Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2021, 17:09   #1
GieVonT
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2021
Skąd: Opole
Model: Ford Focus Cabrio
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Focus Cabrio 2010r 1.6i

Witam.
Przymierzam się do zakupu Forda Focusa Cabrio z 2010 r 1.6 beznyna.
Pech chciał, że w danym modelu jest jakaś, nieznana sprzedawcy, usterka uniemożliwiającą otwieranie dachu. Czy jest tu ktoś, kto mógłby mi podpowiedzieć, gdzie szukać usterki? Siłowniki, bezpieczniki, przekaźniki, czujniki? Czy po podpięciu do komputera wyświetli mi się kod usterki?
Dzięki za jakąkolwiek reakcję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

GieVonT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 18:33   #2
rav 75
ford::professional
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2016
Skąd: uć
Model: ford focus 3 i pół
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2017
Postów: 1,163
Domyślnie Odp: Focus Cabrio 2010r 1.6i

Oby się nie okazało że wartość mechanizmów potrzebnych do otwierania dachu przewyższy wartość samochodu. Dwukrotnie.
rav 75 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 06:15   #3
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Focus Cabrio 2010r 1.6i

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jestem pewny że handlarz lub nawet prywatny właściciel przed sprzedażą zrobił wszystko co trzeba żeby po kosztach naprawić możliwość otwierania dachu :-) jeżeli się nie dało, lub dało ale za dwa worki złota, uznał że łatwiej sprzedać komuś kto pomyśli że to może bezpiecznik albo siłownik, niż samemu pakować pieniądze których nie wyciągnie.
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2021, 08:11   #4
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Focus Cabrio 2010r 1.6i

Cytat:
Napisał grundi_bdg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jestem pewny że handlarz lub nawet prywatny właściciel przed sprzedażą zrobił wszystko co trzeba żeby po kosztach naprawić możliwość otwierania dachu :-) jeżeli się nie dało, lub dało ale za dwa worki złota, uznał że łatwiej sprzedać komuś kto pomyśli że to może bezpiecznik albo siłownik, niż samemu pakować pieniądze których nie wyciągnie.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ta sama śpiewka z klimatyzacją: "wystaczy nabić i będzie działać" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A potem sprężarka, chłodnica i całe auto najlepiej do wymiany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2021, 18:55   #5
GieVonT
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 07-06-2021
Skąd: Opole
Model: Ford Focus Cabrio
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 0
Domyślnie Odp: Focus Cabrio 2010r 1.6i

Generalnie sprawa ma się tak.
Samochód kupiłem i póki co cieszę się focusem coupe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po ręcznym odblokowaniu zamków w dachu mogę go manualnie otworzyć. Dach zamyka się elektrycznie za pomocą przycisku. Sprawdziłem bezpieczniki odpowiadające za elektrykę dachu, czujniki też są chyba ok (inaczej dach by się nie zamknął?)
Wpadłem na pomysł wyciągnąć przycisk w kokpicie odpowiadający za sterowanie dachem i spróbować "zmostkować" funkcję otwierania, być może wymienić przycisk. Może mostkowanie nie jest zbyt bezpieczne ale spróbować można Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dobrać się do centralnej części kokpitu by niczego nie połamać, uszkodzić?
GieVonT jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2021, 08:05   #6
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Focus Cabrio 2010r 1.6i

Cytat:
Napisał GieVonT Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak dobrać się do centralnej części kokpitu by niczego nie połamać, uszkodzić?
Przez radio najwygodniej.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.