Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2023, 13:18   #1
loshan
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Rawicz
Model: s-max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie 2.0 benzyna + LPG pobór oleju

Witam!
Pacjent s max 2,0 benzyna + LPG 2007r.

W połowie 2021r robiony remont silnika, pierścienie, panewki, głowica - zawory, uszczelniacze. Rok jazdy bezproblemowo, stan oleju od wymiany do wymiany idealny, niestety we wrześniu 2022 awaria - skruszony zawór wylotowy, auto przejechało kilkadziesiąt km na 3 cylindrach (noc, jazda z małymi dziećmi, jechałem póki się toczył, kilka km do miejsca docelowego i potem do warsztatu). Diagnoza - brak kompresji na jednym cylindrze, w ramach gwarancji zrobiona głowica - ukruszony kant zaworu, wymienione zawory i ponoć uszczelniacze. Odłamek poszedł w wydech, mechanik wizualnie sprawdzał tłoki i tuleje bez ruszania dołu silnika, niby wszystko było ok. Póki od awarii do stycznia nie robiłem tras tylko jeździłem wkoło komina było ok, ale ostatnio zrobiłem kilkukrotnie trasę po autostradzie i problem - żre olej, 0.5l na 500km, może nawet więcej, zależy od nogi. Ale - silnik pracuje idealnie równo, płynnie, czy zimny czy ciepły nie ma żadnego falowania, szarpania, jest moc. Po zalaniu płukanki na cylindry i wymianie oleju zaczął wyskakiwać błąd p0420 (przed płukanka błędy nie wyskakiwały)
OBDII: Catalytic converter system, bank 1 - efficiency below threshold
Ford: Catalyst System Efficiency Below Threshold (Bank 1)
Delikatne biale dymienie z rury na postoju, nie ma żadnej chmury podczas jazdy. Zapach spalin taki "słodki", nie śmierdzi spalonym olejem. Kompresja podobna na wszystkich cylindrach. Silnik suchy, bez wycieków a oleju ubywa.
Wg mechanika pierścienie lub tuleje (po pierwszym remoncie przejechane 30 tys km) i jak chce to może go otworzyć ale już na mój koszt bo po gwarancji a głowicy niby jest pewien że zrobiona tak jak trzeba i tam nie ma prawa nic się zadziać. Można to jakoś zdiagnozować bez powtórnego rozbierania silnika? Zajrzałem kamerka inspekcyjna do cylindrów przez otwory świec - żaden tłok nie odbiega wizualnie od innych.
Myślę jeszcze o płukaniu cylindrów "nagarozaurem" od autobachus - nie wiem czy pomoże ale chyba zaszkodzić już mu bardziej nie zaszkodzę, przynajmniej nagar rozpusci. Ma ktoś jakiś pomysł?

loshan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 13:31   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,659
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna + LPG pobór oleju

Słodki zapach to glikol z płynu chłodniczego. Nie ubywa go?
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 14:00   #3
loshan
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-10-2019
Skąd: Rawicz
Model: s-max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 6
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna + LPG pobór oleju

Nie, poziom płynu się nie zmienia, czysciutki różowy, nie ma masła pod żadnym korkiem
loshan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 22:36   #4
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,182
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna + LPG pobór oleju

Bez otwarcia, nic się nie dowiesz. Może coś rysneło gładź jednak.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.