Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-06-2013, 20:07   #1
MiB1
 
Postów: n/a
Domyślnie Proszę o opinie MK IV

Witam,
Proszę o opinie i uwagi do MK IV
VIN: WF0EXXGBBE9B05281
http://otomoto.pl/ford-mondeo-gold-x...C29630946.html

Pozdrawiam,
Marcin

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 20:17   #2
Bisek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Warszawa/Raszy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Proszę o opinie MK IV

Zadzwoń do Forda podaj Nr. VIN i powinni Ci powiedzieć czy rzeczywiście był serwisowany.
Po zdjęciach wygląda ładnie ale nie zrobili dobrych zdjęć kierownicy drążka od zmiany biegów. Dowiedz sie czy rozrząd zmieniany bo powinien być w najbliższym czasie zmieniany. Jak sprzęgło było robione to troszkę lipa bo może być zajechany. Jeżeli serwisowany to po klockach, filtrach, wycieraczkach zobaczysz czy sknera czy ktoś komu zależało na samochodzie. Małe rzeczy a dużo mówią
Bisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 21:03   #3
ŚwierQ
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2010
Skąd: DG
Model: Mondeo Titek
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 17
Domyślnie Odp: Proszę o opinie MK IV

Cytat:
Napisał Bisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dowiedz sie czy rozrząd zmieniany bo powinien być w najbliższym czasie zmieniany.
Rozrząd się robi w okolicach przebiegu 200tkm, więc nie powinien być wręcz robiony przy przebiegu 85tkm.
ŚwierQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 21:36   #4
Bisek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Warszawa/Raszy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Proszę o opinie MK IV

to nieźle kolega oszczędzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziwić sie późnej że sie samochody sypiąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 21:45   #5
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Odp: Proszę o opinie MK IV

Cytat:
Napisał ŚwierQ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrząd się robi w okolicach przebiegu 200tkm, więc nie powinien być wręcz robiony przy przebiegu 85tkm.
O czym tu gadać, koleś słyszał że gdzieś dzwoni tylko nie wie w jakim kościele i wstawia gadki o rozrządzie czy sprzęgle przy 85k km.
Akurat z tym autem sprawa jest prosta jak budowa cepa - książka serwisowa + VIN w łapę i do dealera, u którego auto było serwisowane.
Albo jest to prawda, albo nie.
A tekst o klockach czy wycieraczkach już zupełnie mnie rozwalił.
Rozumiem, że jeżeli te materiały (oryginały) kupuję w internetowych sklepach Forda i wymieniam sam (wycieraczki) lub w serwisach niezależnych (klocki) to nie dbam o auto, bo nie mam ochoty płacić 180 zeta za roboczogodzinę w ASO i 1/3 więcej za części niż na wolnym rynku?
Żałosne...

Bump:
Cytat:
Napisał Bisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to nieźle kolega oszczędzaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dziwić sie późnej że sie samochody sypiąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty chyba w jakiejś równoległej rzeczywistości żyjesz. Albo właśnie przesiadłeś się z Poldka Caro i jeszcze Ci nawyki pozostały...
Rozrząd w MK IV 2,0TDCI wymienia się według Forda po 200 000km lub 10 latach. Przy ciężkiej eksploatacji proponowałbym po 180 000km.
Oczywiście jeżeli przebieg jest niepewny to natychmiast, ale to zupełnie inna sytuacja.
Klocki też wymieniasz jak się zużyją do połowy? I na wszelki wypadek tarcze przy każdej zmianie klocków?
A może jeszcze wycieraczki niezależnie od tego czy dobrze zbierają czy nie, ale w momencie jak się pojawi biała kropka?
A jeżeli sprzęgło robisz co 80 000km to proponowałbym udać się na jazdy doszkalające.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 20-06-2013 o 21:57
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 21:59   #6
Bisek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Warszawa/Raszy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Proszę o opinie MK IV

