Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-09-2019, 14:04   #1
volak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-09-2006
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 21
Domyślnie Podgrzewanie fotela nie działa

Od dłuższego czasu irytowało mnie brak podgrzewania w moim fotelu a działające w fotelu pasażera. Postanowiłem się dzisiaj zabrać za naprawę i udało się.

Może się przyda komuś parę wskazówek co mnie doprowadziło do naprawienia grzania dupki. Z tego co czytałem najczęstszą przyczyną jest uszkodzenie maty grzewczej na której siadamy za każdym razem wsiadając do samochodu, jak to sprawdzić?
1. Pod fotelem rozpinamy złączkę z 4 kabelkami idącą w środek pianki siedziska
2. Sprawdzamy czy jest przejście/zwarcie na kabelkach czarnym i czerwonym - u mnie nie było. Sprawdziłem dla porównania w fotelu pasażera i tam się okazało że jak najbardziej jest zwarcie pomiędzy czarnym i czerwonym przewodem.
3. Jak się upewniłem że to mata przeszedłem do wyciągnięcia fotela.
4. Rozpinamy duże złącze idące z podłogi do fotela (niektórzy wcześniej odłączają akumulator dla pewności) - to jest połączenie całej wiązki fotela: poduszki, zapięcie pasów no i maty grzewcze siedziska i oparcia. Odkręcamy cztery śruby fotela i mamy fotel wyjęty.
5. Bierzemy fotel do domku/garażu/warsztatu jak kto woli. Zdejmujemy pokrowiec siedziska naciągając go odpowiednio i uwalniając plastiki które mocują pokrowiec do stelaża fotela. Po paru ruchach dostaniemy się do maty przyklejonej na piankę pod pokrowcem.
6. Jak się przyjrzymy konstrukcji maty to zauważymy, że zbudowana jest z przewodziku poprowadzonego pomiędzy dwoma warstwami cienkiej włókniny. Nożykiem tapeciakiem jesteśmy w stanie w dowolnym miejscu wyłonić goły drucik i zrobić na nim kropelkę cyny aby mieć punkt pomiarowy. Ja zrobiłem pierwszy taki punkt tuż przed miejscem gdzie mata się zagłębia w piankę a drugi punkt tuż za tym zagłębieniem.
7. Mierzymy znowu na zwarciach: u mnie pomiędzy czerwonym kabelkiem i pierwszym punktem było przejście a pomiędzy czarnym przewodem i pierwszym punktem nie było. Pomiar pomiędzy drugim punktem a czarnym i czerwonym przewodem był odwrotny co dało mi odpowiedź że uszkodzenie jest pomiędzy punktem 1 i 2.
8. Lutownica w rękę i lutujemy kawałek linki miedzianej pomiędzy 1 i 2.
9. Bierzemy miernik i powinniśmy już mieć zawarcie na złączce pomiędzy przewodami czarnym i czerwonym.
10. Składamy fotel z powrotem i montujemy w samochodzie.
11. Odpalamy silnik i sprawdzamy czy podgrzewanie działa. U mnie TAK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Pozdrawiam
VOLAK
volak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.