Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-11-2020, 00:39   #251
karuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-11-2009
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 26
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Dzisiaj dostałem Canbus od Isudara.

Radio 3 tyg. wcześniej Isudar PX6 - samochód Mondeo mk4 przed lift.

Wszytko działa plug'n'play. Z tego co widzę działa absolutnie wszystko (podświetlenie, convers, wsteczny, klima) ale na razie krótko testowałem,

Jeżeli potrzeba mogę dorzucić jakieś foty, bo jeszcze nie złożyłem wszystkiego.

Bardzo mnie to cieszy, bo z wcześniejszych wypowiedzi wychodziło że dla Isudara może być problem z canbusem a wolałem nie komibnować. Nie wiem czy coś zmienili, ale nie musiałem absolutnie nic robić. A to chyba dobra wiadomość dla wszystkich, którzy jeszcze się nie zdecydowali.

Jeszcze dodam, że wybrałem isudar ze względu na osobną stronę (a nie tylko ali) i to że bardzo szybko odpisują, więc jakiś help desk jest. Póki co sprzęt warty każdej złotówki.

karuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 07:11   #252
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Jak możesz pokaż co pokazuje convers
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 08:34   #253
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Pokaż zdjęcie canbusa z widocznymi napisami
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2020, 23:19   #254
davinci1967
ford::beginner
 
Imię: Franco
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Italia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: TDCI 2.0 140 CV
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cześć,
Wczoraj zainstalowałem stereo DSP Isudar PX6 w moim Mondeo zamiast Bosion T8.
Jestem całkiem zadowolony, nawet jeśli doskonałość nie istnieje, piszę swoje wrażenia:
- prawdziwy Android 10, api 29
- bardzo szybki system, RK3399 i 4 GB pamięci RAM
- dobry dźwięk, lepszy niż Bosion z TDA7850, ale nadal muszę bawić się ustawieniami, DSP jest dość skomplikowany
- Ustalenie GPS w mniej niż minutę, nawet po całkowitym wyłączeniu
- zimny rozruch w około 15 sekund, z trybu uśpienia w około 1 sekundę
- procesor bardzo się nagrzewa, po około 30 minutach normalnej pracy ma około 70 ° C, zobaczmy, czy musimy interweniować, żeby go ochłodzić
- ekran całkiem niezły, dotyk jest precyzyjny, widać dobrze nawet przy dużej ilości światła ale niestety tryb nocny jest zbyt jasny i irytujący, muszę znaleźć rozwiązanie
- Bardzo mi się nie podoba launcher, może zmienię go jak znajdę coś lepszego
- zestaw głośnomówiący bluetooth wydaje się działać dobrze nawet bez zewnętrznego mikrofonu, szkoda, że ​​nie synchronizuje dziennika połączeń (w Bosion działało), deklarują wersję 5, ale CPUZ mówi 4+
- przyzwoity odbiór radia FM, wzmacniacz, który miałem w Bosionie zostawiłem ale ulepszeń niewiele, funkcja AF do przetestowania
- Podłączyłem sterowanie na kierownicy bezpośrednio do Key1 więc mogłem też zaprogramować długie wciśnięcie, działają dobrze
- canbus i MCU rozmawiają z konwersją nawet jeśli nie do końca, z kierownicą mogę wybrać radio FM, CD i AUX gdzie jest podłączona przednia kamera, głosy konwersacji + są zawsze aktywne (w Bosion, gdy przełączałem na AUX, inne głosy nie były bardziej do wyboru). Jeśli słucham radia FM Convers + to pokazuje tylko FM1 i częstotliwość, pasek po prawej pozostaje pusty (Bosion pokazuje FM1 / 2/3, częstotliwość i numer pamięci, a pasek po prawej działa), jeśli słucham CD Convers + pokazuje CD i utwór bez numeru utworu pasek po prawej zawsze pozostaje na początku (Bosion pokazuje CD i numer utworu, pasek po prawej działa), jeśli słucham konwersacji SD / USB + pokazuje tylko AUX, paska po prawej nie ma (Bosion nie nic nie pokazuje iw rozmowie + pozostają tylko ustawienia i elementy komputera). Głośność nie jest pokazana w rozmowie + (Bosion pokazuje głośność).
Na ekranie stereo wyświetlane są informacje o klimatyzacji, są one dobrze wykonane i mniej inwazyjne niż te z Bosion.
Czujniki parkowania, przód i tył, nie są pokazane, ale w moim samochodzie są niezależne od systemu audio (nawet Bosion tego nie zrobił).
Nie pokazuje otwartych drzwi (nawet Bosion tego nie zrobił).
Tylna kamera działa przez canbus, nie ma potrzeby podłączania tylnego przewodu.
Kiedy będę miał trochę czasu spróbuję pobawić się ustawieniami canbus.
- Muszę jeszcze aktywować i przetestować sterowanie głosowe

Ogólnie urządzenie jest dobre i warte swojej ceny, zobaczę, czy z biegiem czasu będzie sprawiało jakiekolwiek problemy.

