Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2013, 16:23   #41
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Cool Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Postanowiłem naprawić tę usterkę w najtańszy i możliwie najprostszy sposób. Zastosowałem zwyczajny siłownik do centralnego zamka, który od lat zalegał mi w szafie.
Aby go zamontować musiałem odpowiednio dogiąć blachę montażową w miejscach, w których oryginalnie był przykręcony siłownik. Jedną śrubę wkręciłem w fabryczny otwór oraz aby przymocować siłownik w drugim punkcie użyłem dodatkowej blaszki, którą skręciłem z całością. Zamiast wtyczek dolutowałem blaszki z przepalonego bezpiecznika, które zostały oczywiście zaizolowane. Aby mieć pewność, że siłownik będzie "odbijał" użyłem oryginalną sprężynę, której nie chciało mi się docinać - stąd jej dziwny montaż. W moim przypadku całkowity koszt naprawy to 0 zł.

Dodam jeszcze tylko, że sprężyna jest zbędna i została zdemontowana. Siłownik jest już zamontowany w samochodzie i działa idealnieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_6611.jpg (81.5 KB, 308 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_6612.jpg (83.2 KB, 280 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez rfx ; 03-11-2013 o 21:13 Powód: uzupełnienie informacji
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 20:27   #42
leśnik
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Mam podobny problem jak poprzednik. siłownik tak jakby nie miał siły by do końca się przesunąć (czasem jak jest ciepło to zadziała raz na 100 razy). Zakupiłem na allegro używkę (kosztowała 150zł z przesyłką) i dzieje się to samo, siłownik nie przesuwa się do końca i nie otwiera zamka.
Czy to może być problem z przełącznikiem, który podaje za niskie napięcie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 13:59   #43
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Może sam zamek jest zatarty i stawia taki opór, podobnie linki - nie zaszkodzi kąpiel np. w benzynie ekstrakcyjnej lub czymś podobnym i porządne nasmarowanie zamka jakimś smarowidłem i wpuszczenie płynnego smaru do pancerzy linek
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 22:57   #44
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Cytat:
Napisał leśnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
za niskie napięcie?
akurat napięcie łatwo możesz sobie zmierzyć - podłącz się miernikiem pod wtyczkę i poproś drugą osobę o wciśnięcie przycisku i obserwuj wskazania miernika. Większego napięcia niż w akumulatorze nie będziesz mieć, a wszystko powyżej 10-12 Volt będzie wystarczające żeby otworzyć klapę przy sprawnym siłowniku. Możesz też siłownik bezpośrednio podłączyć za pomocą dwóch przewodów do akumulatora albo innego źródła napięcia zbliżonego do 12V. Jeśli zaobserwujesz, że siłownik szybciej reaguje niż pod obciążeniem to prawdopodobnie jest problem z zatartym zamkiem. Ale prawie pewne będzie to, że siłownik podłączony bezpośrednio pod 12V będzie ruszać się jak muchy w smole. Wtedy jeśli będziesz miał szczęście wystarczy jego rozebranie i przesmarowanie. Standardowo kończy się jednak na tym, że to nie pomaga i wtedy winowajcą jest zatarty silniczek zamontowany w siłowniku - po wymontowaniu go z siłownika i podłączeniu go bezpośrednio pod 12V widać jak wyraźnie wolno pracuje. Można go wymieniać ale nowy kosztuje około 50 złotych i często wymaga przeróbek, których może nie przeżyć i wtedy kolejna kasa w plecy. Dlatego jeśli oba siłowniki podłączone bezpośrednio pod aku nie pracują wręcz błyskawicznie zastosuj się do mojej porady [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Bo szansa na to, że silnik jest sprawny a tylko zastygły smar utrudnia jego działanie są bardzo małe a samo rozebranie siłownika zajmie Tobie więcej czasu niż montaż takiego uniwersalnego za 10 zł.

Ostatnio edytowane przez rfx ; 29-11-2013 o 23:01
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 17:53   #45
puzon11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Witam wszystkich!
Mam pytanko dotyczące otwierania bagażnika. Kupiłem niedawno Fusiona 1.4 Gold X wyposażonego w centralny zamek, z pilota otwieram drzwi lecz nie mogę otworzyć bagażnika. Jest też guzik na desce do otwierania i tez nie działa. Czy jest taka opcja aby nie było siłownika w klapie, czy mam jakieś uszkodzenie? Dziękuję wszystkim za pomoc.
puzon11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 18:06   #46
puzon11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Witam wszystkich!
Mam pytanie. Czy jeżeli w Fusionie jest fabryczny centralny zamek to dotyczy też klapy bagażnika? Moja się nie otwiera ani z pilota, ani z guzika. Proszę o info. Dziękuję.
puzon11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2014, 19:19   #47
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,543
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Tak, jeśli jest centralny zamek to otwieranie klapy przyciskiem powinno działać. Jelśi jest pilot i zamyka zamki to również powinien otwierać klapę bagażnika (2 x naciśnięcie guzika klapy) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2014, 17:58   #48
rfx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: FF
Silnik: francuski
Rocznik: nn
Postów: 44
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Siłownik powinien być skoro jest przycisk. Najlepiej odkręć te 2 czy 3 śruby, zdejmij osłonę klapy i sprawdź. Przy okazji wykręć siłownik i podłącz go pod 12V żeby sprawdzić czy żyje. Reszta jest na forum.
rfx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2014, 09:19   #49
puzon11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: Otwieranie bagażnika przyciskiem i zdalnie.

Dzięki za podpowiedź, rozkręciłem tapicerkę, silniczek bez obciążenia działa raczej prawidłowo ale już po podpięciu wszystkiego nie ma siły, prawdopodobnie siłownik do wymiany. Muszę też powiedzieć, że udało mi się rozkleić tę obudowę, jest tam mały silnik, który można byłoby wymienić ale niestety nie wiem czy i gdzieś jest do zdobycia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
puzon11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2014, 09:27   #50
puzon11
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-12-2011
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: zdalne sterowanie zamkiem bagażnika

Dziękuję za odp. Udało mi się rozebrać tapicerkę. Wymontowałem siłownik i bez obciążenia działa prawidłowo, prawdopodobnie silniczek jest już słaby. Nie wiem czy można gdzieś taki silniczek kupić. Jeszcze raz dzięki.
puzon11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bagażnik , fusion , zamek bagażnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.