Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2020, 21:47   #11
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W eb nie ma przelewów więc pompa działa bezstopniowo. Poszukaj na yt, jest kilka filmów o działaniu i diagnozowaniu tego zaworu.
Wg OBD ciśnienie paliwa przed startem po przekręceniu stacyjki to 5.1 bara, poczytam co i jak z tym zaworem

klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 17:42   #12
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W eb nie ma przelewów więc pompa działa bezstopniowo. Poszukaj na yt, jest kilka filmów o działaniu i diagnozowaniu tego zaworu.
Wg OBD ciśnienie paliwa przed startem po przekręceniu stacyjki to 5.1 bara, poczytam co i jak z tym zaworem

Udało mi się dorwać za 50zł prawie nowy rozrusznik od wersji ze start-stop (wzmocniony, szybciej kręci i ma mocniejsze szczotki, obudowa, wymiary i mocowanie to samo, pasuje plug and play) i teraz zapala od strzała właściwie. Stary rozrusznik nie wyglądał źle w środku ale miał mocno skorodowaną obudowę oraz bardzo dużo opiłków ze szczotek w środku (szczotki jeszcze były), nie mam pojęcia czy to wpływało na jego pracę. Łożyska w srodku też były ok. Może się jakoś zdemagnetyzował od temperatury już sam nie wiem.

Być może jest to tylko zatuszowanie problemu ale jestem zadowolony a nowy wzmocniony rozrusznik powinien posłużyć dożywotnio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zamówiłem też zaworek od odpowietrzenia zbiornika ale zanim dojdzie to trochę potrwa. Jak coś mi się uda więcej zdiagnozowac to napiszę

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 22-04-2020 o 17:48
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 19:59   #13
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

No to gratulacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Dość nietypowa przyczyna, zwłaszcza, że pojawiła się po przelaniu paliwa. Ale najważniejsze że nie poszedłes w koszty z wymianą pompy paliwa.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2020, 00:42   #14
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał Danielo_82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to gratulacje . Dość nietypowa przyczyna, zwłaszcza, że pojawiła się po przelaniu paliwa. Ale najważniejsze że nie poszedłes w koszty z wymianą pompy paliwa.
Obawiam się, że nowy rozrusznik tylko zatuszował problem który prędzej czy później się pojawi. Oryginalny ma zębatkę 10T a ten do start-stop 12T więc podejrzewam, że kręci co najmniej 20% szybciej. Czasami teraz naprawdę zapala w ułamku sekundy, nie zdążę dobrze kluczyka przekręcić klik i chodzi. Spróbuję może ponagrywać dzwięk rozruchu i czas kamerką 120fps aby porównać czasy w różnych sytuacjach i jak to się ma do stanu paliwa.

Dopóki nie ma błędów oraz wszystkie parametry wyglądają prawidłowo nie mam na nic więcej pomysłów a za taką cenę fajny bajer i zapewne dożywotnie rozwiązanie.

290tys. na blacie jest. Czas pokaże co i jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 23-04-2020 o 00:45
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2020, 10:00   #15
FUSION 2014
ford::average
 
Avatar FUSION 2014
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 22-10-2016
Skąd: LB/WLS
Model: Fusion SE
Silnik: 1.5 ecoboost 130KW
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zawsze trochę dlużej kręcił zanim zapali. W sensie nie jakoś niepokojąco długo tylko po prostu może sekunde dłużej niż przeciętne auto.
U mnie np. Kolego @klocolus ; mam w fordzie silnik 1.5eb przebieg 115tyś, ale taki sam problem ma jak zaleję jakieś dziadowskie paliwo o niskiej liczbie oktanowej na byle jakiej stacji. Gdy silnik jest zimny w miarę ładnie odpala, gdy tylko osiągnie temperaturę pracy to ze 2sek. dłużej odpala. Jak mam zatankowane np. PB95 z Orlenu nie ma żadnego problemu auto super śmiga . Po odpaleniu na zimnym słychać głośniejszą pracę pompki paliwa przy silniku po paru min. wycisza się( podobno częsty przypadek w fordach) nawet nie zaczepiam ponieważ mi nie przeszkadza
FUSION 2014 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2020, 15:45   #16
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał FUSION 2014 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odpaleniu na zimnym słychać głośniejszą pracę pompki paliwa przy silniku po paru min. wycisza się( podobno częsty przypadek w fordach) nawet nie zaczepiam ponieważ mi nie przeszkadza
A nie widzisz u siebie związku miedzy ilością paliwa w baku a występowaniem problemu jak u mnie? Bo ja do tej pory znalazłem tylko tą zależność.