Wersja MCU: MTCE_GS_V3.56_3 z dnia 15.06.2020 r
Wybrano Canbus: Ford Mondeo prosty
Samochody: Mondeo 2.0 TDCI MK4 SW Titanium od 2009 roku

Jeśli masz jakieś pytania, postaram się odpowiedzieć.

__________________________________________________ ___________

Ciao,
ieri ho installato nella mia Mondeo lo stereo Isudar PX6 DSP al posto del Bosion T8.
Sono abbastanza soddisfatto anche se la perfezione non esiste, scrivo le mie impressioni:
- vero android 10, api 29
- sitema molto veloce, RK3399 e 4 GB di ram si fanno sentire
- suono buono, meglio del Bosion con TDA7850, ma devo ancora giocare con le regolazioni, il DSP è abbastanza complicato
- fix GPS in meno di un minuto anche dopo lo spegnimento totale
- avvio da freddo in circa 15 secondi, dalla modalità sonno in circa 1 secondo
- il processore scalda molto, dopo circa 30 minuti di normale funzionamento è a circa 70 °C, vediamo se bisogna intervenire per raffreddarlo
- schermo abbastanza buono, il touch è preciso, si vede bene anche con molta luce ma purtroppo la modalità notte è troppo luminosa e da fastidio, devo trovare una soluzione
- il launcher a me non piace molto, forse lo cambierò se trovo qualcosa di meglio
- il vivavoce bluetooth sembra funzionare bene anche senza microfono esterno, peccato che non sincronizza il registro chiamate (nel Bosion funzionava), dichiarano versione 5 ma CPUZ dice 4+
- ricezione radio FM discreta, ho lasciato l'amplificatore che avevo nel Bosion ma non ci sono molti miglioramenti, funzione AF ancora da testare
- i comandi al volante li ho collagati direttamente al Key1 così ho potuto programmare anche la pressione lunga, funzionano bene
- il canbus ed MCU parlano con convers+ anche se non completamente, con il volante posso scegliere radio FM, CD e AUX dove è collegata la telecamera frontale, le voci del convers+ restano attive sempre (nel Bosion quando passavo ad AUX le altre voci non erano più selezionabili). Se ascolto la radio FM convers+ mostra solamente FM1 e la frequenza, la barra a destra resta vuota (Bosion mostra FM1/2/3, frequenza e numero di memoria e la barra a destra funziona), se ascolto il CD convers+ mostra CD e brano senza numero di traccia, la barra a destra resta sempre all'inizio (Bosion mostra CD e numero di traccia, la barra a destra funziona), se ascolto SD/USB convers+ mostra AUX solamente, la barra a destra non è presente (Bosion non mostra nulla e nel convers+ restano solo le voci impostazioni e computer). Il volume non viene mostrato nel convers+ (Bosion mostra il volume).
Nello schermo dello stereo vengono mostrate le informazioni del climatizzatore, sono fatte bene e meno invasive di quelle del Bosion.
I sensori di parcheggio, anteriori e posteriori, non vengono mostrati ma nella mia auto sono indipendenti dal sistema audio (nemmeno Bosion lo faceva).
Non mostra le porte aperte (nemmeno Bosion lo faceva).
La telecamera posteriore funziona tramite canbus, non serve collegare il filo back.
Quando avrò del tempo proverò a giocare con le impostazioni canbus.
- devo ancora attivare e provare il voice control

Nel complesso l'apparecchio è buono e vale i soldi spesi, vedrò con il tempo se presenterà problemi.

Versione MCU: MTCE_GS_V3.56_3 del 15/06/2020
Canbus selezionato: Ford Mondeo simple
Auto: Mondeo 2.0 TDCI MK4 SW Titanium del 2009

Se avete domande cercherò di rispondere.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20201122_113329.jpg (84.5 KB, 151 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20201122_145116.jpg (85.7 KB, 154 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20201122_145139.jpg (84.1 KB, 133 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20201122_145234.jpg (82.9 KB, 127 wyświetleń)
davinci1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 18:34   #255
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Próbowałeś podłączyć canbus z BOSION?

