Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2014, 10:02   #11
gaxxx
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 08-03-2013
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 150 -> 199
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

kurcze blaszka, mam to samo, i co chwile paluchem zawadzam i powiększam to uszkodzenie. a na gwarancji tego nie naprawiają, niby element zużywalny ale może warto spróbować?

gaxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 10:05   #12
mmisza
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-09-2011
Skąd: ŚLĄSK
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 182 PS powered by tedi_k :D
Rocznik: 2014
Postów: 93
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

Mnie gałkę zmiany biegów wymienili bez mrugnięcia oka w poprzedniej MK3 - a przeszkadzało mi tylko to że ta srebrna obwódka się wytarła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mmisza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 10:36   #13
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

Cytat:
Napisał gaxxx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...a na gwarancji tego nie naprawiają, niby element zużywalny ...?
Chyba żartujesz? Osłona poduszki kierowcy jako "element zużywalny"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kpiny jakieś! Jeśli samochód na gwarancji to do boju!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 10:45   #14
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

tedi_k - tak jak nie wymienią ci gumy na pedałach, to jest mała szansa by zmienili poduszkę, która jest sprawna, tylko jest kawałek chromu wytarty. ale spróbować można.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 11:47   #15
kamil8623
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

Jeszcze, żeby to był samochód kupiony w PL to pewnie już dawno bym uderzył do ASO o to, ale niestety jest to samochód sprowadzony - powypadkowy, więc raczej nie ma takiej opcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. będę próbował pobawić się w malarza. Jak skończę to podzielę się swoimi wynikami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kamil8623 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 12:02   #16
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

W mk2 to samo badziewie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg image.jpg (83.8 KB, 131 wyświetleń)
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 14:33   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k - tak jak nie wymienią ci gumy na pedałach...
A jednak wymieniali na gwarancji poduszki w Mondeo MK4/S-maxie jak znaczek Forda na poduszce się odbarwiał... Tak więc nie ma to nic wspólnego z gumą na pedałach... Podobnie miałem w Focusie MK1 wymieniany na gwarancji mieszek lewarka zmiany biegów jak derma popękała...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 14:38   #18
Forfiter2012
ford::average
 
Imię: szwagier
Zarejestrowany: 13-08-2012
Skąd: CB
Model: Ford Focus 2
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 125
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

Cytat:
Na razie chciałbym spróbować sam coś pokombinować jak się nie uda to też pewnie będę myślał o oklejeniu. Sam element chromowany jest z poduszki a nie z samej kierownicy, więc żeby to ładnie pomalować/okleić to trzeba by to było najpierw zdjąć a nie wydaje mi się żeby to było jakieś super łatwe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To ja właśnie o tym piszę żeby samemu okleić taki mały element to nie jakoś super trudny a możesz kupić więcej foli jak by okleina nie wyszła za pierwszym razem. W ar kierownicę można rozebrać na części bez problemu podejrzewam że i tutaj da radę moim zdaniem lepiej się to sprawdzi niż lakiery chociaż pewnie lakiery też spowodują że uszkodzenie się nie powiększy tylko folia będzie lepiej wyglądać całościowo.
Forfiter2012 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 14:50   #19
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

Cytat:
Napisał Forfiter2012 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...żeby samemu okleić taki mały element to nie jakoś super trudny ....
Bo kolega nie demontował tego elementu z poduszki FF3. Wymieniałem w jednej sprawnej poduszce ten chrom (jeszcze gorszy niż na zdjęciu) na taki całkiem dobry z wystrzelonej... Ile się nakląłem i namęczyłem to moje... Operacja praktycznie nie do zrobienia bez strat w sprzęcie... Chromowa ramka zespolona jest z resztą "jednorazowo" - co jest logiczne, ale koliduje z tą koniecznością wymiany jak się złuszczy...
Moim zdaniem nie da się tego okleić folią. Tylko dogadanie się na jakimś szrocie na tanią wystrzeloną poduszkę z ramką w dobrym stanie i pomęczyć się jak ja.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 25-08-2014 o 21:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2014, 14:57   #20
kamil8623
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-03-2014
Skąd: Wrocław
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi PowerShift
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: Uszkodzony chrom na kierownicy

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo kolega nie demontował tego elementu z poduszki FF3. Wymieniałem w jednej sprawnej poduszce ten chrom (jeszcze gorszy niż na zdjęciu) na taki całkiem dobry z wystrzelonej... Ile się nakląłem i namęczyłem to moje... Operacja praktycznie nie do zrobienia bez strat w sprzęcie... Chromowa ramka zespolona jest z resztą "jednorazowo" - co jest logiczne, ale koliduje z tą konieczności wymiany jak się złuszczy...
Moim zdaniem nie da się tego okleić folią. Tylko dogadanie się na jakimś szrocie na tanią wystrzeloną poduszkę z ramką w dobrym stanie i pomęczyć się jak ja.
Zgadzam się z Tobą, rozebrałem tą poduszkę, którą miałem po wystrzale i jak zobaczyłem jat to wszystko jest ze sobą połączone to zrezygnowałem bo uznałem że gra nie warta świeczki w kontekście poświęconego czasu do uzyskanych rezultatówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i tylko mnie w tym uświadomiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Spróbuje pacnąć lakierem zobaczymy co wyjdzie.
kamil8623 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.