Akurat klocki oryginalne klocki, bycieraczki itp nie są drogie. Rozrząd wymieniać powinno się co 90 tysięcy. A sprzęgło pada ludzią juz po 30K jak nie umieją jeździć. A jak nie masz ochoty płacić 180PLN to po co kupowałeś samochód tej klasy??? Zdziwisz sie jak strzeli Ci pasek w samochodzie bo będziesz chciał go wymienić przy 200tKM.
W książce serwisowej jest tak napisane ze Oryginalny rozrząd wymienia sie po plus minus 180tKM pod warunkiem że auto jest serwisowane. A nie mówiłem koniecznie o oryginalnych częściach tylko o zamiennikach dobrej jakości a nie chinolach pakowane w ładne kolorowe pudełka wielkim napisem GERMANY. Chodziło mi o to że jeśli ktoś kupuje Drogi samochód i wkłada "słabe" części to samochód też jest "słaby" i nie mów mi że zamienniki po 50 PLN też będą chodziły. Wszystko ma znaczenie. A jak nowy samochód kosztuje ponad 100K PLN to części i serwis nie bedzię tani.
Bisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 22:07   #7
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Odp: Proszę o opinie MK IV

Cytat:
Napisał Bisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat klocki oryginalne klocki, bycieraczki itp nie są drogie. Rozrząd wymieniać powinno się co 90 tysięcy. A sprzęgło pada ludzią juz po 30K jak nie umieją jeździć. A jak nie masz ochoty płacić 180PLN to po co kupowałeś samochód tej klasy??? Zdziwisz sie jak strzeli Ci pasek w samochodzie bo będziesz chciał go wymienić przy 200tKM.
W książce serwisowej jest tak napisane ze Oryginalny rozrząd wymienia sie po plus minus 180tKM pod warunkiem że auto jest serwisowane. A nie mówiłem koniecznie o oryginalnych częściach tylko o zamiennikach dobrej jakości a nie chinolach pakowane w ładne kolorowe pudełka wielkim napisem GERMANY. Chodziło mi o to że jeśli ktoś kupuje Drogi samochód i wkłada "słabe" części to samochód też jest "słaby" i nie mów mi że zamienniki po 50 PLN też będą chodziły. Wszystko ma znaczenie. A jak nowy samochód kosztuje ponad 100K PLN to części i serwis nie bedzię tani.
Zalecam powrót do 1 klasy szkoły podstawowej i powtórną naukę czytania ze zrozumieniem, bo nawet nie byłeś w stanie zrozumieć ze napisałem o kupowaniu ORYGINALNYCH części, ale poza ASO. Musiałbym się z kimś na łby zamienić żeby zapłacić w ASO 200zł za wycieraczki jeśli TE SAME (nota bene dobre) wycieraczki kosztują w sklepach internetowych 110zł z przesyłką.
Ale widzę, że trafiłem na "fachofffca" przez duże "F" - moje auto ma rozrząd na łańcuchu i dokładnie 92 000km przebiegu. Powinienem już ten rozrząd wymieniać? A może profilaktycznie też sprzęgło hydrokinetyczne i sterownik automatycznej skrzyni? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dalej dyskutować z tobą mi się nie chce, bo jeżeli w manualu serwisowym piszą o wymianie rozrządu po 200 000km, a ty próbujesz udowodnić że przy udokumentowanym przebiegu powinno się to zrobić po 90 000km to dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Jak dla mnie możesz to robić nawet co 20 000km ku uciesze serwisu i większości tu obecnych.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 20-06-2013 o 22:14
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 22:07   #8
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: Proszę o opinie MK IV

