Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-09-2015, 16:57   #21
samer84
ford::amateur
 
Imię: luki
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: bolec
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 BENZYNA
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Re: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Witam drogich forumowiczow, a w szczególności tych, którym udało się wygrać walkę z błędnem P0420. Moja przygoda z tym problem zaczeła się pod koniec zeszłego roku i do tego momentu sądziłem, że jestem jednym z tych szczęśliwców, którzy tę walkę wygrali. Przez blisko 12 miesiecy od zamonotowania nowego zamiennika katalizatora (BosaL z kolektorem) problem ten się nie pojawił. Niestety, po przejechaniu ok.10 T km w trybie miejskim, na desce rodzielczej po raz kolejny zaświecił się "check engine". Powiem szczerze, zaczyna mnie to nieźle frustrować i zastanawiam się nad sprzedażą auta, chyba, że zw porę znajdzie się jakis "złoty środek".
Wyczytałem, że niektórzy wymieniają świece i montuja emulatory sondy lambda. Czy warto spróbować sprawdzic takie rozwiązania ?
Czekam na podpowiedzi, a najlepiej konkretne rozwiązania..;-)
Moje auto to Mondeo MK4, Duratec, 2.0 145 KM.

samer84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2015, 18:57   #22
samer84
ford::amateur
 
Imię: luki
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: bolec
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 BENZYNA
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Re: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Hej, wymieniłem katalizator, czujnik temperatury, pompę paliwa i świece, a błąd P0420 dalej powraca...Jest sens cos z tym dalej robic, bo niedlugo pół auta wymienie? MOże jakiś konkretny trop ?
samer84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2015, 06:49   #23
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Ja też się przyłączam do tego tematu. focus mk2 2007 1.6 benz. -lpg. Miałem wcześniej błąd P0420. Zastosowałem emulator na drugiej sondzie i pomogło na jakiś rok. Od kilku dni pomimo emulatora zaczął mi ten błąd znów wyskakiwać. Miał ktoś taki przypadek. Może jakaś wskazówka-recepta.
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 22:02   #24
yatahaze
 
Postów: n/a
Domyślnie Błąd P0420

Witam wszystkich na forum, nie mam dużego doświadczenia jeśli chodzi o mechanikę samochodową dlatego proszę o wyrozumiałość.

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka silnika i kontrola komputerem wykazała błąd P0420, silnik 1,6 benzyna 2004r. kombi. Auto ma przejechane tylko 63 tysiace, czy jest możliwe, żeby katalizator był już do wymiany? Po skasowaniu błędu kontrolka nie pojawiła się do tej pory ponownie. Auto zanim pojawiła się kontrolka bardzo mocno dostało po gazie i wysokich obrotach, bo spieszyłem się na chrzest bratanicy, zazwyczaj obchodzę się z nim dużo spokojniej, czy tak drastyczna zmiana stylu jazdy mogła spowodować zapchanie kat ? Jak się zapaliła to zauważyłem też, że jeden kabel wysokiego napiecia był troche wyciągniety, ale nie zauważyłem żadnych zmian w pracy silnika. Auto wcześniej było również na myjni i zastanawiałem się, czy błąd nie spowodowała wilgoć która się dostała w niepożądane miejsce.

Czy odczyty spalin w przypadku wadliwego katalizatora odbiegają od normy? Bo na przeglądzie, który był robiony jakieś 2 tyg. wcześniej było wszystko dobrze.

Czy jeśli błąd będzie powracał, poleca ktoś warsztat w Warszawie gdzie rzetelnie przeprowadzą wymianę katalizatora?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2015, 22:23   #25
krzys1968
ford::expert
 
Avatar krzys1968
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 13-10-2010
Skąd: Gliwice-Berlin
Model: fokus Mk2 FL byl i milo wspominam ; focus Mk3
Silnik: 1.6tdci 109Ps ; 1.6 tdci 115Ps
Rocznik: 2008 ; 2014
Postów: 2,977
Domyślnie Odp: Błąd P0420

Jezeli sie nie pokazuje to bym sie nie martwil gozej jak by caly czas swiecila casem tak jest umnie jak na ryby jezdzilem to po 2 nockach nad jeziorem kontrolka ESP sie zapalala i i potem gasla pare razy tak sie zdarzylo i nic sie pozatym nie dzialo

Ostatnio edytowane przez krzys1968 ; 03-12-2015 o 22:29
krzys1968 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2016, 12:24   #26
kristo123
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 03-10-2011
Skąd: Białystok
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: 2.0 benz + gaz
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Panowie pomóżcie. Pisałem kilka miesięcy temu o błędzie P0420 (kristo123).
Czy ktoś ma coś do powiedzenia w temacie więcej (pomimo zastosowania emulatora-tulejki na sondę) błąd zaczął się pojawiać.
kristo123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2016, 12:59   #27
bienix
ford::beginner
 
Imię: Lukasz
Zarejestrowany: 01-12-2014
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo
Silnik: 1999
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Witam, czytam wasze wpisy i przyznam że ja już dość dlugo się męcze z tym problemem P0420. jestem po wymianie kat ( polski zamiennik ) i wymienilem 2 sondy i dalej to samo w moim przypadku auto na jalowym biegu dostaje dziwnych wibracji, jutro chyba kupie komplet cewek kabli i swiec, bo mam wrazenie ze gdzies mi zaplon wypada i niewypalone paliwo zalewa kat i dlatego mam problem, moze sie myle ale chyba zainwestuje jeszcze troche zeby kolejny element wyeliminowac, bo w szczecinie ciezko o dobrego mechanika, ktory poswiecil by troche czasu na sprawdzenie samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wszyscy czytaja blad i zalecaja wymiane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bienix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2017, 14:56   #28
michaltomczuk
 
Postów: n/a
Smile Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Witam czy uporales się z tym problemem,mam to samo smierdzi paliwem i na biegu jalowym dziwnie chodzi
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2017, 13:42   #29
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

jesli paliwo smierdzi z rury to napewno trzeba zaczac od pierwszej sondy lambda, może już nie działa odpowiednio. Potem sprawdziłbym czy nie brudny sensor powietrza. a na końcu kat. Sprawdzilbym czy rury od filtra do silnika są całe i nie śście lewego powietrza poza czujnikiem.

u mnie było p0420 dwa lata temu, wymieniłem kata (ten zintegrowany z kolektorem) i uszczelką - wszystko było sprawdzone --> przejechałem 30tys na razie odpukać/. Kat kupiłem używany z dobrego źródła od kolegi.

rada: zmienić dostawce paliwa po tym jako problem ustąpi
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2017, 18:30   #30
szeregus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-11-2015
Skąd: świętokrzyskie
Model: MONDEO MK4 kombi
Silnik: 2,0 (145 KM) PB/LPG
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Czy potrzebna wymiana katalizatora? Błąd P0420

Witajcie,
Zastosowałem emulator sondy, błąd zaczął znów wyskakiwać. Ktoś podrzuci jakiś pomysł?
szeregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.