Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-06-2016, 15:13   #341
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Kolega krystianen może wymienić zegary w Poznaniu

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2016, 22:53   #342
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Dzięki Marcin, postaram się nawiązać kontakt z kolegą z Poznania.
Jaki typ czujnika temperatury zewnętrznej będzie odpowiedni - ten z kabelkiem czy bez kabelka? Manetka kierunkowskazów z przyciskami menu jest tylko jedna czy występuje kilka typów do Ford Focus MK 2 FL?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg czujnik 2.jpg (55.8 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg czujnik.jpg (10.3 KB, 48 wyświetleń)
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 10:34   #343
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

I jeszcze pytanie, która manetka będzie właściwa? Sprzedający obydwu manetek twierdzą, że pasują do FF MK 2 FL.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Manetka FOCUS.jpg (17.4 KB, 113 wyświetleń)
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 11:03   #344
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

manetka to ta lewa, a czujnik to zakładałem ten z kabelkiem, ale możliwe że ten bez kabelka też będzie działał
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2016, 12:17   #345
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Jakie informacje mogą być wyświetlane po wymianie zegarów na takie jak na zdjęciu i od czego zależy możliwość uruchomienia danej funkcji?
Proszę o pomoc w wyjaśnieniu oznaczenia kodowego licznika który zamierzam zainstalować - co oznaczają poszczególne cyfry: 8V4T-10849-EM.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zegary---ford-focus.jpg (16.6 KB, 120 wyświetleń)
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2016, 13:23   #346
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

standardowo każdy taki licznik pokazuje spalanie chwilowe i średnie, zasięg i średnią prędkość; po aktualizacji softu można włączyć FordEcoMode
kilka funkcji (DDS, regulacja wspomagania, RDS) zależy od wersji/wyposażenia focusa
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2016, 22:09   #347
RAFALR30
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 12-02-2014
Skąd: Poznań
Model: FF2 FL Ambiente Kombi
Silnik: 1.6 benzyna 100kM
Rocznik: 2008
Postów: 70
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Dzięki koledze krystianen mam w FF2 FL wymienione zegary, nową manetkę, czujnik temperatury. Wgrany najnowszy soft i aktywowane funkcje m.in.: Ford Eco Mode, czujnik ciśnienia w oponach, automatyczne ryglowanie drzwi i wiele, wiele innych.
Profesjonalna usługa, facet z klasą - polecam usługi kolegi krystianen dla chętnych do dokonania zmian w swoich Fordach na terenie Wielkopolski i nie tylko.
Wielkie dzięki za poświęcony czas w upalne popołudnie.

Że też wcześniej nie zrobiłem takiej modyfikacji. Wnętrze dostało świeżego, nowoczesnego wyglądu.
Chętnie zakupię przełącznik świateł z funkcją regulacji jasności podświetlenia, wersja z halogenami ale bez funkcji auto, czerwone podświetlenie- taki jak na zdjęciu poniżej.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20160625_220706.jpg (24.6 KB, 123 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Bez nazwy 2.jpg (73.8 KB, 93 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez RAFALR30 ; 25-06-2016 o 22:38
RAFALR30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 11:30   #348
umek19
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-07-2016
Skąd: Białystok
Model: focus mk3 econetic
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Mam małe pytanie. Chce zmienić zegary na poliftowe ale większość sprzedających nie zna stanu ani przebiegu. Czy mogę na chwile podmienić nowe zegary ze starymi by zobaczyć czy działają i jaki jest przebieg i po chwili wrócić do starych, jak wszystko bedzie ok to wtedy się umówić na programowanie, żeby nie wyszło , że zajade na programowanie a zegry nie działają. Wiem , że na nowych nie odpalę samochodu ale czy nie zablokuje imo?
umek19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2016, 19:39   #349
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Cytat:
Napisał umek19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...czy nie zablokuje imo?
Nie. Można na krótszą lub dłuższą chwilę podmienić i pokontemplować wygląd nowych zegarków...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 23-08-2016 o 09:16
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2016, 21:31   #350
umek19
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 03-07-2016
Skąd: Białystok
Model: focus mk3 econetic
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2012
Postów: 49
Domyślnie Odp: Podmiana zegarów z temp. zew.