Cytat:
Napisał Bisek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat klocki oryginalne klocki, bycieraczki itp nie są drogie. Rozrząd wymieniać powinno się co 90 tysięcy. A sprzęgło pada ludzią juz po 30K jak nie umieją jeździć. A jak nie masz ochoty płacić 180PLN to po co kupowałeś samochód tej klasy??? Zdziwisz sie jak strzeli Ci pasek w samochodzie bo będziesz chciał go wymienić przy 200tKM.
W książce serwisowej jest tak napisane ze Oryginalny rozrząd wymienia sie po plus minus 180tKM pod warunkiem że auto jest serwisowane. A nie mówiłem koniecznie o oryginalnych częściach tylko o zamiennikach dobrej jakości a nie chinolach pakowane w ładne kolorowe pudełka wielkim napisem GERMANY. Chodziło mi o to że jeśli ktoś kupuje Drogi samochód i wkłada "słabe" części to samochód też jest "słaby" i nie mów mi że zamienniki po 50 PLN też będą chodziły. Wszystko ma znaczenie. A jak nowy samochód kosztuje ponad 100K PLN to części i serwis nie bedzię tani.
Jak dla ciebie klocki za 400zł na przód albo tarcze za 1000 są tanie to ja jestem chiński gajowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.dodam jeszcze może ze 60 zł za litr oleju oczywiście ceny z serwisu-poza tym to nie mercedes czy bmw a ceny roboczogodziny takie same i nie sciemniaj o rozrządzie po 90tys. bo to nie skoda tylko ford.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 22:11   #9
Bisek
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 20-06-2013
Skąd: Warszawa/Raszy
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Re: Odp: Proszę o opinie MK IV

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozrząd w MK IV 2,0TDCI wymienia się według Forda po 200 000km lub 10 latach. Przy ciężkiej eksploatacji proponowałbym po 180 000km.
zapytaj sie kogokolwiek w servisie czy da CI gwarancje na taki przebieg

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty chyba w jakiejś równoległej rzeczywistości żyjesz. Albo właśnie przesiadłeś się z Poldka Caro i jeszcze Ci nawyki pozostały...
Porównanie na poziomie dziecka które chce udowodnić że jest lepsze... żałosne
Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście jeżeli przebieg jest niepewny to natychmiast, ale to zupełnie inna sytuacja.
z tym się zgodzę ale ja wole wymienić rozrząd od razu po zakupie (oczywiście nie nowego auta) dla świętego spokoju

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Klocki też wymieniasz jak się zużyją do połowy? I na wszelki wypadek tarcze przy każdej zmianie klocków?
nie wiem jak to wywnioskowałeś z tego co napisałem...

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A może jeszcze wycieraczki niezależnie od tego czy dobrze zbierają czy nie, ale w momencie jak się pojawi biała kropka?
to też nie wiem... mam wrażenie że nie czytasz ze zrozumieniem

Cytat:
Napisał grodek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jeżeli sprzęgło robisz co 80 000km to proponowałbym udać się na jazdy doszkalające.
tego też nie napisałem ze zmieniam sprzęgło co 80 000KM. Napisałem że zdarzają się przypadki że ludzie zmieniają sprzęgło po 30 000 KM, a nie że ja...


tak więc wiesz chyba tylko tyle co na forum przeczytasz...

Pozdrawiam

Bump:
Cytat:
Napisał jaculek63 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dla ciebie klocki za 400zł na przód albo tarcze za 1000 są tanie to ja jestem chiński gajowydodam jeszcze może ze 60 zł za litr oleju oczywiście ceny z serwisu-poza tym to nie mercedes czy bmw a ceny roboczogodziny takie same i nie sciemniaj o rozrządzie po 90tys. bo to nie skoda tylko ford.
nie wiem gdzie kupujesz części ale poza serwisem a Inter Carsem istnieją też inne sklepy. Tarcze Zimmermanny z Klockami ATE na przód kosztują mniej niż 600PL a masz świetną jakość. I nie wiem czy wiecie ale do serwisu można przyjechać ze "swoimi" częściami

Ostatnio edytowane przez Bisek ; 20-06-2013 o 22:15
Bisek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2013, 22:18   #10
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Re: Odp: Re: Odp: Proszę o opinie MK IV

Choćby tu:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I nie onanizuję się napisem Zimmerman.
Jadę po prostu na oryginałach...
A co do swoich części w serwisie to wiemy.
Dobranoc, bo widzę że dyskutuję z gimnazjalistą.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 21-06-2013 o 07:27 Powód: Zbędne cytowanie
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.