Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-04-2021, 20:03   #71
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Prąd jaki jest na właczniku ASS to 8mA. Po otwarciu samochodu można już na samym początku wyłączyć ASS (zapala się LED "OFF"):
1. "włączenie" zapłonu podtrzymuje ten stan.
2. Po odczekaniu ok 5 min, stan jest resetowany i po "włączeniu" zapłonu, ASS jest już aktywny
Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo wiem jak by miało być inaczej.
Jeden port na uC realizuje przez tranzystor tzw. włączniczek
Drugi port wejścia sprawdza czy przycisk ASS został wyciśnięty
Trzeci port sprawdza czy jest podawane napięcie na LED "OFF"
Takie rozwiązanie umożliwia nam np podłączenie nawet pod kabelki zapalniczki, omijając wszystkie istotne moduły RCM, FCIM itd.
Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zasilanie jak każde inne,więc
Pewny tego jesteś? Ja bym nie chciał utracić RCMa przed krytyczną sytuacją.
Pewnie i tak będzie zastosowany bezpiecznik o małym prądzie, ale w razie jakiegoś dużego "W" zwarcia wywali tylko bezpiecznik od zapalniczki a nie od istotnych modułów. Zgadzamy się z tym?


Ostatnio edytowane przez Danio's ; 11-04-2021 o 20:10
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2021, 20:12   #72
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Przy zastosowaniu bezpiecznika np 1A na zabezpieczenie układziku ASS daje nam 100% pewności,że przy nawet mega zwarciu w układzie wywali tylko i wyłącznie ten bezpiecznik.Po to między innymi stosuje się stopniowanie zabezpieczeń w układach.Mówimy tu o zabezpieczeniach tego samego typu,o tej samej charakterystyce pracy.

Druga sprawa,należy stosować zasilanie po zapłonie i to ze zwłoką by układ działał po odpaleniu auta,bo inaczej,jak będzie słaby akumulator to nie będziemy mieli 100% pewności zadziałania układu,gdyż napięcie przy rozruchu bardzo mocno spada.
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control

Ostatnio edytowane przez mm32 ; 11-04-2021 o 20:14
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-04-2021, 21:36   #73
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Trzeci port sprawdza ...
Tak to jest, jak "będąc zajętym własnymi pomysłami..."Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie czyta się "skąd to się wzięło"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uprzejmie przypomnę, iż zabrałem się za to jedynie z tego powodu, że kol. Piotr @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] MIAŁ GOTOWYCH 25 SZT. PŁYTEK WG "NIEMIECKIEGO" PROJEKTU.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tam nie ma żadnego marginesu na testowanie czegokolwiek!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sugeruję sobie zrobić druk wg. swoich pomysłów i "nie ma sprawy".
A już szczególnie na tym "swoim pomyśle" zrealizować "tryb serwisowy", którego tu się paru domagało...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

----------------------------------------------------------------------------------

AD REM:

Gotowy jest prototyp "serii produkcyjnej" modułów.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Egzemplarz ten dostępny jest jedynie za koszt wysyłki - 16zł płatne na moje konto.

Warunek jest jeden - niezbędne jest przedstawienie "raportu z instalacji" w ciągu pojedynczych dni - możliwie przed weekendem.

W związku z tym proszę jedynie o poważne oferty!

Czy któryś z kolegów @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest w stanie to sprawdzić w aucie "ekspresowo"?
Oczywiście może też być ktoś, kto ma na razie przekaźnik czasowy i chce to zamienić na moduł... Może inicjator wątku, Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . Było by nawet prościej, bo instalacja już jest przygotowana...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 11-04-2021 o 21:54
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 06:27   #74
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warunek jest jeden - niezbędne jest przedstawienie "raportu z instalacji" w ciągu pojedynczych dni - możliwie przed weekendem.
Jeśli moduł zadziała z Escape to mogę być królikiem doświadczalnym :-)
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 07:47   #75
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...moduł zadziała z Escape...
W Escape (do 2019)/Kuga MK2/Focus MK3 moduł nie bardzo ma sens, bo ASS w tych autach wyłącza się w centralnej konfiguracji...
Jedynym powodem instalacji moduły mogła by być ewentualnie "obawa o gwarancję"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 08:01   #76
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASS w tych autach wyłącza się w centralnej konfiguracji...
Ja jednak nie chciałbym wyłączyć ASS na stałe ale tak jak mam w innym samochodzie po odpaleniu ustawiony na off, a gdy stwierdzę, że chcę z niego skorzystać to po prostu przycisnąć przycisk, żeby zadziałał :-) No chyba, że jest możliwość ustawienia jego działania tak jak jest po przełączeniu skrzyni w tryb Sport - wówczas z automatu jest off a po przyciśnięciu przechodzi w on.
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 10:02   #77
Alecki
ford::professional
 
Avatar Alecki
 
Zarejestrowany: 05-03-2004
Skąd: W-wa/Bemowo
Model: C-MAX MK2, S-MAX MK2
Silnik: 1.6EB, 2.0EB
Rocznik: 2011, 2017
Postów: 1,528
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy któryś z kolegów jest w stanie to sprawdzić w aucie "ekspresowo"?
Mam wyprowadzone kable do przekaźnika czasowego i mogę podłączyć testowy moduł w trzy minuty.
Jestem gotowy do błyskawicznych testów.
__________________
"...szybkości jazdy drogowej nie mierzy się prędkością ani czasem. Mierzy się ją ryzykiem. To ono wyznacza granicę. Jeśli ryzykujesz na drodze, obojętnie ile pokazuje licznik – jesteś lekkomyślnym frajerem " [K. Hołowczyc]

Ostatnio edytowane przez Alecki ; 12-04-2021 o 11:23
Alecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 10:08   #78
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Cytat:
Napisał Escap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...chyba, że jest możliwość ustawienia jego działania ...
Nie ma możliwości zmiany trybu działania start-stop inaczej niż modułem... Przy takich wymaganiach - moduł jak najbardziej się nadaje...

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - na PW poszły info do przelewu za przesyłkę. Zwrotnie poproszę dane adresowe - łącznie z mailem i nr telefonu dla kuriera. Albo paczkomat do dostarczenia.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 11:20   #79
Escap
ford::advanced
 
Avatar Escap
 
Zarejestrowany: 25-05-2018
Model: Escape
Silnik: 2.0 EB 242KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 310
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

W takim razie czekam na możliwość zamówienia modułu, jak będą gotowe
Escap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2021, 11:24   #80
klajgus
ford::advanced
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-11-2011
Skąd: Berlin/Gorzow Wlkp (okolice)
Model: Mondeo MK4 - MK5
Silnik: 2.5 T 275KM/391Nm -2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2008- 2017
Postów: 288
Domyślnie Odp: Wyłącznik automatyczny ASS start stop

Fajnie że kolega alecki zgłosił się na ochotnika bo ja raczej bym nie dał rady , nie bardzo ogarniam te tematy, wolę poczekać na gotowy schemat podłączenia.
__________________
Było 216 KM /329Nm jest 275KM/391Nm
klajgus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.