Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2018, 08:23   #191
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Cytat:
Napisał Aludan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem cały wątek i w sumie nadal w 100% nie wiem czy w MK5 jeżdżąc okresami tylko po mieście będzie jakiś problem jak wypalanie będzie przerywane? (np. ON w oleju silnikowym jak w MK4 przed FL)

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - chyba trochę przesadziłeś z tymi 350-400 Nm przy 1400 rpm?
Zobacz wykresy z hamowni [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oczywiście 400 Nm jest przy 2000 obr / min dla serii - miałem na myśli że od 1400 obr/min juz ciągnie be problemu i równo aż do prawie 5 tyś.

Mnie oleju powolutku ubywa - żadnych problemów z DPF (mam 31 tyś) - okazjonalnie zauważam się się wypala (wyższe spalanie na jałowym). Większość mojej jazdy to 30 km dziennie z których mniej więcej 10 jest obwodnica miasta - reszta po mieście. Do tego dochodzą 3-4 trasy rocznie (pewnie jakieś 5 tyś km łącznie). Ponieważ w jedną stronę jadę 15 km i trwa to 20-30 min - wnioskuję że to wystarcza na niezauważalne wypalenie DPFa (co mniej więcej 800 km - raz na bak paliwa). No chyba, że akurat gdzieś się zatrzymam wkrótce po inicjacji wypalania - wtedy zauważę że ASS jest zdeaktywowany i wyższe spalanie na jałowym. Po wyjściu z auta można potwierdzić gdyż maska za podszybiem jest mocno ciepła. Ale podczas jazdy jest to niezauważalne


Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 13-01-2018 o 08:29
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 08:25   #192
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Ja wyłączam dziada jak tylko mogę, włączam go jedynie jak stoję na przejazdach kolejowych a mam ich trzy w drodze do pracy.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 08:37   #193
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Mówisz o ASS? Ja używam cały czas. Mam manuala więc zatrzymując się widzę sytuację na drodze tj. czy będzie dłuższe stanie (wrzucam na luz, puszczam sprzęgło i silnik gaśnie) czy zaraz będę ruszał wtedy sprzęgło trzymam wyciśnięte i bieg wrzucony - to deaktywuje ASS. W obydwu przypadkach wychwycę wypalanie DPF po spalaniu chwilowym. Przed parkowaniem wyrzucam na luz, właczam postojowy i czekam aż ASS sam wyłaczy silnik wtedy wyłączam zapłon. W ten sposób jestem pewny że nie wyłączę nieświadomie auta podczas cyklu wypalania. Dwa razy mi się zdarzyło, że było wypalanie, więc odczekałem 1-2 minuty, wypalanie się zakończyło i silnik się wyłączył - wtedy wyłączyłem zapłon. Moim zdaniem ASS w manualu sprawdza się rewelacyjnie. Wg mojej oceny oszczędzam na tym do 10% paliwa (0.5-0.6 ltr/100 km). Trzymanie auta na jałowym (np. na światłach) nie jest korzystne - rośnie spalanie średnie i dodatkowo mocniej jest obciążany DPF. Wymaga częstszej regeneracji a to dodatkowo zwiększa zużycie paliwa

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 13-01-2018 o 08:39
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 09:27   #194
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Ja jakoś nie jestem przekonany do gaszenia silnika na 10-20 sekund.
Może jeżdżę po takich drogach gdzie nie stoję na światłach przez 2 minuty, wtedy ASS może miałby sens u mnie.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 10:28   #195
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Ja mam po drodze 3-4 zmiany świateł 1-2 min. Na 10 sek.-20 sek też nie wyłaczam - tyle jestem w stanie ocenić że będę czekał obserwują światła dla pieszych i widząc ile aut mam przed sobą. Np. zielone dla pieszych zaczyna mrugać a przede mną 4-5 aut to nie wyłaczę silnika. Ale Jak Zielone się pali a ja jestem np. 10 - to mam przynajmniej 30 sek obserwując jak ludzie się zbierają ze skrzyżowań. Dla silnika to moim zdaniem nie ma znaczenia (w hybrydach też tak jest). A akumulatorem się nie przejmuję 4-5 lat wytrzyma a potem i tak wymiana.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2018, 20:10   #196
Aludan
ford::average
 
Avatar Aludan
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.2 TDCi 200KM AT
Rocznik: 2013
Postów: 135
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Dzięki za odpowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czyli widać DPF w MK5 udany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem uraz po MK4 przed FL, ale w polifcie już się z tego wyleczyłem i nawet się nie przejmuję jak mi się śpieszy i muszę wyłączyć w trakcie wypalania to tak robię (bardzo rzadko to się zdarza może raz na 2 miesiące). I fajnie, ze jazda po mieście w MK5 nie zapycha DPF'a i nie robi żadnych problemów - duży plus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do ASS to też mnie jakoś nie przekonuje, pamiętam różne testy tego systemu w różnych autach to oszczędności były znikome na ogół 0,1 - 0,2 l/100 km, no ale to pewnie zależy od trasy jaką robimy, czy często stoimy na dłużej - wtedy faktycznie może to mieć sens.
__________________
Był Focus 1.6 FL '02 || Mondeo MK4 HB '08 140 KM TDCI || Mondeo MK4 KB '12 203 KM EB MPS6 || Mondeo MK4 KB '13 140@163 KM 2.0 TDCi
Aludan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2018, 18:31   #197
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

W manualu faktycznie można było tym ASS posterować, ale w automacie nie jest to dobry duet. U mnie bardzo często dochodzi do wyłączenia silnika na 1-2s bo prawie zawsze wyłącza jak podjeżdżam do świateł a tu bęc, zielone i znowu start. Aż już mi się nawyk wyrobił, żeby zatrzymywać się kilka metrów więcej od poprzedzającego auta i lekko odpuszczać (pełzać). Przecież to chore.
Ciekawe ile aku wytrzyma.
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2018, 08:04   #198
domadm
ford::advanced
 
Avatar domadm
 
Zarejestrowany: 26-12-2009
Skąd: ze Śląska
Model: Mondeo MK5 Titek Kombi PS
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2017
Postów: 282
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Update: odkąd temperatura spadła poniżej zera to ASS praktycznie nie wyłącza silnika, nawet po dzisiejszych 55km w temperaturze -5 i kilku postojach na światłach nie wyłączył ani razu. Ta sama trasa przy temperaturze 0 zupełnie inaczej: wyłączanie sekundę po zatrzymaniu, na każdych światłach, niezależnie od temp w środku i silnika.

Wygląda że programiści Forda uprościli sobie algorytm:
Kod php:
if (temp 0
   return
else
   
ASS(let_the_magic_happen True)
endif 
__________________
== S-Max MK1 FL odbył, Mondeusz MK5 przybył, jest radocha, jest git
domadm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 21:12   #199
kmop
ford::average
 
Avatar kmop
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-01-2018
Model: Mondeo MK5 ST-line
Silnik: diesel/180KM
Rocznik: 2017
Postów: 107
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

Czy wypalanie dpf sygnalizowane jest jakąś kontrolką?
kmop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2018, 21:13   #200
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Wypalanie DPF -objawy

nie
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.