i jakie bezpieczniki kupić. Z góry dzięki za pomoc.

Kolego a taki off kiedy jedziesz bo tez sie nie dlugo wybieram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
DJ.PIT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 15:04   #9
vrossi
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 03-08-2017
Skąd: Siemianowice Sl.
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2017
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Wyjazd 10 czerwca koło 19:00-20:00. Jadę z 2 latkiem więc na noc żeby spokojnie przespał całą podróż. Wybieram się do Biogradu koło Splitu.
vrossi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2018, 16:19   #10
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,074
Domyślnie Odp: Jaki zapas bezpieczników i zarowek

Zajrzyj do skrzynki bezpieczników i kup po kilka z każdego rodzaju, bezpieczniki nie są drogie. Kup też kilka żarówek. Wątpię, żeby policjanci mieli wykazy, jakie bezpieczniki i żarówki są obowiązkowe w danym samochodzie.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.