Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2013, 18:38   #511
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Kapsel_lg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam komendy głosowe po polsku
masz navi po polsku?

Cytat:
Można to jakoś bezpłatnie zrobić?
koleżko, przeciez w ustawieniach navi masz inne jezyki do wyboru, tylko pl nie masz. pisałem o tym pare postów wyżej...


Ostatnio edytowane przez tocamartin ; 17-02-2013 o 18:41
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 18:53   #512
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koleżko, przeciez w ustawieniach navi masz inne jezyki do wyboru, tylko pl nie masz. pisałem o tym pare postów wyżej...
Navi mam po angielsku oczywiście, ale wybieranie głosowe po Niemiecku i chyba bez zmiany modułu nic nie wskóram.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 18:56   #513
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Navi mam po angielsku oczywiście, ale wybieranie głosowe po Niemiecku i chyba bez zmiany modułu nic nie wskóram.
Bo zawsze jeszcze trzeba dodawać jaką się ma navi - NX (duża dotykowa) ma sterowanie głosowe wbudowane w nav i w nim dostępna jest zmiana języka, FX (mała nie dotykowa) nie ma wbudowanego sterowania głosowego - korzysta z modułu BT/VC i tu zmiany języka nie ma...

Odłącz swój telefon ("odparuj" - debond) i ponownie go sparuj - zatraz po sparowaniu powinno być na telefonie pytanie o zezwolenie na dostęp do książki. Możesz tez ewentualnie uaktualnić soft telefonu - może być z nim problem.

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
masz navi po polsku?
Kolega podał przykład wybierania głosowego robionego poprzez funkcję w telefonie - tak też można (jak telefon sam w sobie ma wbudowane wybieranie głosowe jak np. iPhone), to można przekazać z BT/VC komendę na telefon.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 17-02-2013 o 19:00
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 19:03   #514
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo zawsze jeszcze trzeba dodawać jaką się ma navi - NX (duża dotykowa) ma sterowanie głosowe wbudowane w nav i w nim dostępna jest zmiana języka
No to nie rozumiem, mam oczywiście NX jak w temacie. Nawigacja prowadzi mnie po angielsku (komendy głosowe jak i menu). Czy jest jeszcze jakieś ustawienie zmieniające język w sterowaniu głosowym?
Powiem szczerze że dopiero wczoraj włączyłem na chwile przycisk od sterowania głosem i wydawało mi się żeby był niemiecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 19:09   #515
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

na convers+ mam PL a w navi (NX - duża dotykowa) mam wszystko po ang, klawisze + opis, komendy głosowe musze po ang mówić i lektor ang (miły kobiecy głos nawija) Tak to u mie jest.
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 19:09   #516
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
.... mam oczywiście NX jak w temacie. Nawigacja prowadzi mnie po angielsku (komendy głosowe jak i menu). Czy jest jeszcze jakieś ustawienie zmieniające język w sterowaniu głosowym?...
A zajrzałeś do instrukcji obsługi NX??? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Str. 35 od góry...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg NX.jpg (94.5 KB, 259 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 19:18   #517
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zajrzałeś do instrukcji obsługi NX???
hmm jutro sprawdzę z rana jak to jest u mnie, dziękiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 21:27   #518
ulmar
Zablokowany
 
Imię: mariusz
Zarejestrowany: 06-11-2012
Skąd: opole
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 121
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szukamy chętnego do eksperymentu...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz się podjąć tej zaszczytnej i jakże wdzięcznej roli...
Jak zajrzałem do zmodyfikowanych plików, to trochę tam było dużo pustego miejsca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - czyli po zaprogramowaniu wcale nie koniecznie sprzęt wstanie (no i da się w razie czego wrócić do poprawnej wersji)...
Nie miałem na razie czasu analizować różnic między oryginałem a zmodyfikowaną wersją. Nie będę krył, że podejrzewam tutaj podpuchę (możliwość zabicia sprzętu na zasadzie wirusów i trojanów, których pełno w sieci). Za ładnie się nazywa i za dużo tam wszelakich innych łakomych kąsków...

Tak więc kolego ulmar - do dzieła dla dobra nas wszystkich - w razie czego będziemy trzymali kciuki za reanimację Twojego sprzętuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To prawda - w hexedytorze widać, że po prostu wycięto trochę kodu z pliku i pozostawiono puste miejsca. Prawdę mówiąc trochę to dziwne bo spodziewałem się podmiany z wersji angielskiej na polską czy coś takiego.
Ale wypowiadać się w jedną lub drugą stronę nie mogę bo po prostu nie wiem.
ulmar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 22:03   #519
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

W pliku system.elf zgadza się zaszyta suma kontrolna CRC32 (ostatnie 4 bajty) oraz długość pliku (4 bajty przed sumą CRC). W MAIN_VER.BIN też się zgadza. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć potwierdzenia czy to oprogramowanie działa i nie mam odwagi tego wgrywać.
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 08:38   #520
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

tedi_k dzięki, język angielski , wszystko ustawione Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można dodać 5 numerów do książki w navi, choć dziwne to bo musiałem się namęczyć żeby kontakty które chce przypisać były w tej pierwszej piątce na liście, bez tego pokazywało mi pierwszą piątkę ale alfabetycznie.

edit. klima też opanowana ,z resztą rzeczy jest za dużo kombinacji i lepiej to zrobić ręcznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się






Ostatnio edytowane przez jvc ; 18-02-2013 o 17:56
jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.