Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2017, 20:13   #1
mmogman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim Fordem focusem mk2 2008rok 1.8tdci 115km,samochód na postoju ma dość mocne wibracje(raz mniejsze raz większe) odczuwalne w całym samochodzie(poduszki silnika nie wybite), silnik strasznie sie trzęsie.
Wczoraj wracając do domu poczas jazdy wyskoczył komunikat "usterka silnika" i nie mogłem dac "gazu" prawdopodobnie włączył się tryb awaryjny.Po zgaszeniu i odpaleniu ponownie wszystko działało w porządku(około 15km), do czasu gdy silnikiem nie zaczęło szarpać podczas jazdy(gdy dawałem gazu coraz mocniej szarpało) i podczas zatrzymania obroty lekko spadały i wzrastały, i znów po zgaszeniu i odpaleniu było w porządku.
Jeśli ktoś się napotkał na taki problem proszę o pomoc.
//Moja diagnoza to wtryski aczkolwiek liczę na rady

mmogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 20:22   #2
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Nie obraź się, ale moja diagnoza jest taka, że jeśli ktoś na forum poda przyczynę przeczytawszy Twój opis, to znaczy, że jest wśród nas Wróżbita Maciej i właśnie ujawni swoją prawdziwą tożsamość.
Może to być problem z wtryskiwaczami, czujnikiem ciśnienia CR i jeszcze kilkunastoma innymi elementami sterującymi lub wykonawczymi. Bez odczytu DTC i najlepiej parametrów bieżących nic tu nie zdziałamy.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 20:32   #3
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Może też być zabity egr i wiele innych wiec na początek choćby diagnostyka komputerowa

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 20:33   #4
mmogman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Dzięki za rade, to w takim razie jutro pojadę podłączyć samochód pod komputer i zobacze co dalej
mmogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 20:37   #5
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Cytat:
Napisał mmogman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za rade, to w takim razie jutro pojadę podłączyć samochód pod komputer i zobacze co dalej
Kup sobie kabel diagnostyczny jak masz laptopa. Przyda się na później a nawet ten pierwszy raz wyjdzie taniej jak u mechanika.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2017, 22:00   #6
mmogman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-01-2017
Model: Focus MK2
Silnik: 1.8TDCI 115KM
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

a takim kablem mogę sprawdzić wszystko tak samo dokładnie jak w komputerze u mechanika?
mmogman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 00:49   #7
vapvap
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Ja z kolei posiadam focusa mk2 1.6tdci 90kM 2006 i zaczęło się, że samochód pobierał olej oraz lekko nierównomiernie poszarpywał do czasu rozgrzania. Problemem okazał się uszczelniacz przy rozrządzie gdzie to właśnie olej uciekał.
Jednak to dopiero początek historii ponieważ, głównym problemem było kopcenie na biało przy dodawaniu gazu.
Sprawdzono wszystkie wtryski i okazało się że 3 z 4 są nie sprawne tj. odbiegają znacząco od prawidłowej normy.


Po wymianie 3 wtrysków i pompy wtryskowej, kompletnego rozrządu + w roku ubiegłym wymieniana była też dwumasa oraz turbina, samochód po odpaleniu pracuje do 2 min idealnie, po czym silnikiem zaczyna szarpać a z rury zaczyna wydobywać się biało błękitny dym i dzieje się tak, aż do momentu rozgrzania silnika.

Dodanie lekko gazu do 1000 obrotów niweluje szarpanie ale dym pozostaje a dodatkowo w kabinie czuć ropą że trzeba zamykać kanał powietrzny.
Nie jest to EGR, odłączyłem go kompletnie dla zdyskwalifikowania problemu. Nowe wtryski zostały jedynie zamontowane nie było kodowania.
Silnik miał wykonany test na szczelność i jest ok.

Silnik zżera olej w zależności od techniki jazdy pobiera go więcej lub mniej ale nic nie przecieka,
płyn chłodniczy w normie układ szczelny.
Kończą mi się pomysły co może być przyczyną, komputer niczego nie wskazuje, na pewno nie jest to egr, nie jest to również wina kolektora ssącego, filtr paliwa ostatnio wymieniony czysty bez opiłków.

Ostatnio edytowane przez vapvap ; 05-12-2017 o 01:23
vapvap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 08:09   #8
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Cytat:
Napisał vapvap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowe wtryski zostały jedynie zamontowane nie było kodowania.
No to nic dziwnego, nawet sprawne wtryskiwacze mogą wówczas powodować problemy z pracą silnika. Na początek kodowanie, potem sprawdzenie korekt i dopiero potem ewentualne dalsze działania. W przypadku układu CR spory błąd w sztuce.
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 22:01   #9
vapvap
ford::amateur
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 02-11-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Cytat:
Napisał Autopros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to nic dziwnego, nawet sprawne wtryskiwacze mogą wówczas powodować problemy z pracą silnika. Na początek kodowanie, potem sprawdzenie korekt i dopiero potem ewentualne dalsze działania. W przypadku układu CR spory błąd w sztuce.

Bardzo dobry kierunek aby zakodować nowe wtryski, czy przedtem zrobić test na kompresję czy na tym etapie wstrzymać się ?

Sprawdzanie korekt czy masz na mysli wyciągnięcie wszystkich wtrysków i sprawdzenie kompletu na diagnozie czy poprzez komputer podpięty ?
vapvap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2017, 22:39   #10
Autopros
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-07-2015
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 Estate Champions Edition
Silnik: 1,6 TDCi 115
Rocznik: 2012
Postów: 113
Domyślnie Odp: Usterka silnika,szarpanie silnikiem,wibracje na postoju

Nic nie wyciągaj. Komputer i sprawdzenie parametrów bieżących. Po kodowaniu oczywiście. Jak zmieniałeś wtryskiwacze, to wymieniłeś podkładki miedziane pod nimi na nowe?
Autopros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.