Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2020, 20:31   #1
Kras-han
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Sochaczew
Model: Ford Fusion MK2
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Wymiana ACM.

Cześć Wszystkim.
Zachciało mi się wymienić acm z wersji Usa na europejski.
Okazało się, że mój acm posiada niebieskie gniazdo a2b, które łączy acm ze wzmacniaczem. Europejski acm tego nie ma. Po wymianie grają tylko głośniki z przodu i nie ma sterowania głośnością. Dźwięk jest bardzo płaski. Czy jest na to rozwiązanie, czy pozostaje mi stary acm? Mam Sync 3 i 12 głośników.

Kras-han jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 20:54   #2
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,163
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

Cytat:
Napisał Kras-han Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozostaje mi stary acm?
dokładnie
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 10:14   #3
Kras-han
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-03-2011
Skąd: Sochaczew
Model: Ford Fusion MK2
Silnik: 2,0
Rocznik: 2017
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

No to słabo. Dzięki.
Kras-han jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 19:40   #4
alexa
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

Witam Panowie,
Temat stary ale nie chciałem zakładać nowego. Noszę się z zamianą ACM w Fuzji na EU (mam taką możliwość). Teraz pytanie czy te złącza żółte/czarne/białe funkcjonalnie podejdą do siebie 1:1 ? W Fuzji USA (zdjęcie mojego ACM) jest wtyczka czarna i żółta a w Mondeo EU jest biała i czarna no i przy okazji zamienione miejscami.

Nie mam "SONY" o ile ma to znaczenie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg ACM_Fusion.jpg (21.4 KB, 122 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg ACM_mondeo.jpg (21.4 KB, 111 wyświetleń)
alexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 20:07   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

Cytat:
Napisał alexa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....czy te złącza żółte/czarne/białe funkcjonalnie podejdą do siebie 1:1 ? W Fuzji USA (zdjęcie mojego ACM) jest wtyczka czarna i żółta a w Mondeo EU jest biała i czarna no i przy okazji zamienione miejscami.
...
Wystarczy popatrzeć by wiedzieć, ze jedynie czarne złącza są takie same...
Żółte w USA jest od Siriusa (radia satelitarnego - przy okazji zasila antenę GPS jeśli jest Sync3).
Białe w EU to "druga" (diversity) antena FM - USA w tym roczniku brak takiej anteny.
Więc czeka Kolegę spora "rzeźba":
- jeśli jest Sync3 to trzeba będzie założyć "aftermarketową" antenę GPS pod deskę bo dotychczasowa fabryczna przestanie działać. Zalecam w takim przypadku dobrej jakości antenę z rynku automotive (może być np. od Nissana Qashqai);
- trzeba będzie dodać jakąś antenę FM ze wzmacniaczem np. takim - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i kablem do białego gniazdka antenowego.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 20:19   #6
alexa
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

Póki co jest Sync2 - niestety w obecnym ACM denerwuje mnie przykładowo brak poprawnie działającej funkcji AF.

Ale powiedzmy pomijając Siriusa który jest tylko dekorem w EU to dołożenie anteny FM spowoduje że ACM EU będzie funkcjonalny w 100% ?

Ostatnio edytowane przez alexa ; 28-03-2021 o 20:21
alexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 21:33   #7
Danio's
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-08-2016
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 201X
Postów: 480
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

Tak, będzie funkcjonalny. Nawet na kawałku drutu będzie działało aczkolwiek wzmacniacz poprawi zasięg. Pozatym będziesz musiał zmienić konfigurację.

Ostatnio edytowane przez Danio's ; 29-03-2021 o 05:54
Danio's jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 22:23   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

Cytat:
Napisał Danio's Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Nawet na kawałku druta będzie działało ....
Koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zależy na AF - a to "robi" biała antena. "Na kawałku drutu" to o poprawnie działającym AF "raczej należy zapomnieć"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na 100% trzeba założyć taki wzmacniacz jak podałem i do tego cienkiego czarnego kabelka tam widocznego (z "kapslem") podłączyć jakąś w miarę sensowną antenę FM (naklejaną na szybę, wrzuconą pod deskę - co kto tam wymyśli...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 07:07   #9
alexa
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2019
Model: Fusion
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 71
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

Dziękuję Panowie za rozwianie wątpliwości. Pytanie dodatkowe - ten "kapsel" na czarnym przewodzie we wzmacniaczu to jakiś konkretny wtyk/gniazdo ? Nie mogę nic znaleźć pasującego poza szybą z focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (pewnie da się do obejść ale pytam bo może da się prościej).

Jeszcze dwa a w sumie trzy pytanka jakbyście byli tak uprzejmi:

1. Rozumiem że gdyby powiedzmy ACM obsługiwał DAB to brakuje mi jeszcze kolejnego wzmacniacza antenowego ?
2. Tez żółty wtyk który ogarnia siriusa może sobie leżeć swobodnie i mając jeszcze Sync 2 GPS będzie działający (tak zamierzam podejść do S3 ale w pierwszej kolejności ogarnę ACM-a) ?
3. To gniazdo jest do czego we wzmacniaczu ? Sorry że tak wulgarnie ale jeszcze go nie kupiłem i nawet nie mogę się mu przyjrzeć.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Gniazdo.jpg (7.3 KB, 50 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez alexa ; 29-03-2021 o 07:23
alexa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 07:54   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,029
Domyślnie Odp: Wymiana ACM.

1. DAB jest Na "czarnej" antenie - ta ma wzmacniacz w stopce antenowej. W przypadku DAB+ stopka do wymiany na taką AM+FM+DAB;
2. Może sobie leżeć i nic nie robić. Sync2 nie ma anteny GPS tylko moduł GPSM pod deską.
3. To nie jest gniazdo tylko puste miejsce na "bagnet" zasilania wzmacniacza. W "białej" antenie zasilanie idzie po przewodzie sygnałowym, więc tu jest pusto. We wzmacniaczu do "czarnej" anteny byłby "bagnet".
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.