Zamontowałem nowe zegary(chyba nazywaja sie po fl małe- jak na zdjeciu wyżej w poście 345) do focusa 2005r i sobie zaprogramowałem kluczyki-- (zegary 100zl, manetka do kompa 10zl i kierownica 200zl- taniej nic nie było) dołożyłem też czujnik temperatury(40zl)- miałem zegary zielone bez niczego wiec jest rewelacja. Kilka spostrzeżeń:
-w starych zegarach ne miałem zapisanych kluczyków, bo okienka były puste, teraz pojawiły się kluczyki w okienkach konfiguracji licznika na 1szej stronie
-ma być standard pats czy standard pats( focus facelift level2/3)- wybrałem to pierwsze czyli standard pats teraz zmieniłem na ta drugą- w starych zegarach było to na szaro więc stara konfiguracja mi nie pomoże, a szukałem o tym i są zapytania w holandi, angli i rosji ale bez odpowiedzi ,
zegary podświetlają się cały czas po przekręceniu stacyjki(najpierw zapalają się wskazówki potem licznik)- czy da się to wyłączyć żeby było tylko po zapaleniu świateł,
-czy jeśli zaprogramuje przebieg w nowych zegarach taki sam jak miałem wcześniej(wyższy) , czy elmconfig dobrze go przeliczy -chce miec 270 a mam 170tys,
-jaki rom jest najwyższy do takich zegarów po fl zamontowanych w focusie przed fl, miałem rom 303 wgrałem 509(ten pierwszy od góry bo są tez 3 wersje (temp i full) co polecacie do 1.6 tdci
-czy jak dołożyłem czujnik temp zewnetrznej przy chłodnicy to trzeba zaznaczyć w gem - car has Ambient Temperature display in cluster ...?
-po montażu zegarów zniknęła mi godzina z wyświetlacza radia, mam blaupunkta ex- tym sie nie martwię, ale na liczniku radio się nie wyświetla, ani telefon- włączałem te funkcje ale nic to nie dawało
-aktywowałem eco mode( zapaliły się listki-czy działa nie wiem) i eco szift- zapala sie zielona strzałka podczas odpalania- w poprzednim liczniku tez sie zapalała ale nigdy w czasie jazdy jej nie widziałem, ale ta zmiana biegów to wreszcie działa w 1.6 tdci czy nie (jedni twierdza , że tak inni ,że nie) włączyłem tez to w gem,
-zamontowałem tempomat ale kierownica od c-maxa nie pasowała na poduszkę, więc kupiłem od focusa i pasuje - zaznaczyłem w liczniku, zegarach i sterowniku silnika tempomat (czyli w skrócie read i write), nie edytowałem sterownika silnika chociaż czytałem , że trzeba coś tam zmieniać więc jak to jest z tym oprogramowaniem. Wystarczy sam "ptaszek " , że jest tempomat w sterownikach? Ściągniecie całego programu sterownika zajęło mi prawie godzinę --- 'tempomat jest głupi"- naciskam on - brak reakcji i kontrolki, po naciśnięciu set+ zapala się kontrolka i samochód utrzymuje prędkość- mogłaby się prędkość tempomatu wyświetlać na liczniku jak w normalnych samochodach- jest na to jakiś pomysł?
--- chodzi mi o to , że ludzie aktywując tempomat chcą zmieniać cały program sterownika. Gdzieś, ktoś pisał , że tylko w 1,6 i 2.0 tdci nie trzeba zmieniać oprogramowania wiec jak to jest?

Ostatnio edytowane przez umek19 ; 23-08-2016 o 02:51 Powód: zmiana tematu
umek19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.