296tkm na blacie i dalej śmiga nic się nie zmieniło. Ale jeszcze przyszedł mi do głowy jeden pomysł. Nie zawsze po tankowaniu domyka mi się klapka we wlewie od easyfuel, jakby zostaje szpara na tej białem ale tam dalej są jakieś kolejne klapki. Może to być przyczyną czy jest tam dalej jakieś uszczelnienie?

Albo przez to jakiś syf kiedyś naleciał do baku zbierając się na dole i przytyka pompę na starcie a potem jak już pompa zmiesza paliwo to nic się nie dzieje? No ale w takim razie na moje zaraz po tankowaniu albo zaraz po zgaszeniu też powinno być lepiej ale nie jest.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 20:26   #17
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Powracam do tematu: Pojawił się błąd P053F w oczekujących mogący być związany z moim problemem.

Kod: P053F - Sprawność regulacji ciśnienia paliwa przy rozruchu zimnego silnika, rząd 1

Dodatkowe symptomy usterki:
- Amplituda sygnału mniejsza niż minimum

Status:
- DTC zmienia się w usterkę stałą - usterka sporadyczna w czasie wydania polecenia
- Lampka sygnalizująca wyłączona przy tym DTC
- Test nie został ukończony

Fura zapala tak jak zapalała czyli czasami trochę dłużej pokręci ale ogólnie zawsze pali. Podczas jazdy jest ok. 310tkm na blacie.

Pompa w baku do wymiany? Czy czujnik ciśnienia paliwa?

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 17-06-2021 o 20:29
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2021, 21:17   #18
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Przy tym przebiegu pompa trochę już paliwa przegoniła. Ciekawe jak wygląda sitko w baku ? Jednak wydaje mi się że przy przypchanym sitku, lub niedomagającej pompie podszarpywałby przy bucie.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2021, 01:36   #19
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawe jak wygląda sitko w baku ?
I jeszcze tam chyba jest jakiś filtr w tym koszu. Jak trzeba będzie to będziemy rwali pompę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Już dawno bym to zrobił tylko to sporo śmierdzącej roboty i szkoda żeby na marne poszła ale jak ma to rozwiązać problem to będę robić.

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jednak wydaje mi się że przy przypchanym sitku, lub niedomagającej pompie podszarpywałby przy bucie.
Z tego co mi wiadomo układ w 1.6eb jest ze sporym zapasem (na 300KM wyrabia bez modów) a także potem jak już silnik pracuje to (raczej) pompa wysokiego ciśnienia robi głównie robotę, wydaje mi się że pompa w baku ma podać tylko paliwo do pompy HP i zapewnić dostateczny przepływ w całym zakresie. Więc moim zdaniem właśnie najgorsze warunki ma podczas rozruchu. Swoją drogą to by wyjaśniało czemu pełny zbiornik rozwiązuje problem, wysokość słupa cieczy (paliwa w baku) pomaga pompie pompować a po odpaleniu robotę głównie robi pompa HP. Jeszcze w sumie można by ją było na krótko podłączyć i sprawdzić jak odpala tylko czy moduł sterowania pompą nie zgłupieje. Można sie do modułu dobrać chyba od któregoś tylnego koła. To już głębokie teoretyzowanie...

Nic wyraźnie nie szarpie, mocy nie brakuje (jedynie subiektywnie bo ostatnio na moto latam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 18-06-2021 o 01:38
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2021, 08:07   #20
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,151
Domyślnie Odp: 1.6 eb dłużej kręci zanim odpali

Robota śmierdząca , ale praktycznie bez kosztów bo może jedynie sitko/filtr są już zaszlamione . Spróbowałbym.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.