Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-12-2016, 17:33   #4881
bartulko
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2016
Model: Monedo Titanium 2016
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM
Rocznik: 12.2016
Postów: 122
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał panerai_47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tez mam system bez kluczykowy w grand cmax. automatycznie skladane lusterka zewn. przy zamykaniu auta, pomagaja sie zorientowac czy sie zamknelo samochod
Dokładnie.Tylko po lusterkach Poprzednie auta zamykałem pilotem i ciągnąłem za klamkę czy zamkną się. Teraz nie zdążę do końca ręki wsadzić za klamkę a otwiera się. Po 2-3 razach już się przyzwyczaiłem do automatycznego ryglowania i odryglowania. Super sprawa. Tak naprawdę wcale mi nie przeszkadza, że pilot taki ... marny bo wcale go nie widuję.

bartulko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2016, 20:01   #4882
hagrzesiek
ford::amateur
 
Avatar hagrzesiek
 
Zarejestrowany: 13-07-2016
Model: Mondeo
Silnik: benzyna
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

U mnie też wszystko z "keyem" działa ,w jak najlepszym porządku. Nawet na myjniach automatycznych i bezdotykowych kluczyk mam, jak zwykle w kieszeni i nie ma żadnego problemu. Prawdą jest też to, że zamknięcie auta sprawdzam po lusterkach...;-)
hagrzesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 13:39   #4883
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

u mnie wrócił temat BLISa o którym wspominałem gdzieś pod koniec kwietnia. Mianowicie kolega TEDI_K przy okazji innych czynności podjął próbę aktywowania u mnie CTA. Operacja się udała ale wtedy "wysypał" się BLIS. Przynajmniej zegary tak komunikowały. Być może w hybrydzie jakoś się to "gryzie". W każdym razie chwilowo przełożyliśmy temat CTA na najbliższy czas i wróciliśmy w moim aucie do ustawień fabrycznych i oczywiście BLIS jest. Właśnie w kwietniu pisałem, że u mnie lampka z BLISa nie mruga w chwili, kiedy mam kogoś w martwym polu i jednocześnie włączam kierunkowskaz. Jak auto było nowe to mrugała, zresztą wszystkim mruga. Po wgraniu ustawień fabrycznych mruganie wróciło.....tylko w prawym lusterkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Miał ktoś podobny przypadek? Dwa różne ASO walczyły i poległy a tu zupełnym przypadkiem, bo nie z tym zwróciłem się do kolegi, system połowicznie się naprawił. Dziwny temat
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 15:08   #4884
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Cytat:
Napisał qlszef Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dwa różne ASO walczyły i poległy a tu zupełnym przypadkiem, bo nie z tym zwróciłem się do kolegi, system połowicznie się naprawił. Dziwny temat
Zakładam że tedi_k całkowicie przywrócił Ci ustawienia - może w tej sytuacji istotne jest kolejność wprowadzania, aktualizacji oprogramowania aby się to ze sobą synchronizowało? A może były tez inne zmiany i coś tam wciąż nie jest tak jak przed próbą uruchomienia CTA. W końcu CTA nie jest opcją w MK5 - prawda i pewnie jest jakiś ku temu powód?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2016, 16:06   #4885
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

No ale przed próbą uruchomienia CTA lampka w żadnym lusterku nie migała. Ta funkcja padła tydzień pod odbiorze auta z salonu. Próba uruchomienia CTA a następnie powrót do ustawień fabrycznych poprawiła działanie BLISa.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2017, 13:19   #4886
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie nawigacja w Mondku w ten piątek.
Otóż jechałem z lotniska i musiałem przejechać całe Oslo z północy na południe. Jak zawsze jechałem z nawigacją - i to pomimo tego, że trasę całkiem dobrze znam.
Dojeżdżając do Oslo widziałem tabliczkę, że jeden z tuneli jest w remoncie i spodziewać się trzeba korków i utrudnień w ruchu. Nie wiem jak, ale to pewnie dzięki TMC, nawigacja wiedziała o tych korkach i sama z siebie pokierowała mnie przez Oslo takim objazdem, że nawet chwili nie stałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widząc, że chce mnie pokierować inaczej niż zwykle i inaczej niż pokazują kierunkowskazy, miałem początkowo małe opory żeby jej zaufać ale naprawdę zdała egzamin!


Taki mały OT:
Będąc na święta w Polsce, wypożyczyłem nowe Suzuki Baleno 1.2 90KM Pb i zrobiłem nim jakieś 1500km. Jakże doceniam Mondka po tej przygodzie!!! Wiem, że to nie ta klasa samochodu ale Suzuki to takie pudełko z kierownicą która połączona jest z przednimi kołami za pomocą jakiejś gumy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszmarne wyciszenie (aż mi się nie chciało jeździć szybciej niż 100km/h), kiepski układ jezdny i ciągłe myszkowanie na drodze pokrytej cieniutką warstwą śniegu.
Jedyny plus to całkiem pojemne wnętrze i spalanie, które na dystansie 1500km wyniosło średnio 5,1l/100km.
__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 07:43   #4887
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dzisiaj zauważyłem ciekawostkę odnośnie świateł - otóż nawet gdy mamy przełącznik ustawiony w pozycji "manual" (trzecia od lewej strony), to samochód automatycznie przełącza oświetlenie deski rozdzielczej pomiędzy trybami nocny/dzienny w zależności od tego czy na dworze jest jasno czy ciemno. Dziś jadąc w pochmurny dzień zauważyłem, że wskaźniki raz świecą jaśniej, raz ciemniej. Same światła pozostają oczywiście cały czas włączone.
Czyli tryb manual wyłącza wprawdzie automatykę samych świateł, ale małe pole do popisu sobie jednak zostawia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 12:24   #4888
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

ja to już dawno zauważyłem np. w tunelach czy podziemnych parkingachGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czy może ktoś podpowiedzieć, jakie komendy głosowe (w ang.) służą do tego aby nawiew był:
1. tylko na nogi
2. Na nogi i na środkowe nawiewy
3. tylko na środkowy nawiew
4. Na wszystko czyli szyba, środek i na nogi.

Wiem, że w Syncu jest jakaś lista ale coś nie bardzo mi się to sprawdza albo coś źle gadamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 13:05   #4889
BiCAR
ford::beginner
 
Avatar BiCAR
 
Zarejestrowany: 30-10-2012
Skąd: Białystok
Model: Mondeo Titanium mk5
Silnik: 2.0 EB (AT) 203KM->240KM
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Witam.
Do użytkowników mondka mk5.
Jestem na etapie zamówienia auta, proszę o radę co wybrać:
- biały frozen czy red ruby
- nawigacja czy bez
- standardowe w titanium 17" wzór 5x2-ramienny (D2YDN) czy 18" wzór 5-ramienny (D2UEH)
Będę wdzięczny za podpowiedzi
BiCAR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 14:34   #4890
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Navi to Ci tu koledzy "załatwią" więc nie przepłacaj w salonie chyba jest ona w jakimś pakiecie, który posiada inne rzeczy na których Ci zależy. Postałe dwie rzeczy to kwestia gustu
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.