Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2021, 11:32   #1
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Wybór między silnikami Forda

Witam,

Nie wiem w sumie czy już pisałem czy nie, ale jestem póki co zdecydowany na 100% ma Mondeo Mk4. Mk5 na razie za drogie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto miałem w sumie teraz kupować, ale wypadło kupno mieszkania i w tym momencie termin zakupu autka zależy od efektu naprawy obecnego samochodu i ew. wartości jego sprzedaży.
Więc może będę kupował za miesiąc a może nawet za rok.

Generalnie jechałem tylko autami EB 1.6 i jest na prawdę dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiście kupiłbym też 2.0 TDCi, jednak te mają bardzo wysokie przebiegi.

Teraz wymienię zalety przemawiające za EB
Niższe przebiegi
Mniejsza awaryjność dwumasy
Osprzęt chyba trochę tańszy od diesla
Lepsza kultura pracy silnika
Możliwość jeżdzenia po mieście bez martwienia się o DPF'a

Wady przemawiające za EB
Trwałość silnika chyba niższa w por. do TDCi, tych drugich jest sporo powyżej 300kkm, EB raczej niewiele, więc nie wiem czy zwyczajnie nie dożywają czy są tak mało popularne
Popularność niższa, praktycznie wszystkie mondeo na drodze to TDCi, więc obawiam się czy części nie będą trudniej dostępne i droższe (mowa o używkach).
Mniejszy moment obrotowy (ale z drugiej strony podobno mniejsza turbodziura).
Większe spalanie.

To są oczywiście moje wyobrażenia, niekoniecznie tak musi być, dlatego fajnie by był, by ktoś się do tego odniósł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Generalnie takiego 7latka mondeo z EB idzie kupić za 30-parę do 40 klocków z przebiegiem <130 kkm, stosunkowo niewiele.
Dieselek w tej samej cenie to już przebiegi >160kkm, a takich egzemplarzy jest na prawdę mało, standardem jest grubo ponad 200 kkm.
No ale być może takie 160 kkm dla TDCi to będzie mniejszy stopień zużycia niż dla EB 100 kkm ? Z drugiej strony kupie diesla z takim przebiegiem to zaraz będzie dwumas do wymiany i być może turbo do regeneracji ? No i większe ogólne zużycie auta a więc zawieszenie i inne elementy.

Taka to może trochę dyskusja akademicka, ale fajnie byłoby poznać na ten temat wasze opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Żeby jak już przyjdzie ten dzień zakupu, żebym wiedział np czy w ogóle zawracać sobie głowę dieslami czy nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Będę wdzięczny za opinie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2021, 17:27   #2
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: Wybór między silnikami Forda

Nad czym tu dyskutować??
Każdy silnik ma swe zalety i wady.
Dwumas to 1500zl, turbo podobnie.

Sam mam auto z 232.000 na blacie i odpukać wszystko żyje (TDCi)
Kup dobre auto to nie zamienisz tego w skarbonkę.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.