Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2019, 19:42   #11
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Odświeżę temat, bo jestem zainteresowany rozwiązaniem problemu, który pojawił się w moim aucie (FF2 FL). Podobnie jak u autora wątku mam klimatyzację dwustrefową i z lewej strony wieje powietrze chłodniejsze niż z prawej strony z tym, że ja sprawdzałem bez włączonej klimatyzacji, bo w tych dniach nie jest potrzebna. Nie sprawdzałem zachowania po wlączeniu AC.
Zrobiłem test na panelu klimatronika - nie pokazał żadnych błędów.
Zrobiłem test modułu EATC z poziomu Foscan - również bez błędów.

Obserwując parametry w Forscan podczas zmian nastawy temperatury:
w trybie mono: otwarcie lewej i prawej klapy zmieniają się niemal identycznie
w trybie dual: klapy otwierają się odpowiednio przy zmianie nastawy temperatury.

Gdyby któryś z kolegów dysponował schematem kanałów powietrznych wraz z klapami i sterowaniem, poproszę o podzielenie się. Może analiza takich danych pomoże mi znaleźć przyczynę mojego problemu. Myślę, że więcej osób może skorzystać z tej wiedzy, bo nierównomierne grzanie jest dosyć powszechne w tych autach, z tego co przeglądałem forum...

Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2019, 09:39   #12
Wodorek
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-05-2015
Skąd: Ustka
Model: Ford C-MAX
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Witam
Schematu nie posiadam, ale w moim przypadku skończyło się na wymianie jednego z silniczków sterujących klapami przepływu powietrza.
pozdrawiam

Bump: Witam
Schematu nie posiadam, ale w moim przypadku skończyło się na wymianie jednego z silniczków sterujących klapami przepływu powietrza.
pozdrawiam
Wodorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2019, 08:34   #13
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Link bezpośredni nie działa więc zrobiłem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jak znaleźć system ogrzewania na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2019, 21:46   #14
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Dziś zauważyłem, że po godzinnym postoju nastawy klap sterujących ciepłym powietrzem na stronę lewą i prawą były ustawione na 100% zaraz po odpaleniu silnika. Co oznacza, że gdyby silnik był ciepły to grzanie byłoby takie samo jak przy ustawieniu HI na panelu climatronika. W miarę upływu czasu podczas jazdy nastawy tych klap się zmniejszały sukcesywnie co 2-3 %. W międzyczasie próbowałem zmieniać ustawienia na panelu i dopiero wyłączenie nawiewu na nogi spowodowało ustawienie klap na wartości odpowiadające zadanej temperaturze (20 stopni) czyli około 30%. Ponowne włączenie nawiewu na nogi podniosło nastawy klap do poprzedniej wartości.
Czy ktoś wie skąd bierze się korelacja między nawiewem na nogi a wyższymi niż żądane przez temperaturę nastawami klap?
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2020, 21:20   #15
Dariusz_B
ford::average
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 186
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , mógłbyś więcej jaki silniczek wymieniłeś i jak się do niego dobrałeś?

Cytat:
Napisał Wodorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Schematu nie posiadam, ale w moim przypadku skończyło się na wymianie jednego z silniczków sterujących klapami przepływu powietrza.
pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Dariusz_B ; 11-01-2020 o 21:24
Dariusz_B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 18:50   #16
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Czy nadmuch na nogi w waszych autach jest mocny? U siebie zauważyłem że na nogi jest dość mizerny. W aucie mam climatronic dwustrefowy. Nawiew na szybę jest wyczuwalny od najniższej prędkości, tak samo na środkowe kratki, natomiast na nogi lekko czuć dopiero przy największych obrotach dmuchawy. Dodatkowo przy ustawieniu tylko na nogi powietrze nadal daje prze środkowe kratki. Coś się chyba zrąbało ze sterowaniem kierunkiem nawiewu? przy przestawianiu kierunku nawiewu jakiś ruch pod deską rozdzielcza słychać.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 15:14   #17
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Hej. Też mam climatronica i góra i środek jest jak u ciebie a na sam dół wyczuwalny powiew jest tak od 3 kreski. Musimy pamiętać, że powietrze się rozdziela na stopy kierowcy i pasażera no i lecą kanały pod przednie fotele. A jak dmucha na same nogi to przez środek leciutko ale na prawdę leciuteńko wylatuje powietrze.
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 15:51   #18
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

Wszystko rozumiem że trzeba rozdzielić powietrze ale u mnie jest chyba coś nie tak. Rozumiem żeby był słabszy nadmuch ale przy pierwszych kreskach praktycznie wcale go nie ma i to wtedy kiedy ustawiony jest kierunek wyłącznie tylko na nogi. Ciepłe powietrze wtedy daje przez środkowe nawiewy tak jak by był ustawiony nawiew właśnie na nie a nie na nogi.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 22:44   #19
wienio61
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Jaworzno
Model: C-max
Silnik: 2.0/150KM
Rocznik: 2015 Titanium
Postów: 45
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

nawiew dolny dmucha również do drugiego rzędu siedzeń i może być słabszy
wienio61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 17:34   #20
mirek8423
ford::beginner
 
Avatar mirek8423
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 14-09-2014
Skąd: Klucze
Model: C-Max
Silnik: 2,0 TDCi 110KM z PowerShift
Rocznik: 2010
Postów: 49
Domyślnie Odp: Źle działający nawiew w kabinie - ciągle leci ciepłe powietrze

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] no kolega wie, że tak jest bo pisał ale słabo u niego to wygląda z tymi nawiewami. Trzeba naprawić i tyle. Jak miałem Citroena C4 to tam to jest nagminne, że takie rzeczy się dzieją i kupiłem zestaw naprawczy i wymieniłem te całe trybka ( 2 godz i zrobione), u syna w Peugeocie 307 jest tak samo do dooopy, jakieś słabe te plastikowe trybka do zmiany kierunku i temp. Heh.
mirek8423 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.