Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-02-2020, 09:47   #1
koko887
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 DURATEC
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Cześć wszystkim.

Od niedawna jestem posiadaczem Fuzji. Silnik 1.4 DURATEC 80KM. Rocznik 2005.

Mam problem z tym, że po odpaleniu silnika jego obroty jałowe wynoszą ok. 1500 obr. Po nagrzaniu obroty się raczej trzymają (może spada nieznacznie). Ogólnie dźwięk wydaje mi się trochę dziwny. Mam 3 pytania:

1. Czy można jakoś mechanicznie poprawić te obroty? Podobno w tych silnikach jest jakiś zawór biegu jałowego (odpowiednik krokowca), który można przeczyścić, ale za chiny nie mogę go namierzyć. Ogólnie wszystkie zdjęcia tego zaworu jakie znajduję, dotyczą innych modeli Forda i sam już nie wiem, czy w Fusionie w ogóle coś takiego jest. Ewentualnie może jest jakaś manualna regulacja tych obrotów?

2. Czy winą tych wysokich obrotów może być jakaś nieszczelność? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie takiej nieszczelności szukać? Która rura najczęściej pęka?

3. Posiadam kabelek OBD II VAG-COM i takie małe urządzonko ELM 327 na bluetooth. Czy którymś z tych urządzeń jestem w stanie odczytać błędy i parametry pracy oraz dokonać zmian jakichś nastaw?

Wcześniej nigdy nie miałem Forda i w kwestii oprogramowania jestem zielony. Z góry dziękuję za wszelką pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez koko887 ; 04-02-2020 o 10:31 Powód: Poprawa tematu.
koko887 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2020, 22:16   #2
XFrostPL
ford::average
 
Imię: Kacper
Zarejestrowany: 21-05-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 68
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Spróbuj od najprostszego - odepnij i podepnij klemy.
U mnie to pomogło, musiał się komputer przemielić jeszcze raz.
XFrostPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 17:01   #3
LEŚNICZY
ford::average
 
Imię: ŁUKASZ
Zarejestrowany: 20-08-2013
Skąd: ŻORY
Model: FUSION SILVER X
Silnik: 1.4 LPG
Rocznik: 2006
Postów: 96
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Cytat:
Napisał koko887 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2. Czy winą tych wysokich obrotów może być jakaś nieszczelność? Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie takiej nieszczelności szukać? Która rura najczęściej pęka?
Wężyk podciśnienia mógł pęknąć .
LEŚNICZY jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2020, 19:56   #4
koko887
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-08-2019
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 DURATEC
Rocznik: 2005
Postów: 11
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Piszę, bo może komuś się przyda. Dopiero niedawno mogłem trochę pogrzebać przy samochodzie i wyszło, że faktycznie wężyk od podciśnienia uszkodzony. Był dosłownie jak z jakiejś plasteliny i posiadał całkiem sporą dziurę. Wymieniłem i obroty jak nówka sztuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koko887 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2020, 15:02   #5
Magikrealista2
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 16-05-2020
Skąd: Białystok
Model: Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Cytat:
Napisał koko887 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piszę, bo może komuś się przyda. Dopiero niedawno mogłem trochę pogrzebać przy samochodzie i wyszło, że faktycznie wężyk od podciśnienia uszkodzony. Był dosłownie jak z jakiejś plasteliny i posiadał całkiem sporą dziurę. Wymieniłem i obroty jak nówka sztuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomógłbyś namierzyć gdzie znajduje się ten wężyk? Wczoraj kupiłem auto i mam podobne objawy, być może trzeba wymienić. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magikrealista2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 21:39   #6
Jacenty2143
ford::beginner
 
Avatar Jacenty2143
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-10-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Najpierw czyszczenie i regulacja przepustnicy
Jacenty2143 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2020, 14:09   #7
Magikrealista2
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 16-05-2020
Skąd: Białystok
Model: Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Cytat:
Napisał Jacenty2143 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw czyszczenie i regulacja przepustnicy
Wymieniłem filtr powietrza, wyczyściłem całą puszkę wszystkie węże i przepustnicę(bez wyjmowania ile się dało nie było tragedii). Teraz po odpaleniu ma około 1200 obrotów, po przejechaniu 2-3 km spadają na 750. Nie wiem czy szukać dalej czy tttm ale wydaje mi się że powinny opadać szybciej?
Magikrealista2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2020, 06:07   #8
KRUKER
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-07-2017
Skąd: C.K Kraków
Model: fusion fiesta
Silnik: 1.4 R4 1,6 (120 KM) Ti-VCT
Rocznik: 2007 2016
Postów: 321
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Opadaja raczej dobrze. Obroty proporcjonalne do temperatury silnika - taki rodzaj "ssania" automatycznego.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
KRUKER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 23:50   #9
Magikrealista2
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 16-05-2020
Skąd: Białystok
Model: Fusion
Silnik: 1.4 80KM
Rocznik: 2009
Postów: 18
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Cytat:
Napisał KRUKER Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Opadaja raczej dobrze. Obroty proporcjonalne do temperatury silnika - taki rodzaj "ssania" automatycznego.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W moim drugim aucie opadają na jakiś tysiąc jeszcze zanim ruszę z miejsca dlatego się zastanawiam. No nic będę obserwował może też świece wymienię dla spokoju. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Magikrealista2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2020, 19:28   #10
Jacenty2143
ford::beginner
 
Avatar Jacenty2143
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 18-10-2017
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 39
Domyślnie Odp: Zbyt wysokie obroty biegu jałowego - jak obniżyć do właściewj wartości.

Cytat:
Napisał Magikrealista2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniłem filtr powietrza, wyczyściłem całą puszkę wszystkie węże i przepustnicę(bez wyjmowania ile się dało nie było tragedii). Teraz po odpaleniu ma około 1200 obrotów, po przejechaniu 2-3 km spadają na 750. Nie wiem czy szukać dalej czy tttm ale wydaje mi się że powinny opadać szybciej?
Silniczek krokowy albo adaptacja na nowo silniczka
Jacenty2143 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.