Co do przegrzewania się procesora, działa bardzo dobrze.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez yaris1 ; 24-11-2020 o 18:39
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2020, 21:20   #256
davinci1967
ford::beginner
 
Imię: Franco
Zarejestrowany: 13-12-2019
Skąd: Italia
Model: Mondeo Mk4
Silnik: TDCI 2.0 140 CV
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cześć,
Nie próbowałem łączyć Canbus Isudar z Bosionem, nie myślałem o tym, ale próbowałem połączyć Canbus Bosion z Isudarem, konwersja + działa jak z Canbus Isudar, ale na SD / USB działa jako Bosion, więc w Convers + zostały tylko 2 linie.
Film dotyczący układu chłodzenia jest ciekawy, teraz muszę zobaczyć, czy rzeczywiście musi ostygnąć.

__________________________________________________ ________________

Ciao,
non ho provato a collegare il canbus Isudar con Bosion, non ci ho pensato, ma ho provato a collegare il canbus Bosion con Isudar, convers+ funziona come con canbus Isudar ma su SD/USB funziona come Bosion quindi restano solo 2 righe nel convers+.
Il video per il sistema di raffreddamento è interessante, adesso devo vedere se effetivamente necessario raffreddare.
davinci1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2020, 17:30   #257
ScorpioPL
ford::average
 
Avatar ScorpioPL
 
Imię: Nick
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: Bielsko Biała
Model: KUGA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cześć, taki wysłali canbus z dasaita, będę podłączać do Isudara
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20201125_175611.jpg (97.8 KB, 89 wyświetleń)
__________________
Kuga 2.5T 250KM & Mini Cooper S 170KM
ScorpioPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 13:47   #258
rutek182
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-05-2018
Skąd: Gdańsk
Model: MONDEO MKIV
Silnik: 2,0
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Witam szukam i nie mogę znaleźć . Chodzi mi czy w radiu android nie na Converse ,można zmienić zamiast częstotliwości na RDS . Nigdzie nie mogę znaleźć informacji . Mam rds ale mały i w miejscu nie rzucającym się z oczy .
rutek182 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 17:26   #259
ScorpioPL
ford::average
 
Avatar ScorpioPL
 
Imię: Nick
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: Bielsko Biała
Model: KUGA
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Cześć Yaris1, kabelki poprzekładane canbus podłączony, już mam jedno pytanie, w rozpisce pinów jaka mi podesłałeś taka w Wordzie, koło pinu CanTX(pin1Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie ma kabelka do pinu 17, a na fotce ze schematem z pierwszej strony jest tam brązowy wpisany, jednak na innych zdjęciach widać brązowy z czarnym paskiem. Wychodzi że to linia key2, którą ja podłączyłem zgodnie z twoim opisem do lini CanRX (pin7). I teraz po podłączeniu do samochodu, (ustawiony canbus mondeo simple) radio się włączyło, pokazuje klimę na wyświetlaczu, włącza kamerę cofania, sterowanie radiem działa choć dziwnie, z jeszcze dziwniejszych rzeczy to bluetooth kugi ten oryginalny próbuje się połączyć z moim telefonem i to nachalnie, natomiast nie działa podświetlenie klawiszy radia i zaciemnienie wyświetlacza po włączeniu świateł i gasząc samochód radio od razu się wyłącza a powinno po otwarciu drzwi, te problemy czasowy pominąłem podłączając kabelek key1 bezpośrednio do samochodu pomijając Canbusa i tak samo przełączając ill i acc do samochodu. Ale na podtrzymaniu radia do otwarcia drzwi zależało mi najbardziej.
Próbowałem przełączać w radiu rożne modele samochodu w zakładce canbus, mondeo focus escape nic to nie zmieniło.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20201129_173006.jpg (81.0 KB, 82 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20201129_172945.jpg (85.8 KB, 71 wyświetleń)
__________________
Kuga 2.5T 250KM & Mini Cooper S 170KM

Ostatnio edytowane przez ScorpioPL ; 29-11-2020 o 17:29
ScorpioPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 18:07   #260
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Stacja multimedialna Isudar - Convers+, Canbus

Bluetooth od kugi trzeba podłączyć orginalne radio i usunąć wszystkie sparowane telefony .
Co do otwartych drzwi jesteś jednym z kilku co mają ten problem ja byłem jednym z nich .
Niektóre kugi i C-Max ( nie wiem z czym to związane ) muszą mieć podłączony orginalny canbus od ISUDAR a niektóre działają od razu .
Jak masz orginalny canbus musisz go też podłączyć mostkujac 5 pinów .
Jutro wyciągam radio to zrobię zdjęcie jak mam to zrobione
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.