Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-06-2021, 14:45   #1
f0kamk1
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-06-2021
Skąd: Sosnowiec
Model: mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

Hej,
kilka dni temu kupiłem foke mk1 1.6. Klima normalnie działa, ale jak stoję w korku z klimą, lub na światłach - zatrzymuje się - obroty około 900, nagle skaczą na 950 i czuć że auto się trzęsie - jak popatrze do lusterka to widać to szczególnie.
Czyli w skrócie : jak mam klime to obroty wzrastają ale nie odrazu tylko po sekundzie i auto się troche trzęsie.
Jest to normalne zachowanie czy coś jest nie tak ?

f0kamk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2021, 15:31   #2
jaclav
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-03-2016
Skąd: Tarnów
Model: C-Max mk1 lift, focus mk2 lift
Silnik: 1.8 tdci, 1.6 tdci
Rocznik: 2008 , 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

Mi się wydaje że sprężarka klimy do sprawdzenia. Miałem podobne objawy w mondeo i okazało się że sprężarka zaczynała się zacierać

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
jaclav jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 08:21   #3
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

to normalne, w mk1 są słabe alternatory i podczas załączania wentylatorów jest bardzo duże obciążenie akumulatora i alternatora. Zagrzej silnik na postoju aby załączyły się wentylatory i będziesz miał to samo bez włączonej klimatyzacji bo alternator daje takie obciążenie. Miałem kiedyś mk1 i miałem to samo.
Nie ma czegoś takiego jak zacierający się kompresor klimatyzacji jak kolega wyżej pisze bo jak się zatrze wystarczy kilka opiłeczków i zatyka się dysza rozprężna - klimatyzacja nie działa więc nie słuchaj takich bajek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 21:54   #4
BobMF
ford::advanced
 
Imię: Bob
Zarejestrowany: 25-04-2014
Skąd: Wrocław
Model: S-Max / Focus
Silnik: 1.8TDCI / 1.6EB
Rocznik: 2006 / 2012
Postów: 485
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

nie miałem w swoim klimy i tak samo się działo, trzeba jeździć, to auto nie lubi stać
BobMF jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2021, 22:22   #5
f0kamk1
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-06-2021
Skąd: Sosnowiec
Model: mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

Dzięki za odpowiedzi, już się bałem że może poduszki silnika lub skrzyni. Auto mam od kilku dni, ciężko mi porównać do innych fok jak one chodzą.

Wiem że auto nie lubi stać, no ale stoję w korku, mam włączoną klimę a auto się trzęsie, po prostu bałem się że coś nie tak. A z ciekawosci, sprawdzę sobie jeszcze czy sam silnik się trzęsie na biegu jałowym. Wiecie czy u was one są "stabilne" i nie widać raczej żadnego większego ruchu, czy może drżą po kilka cm do przodu/tył etc. Chodzi mi o to żeby porównać :d
f0kamk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2021, 10:00   #6
kluska123244
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-03-2019
Model: mondeo mk3
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 413
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

Dużo zależy od tego jakie masz opony, rozmiar i profil i ciśnienie. Jak masz 14 cali to będzie telepalo cała budą a jak dasz 15ki na dużym profilu to różnica będzie zauważalna
kluska123244 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 20:17   #7
iiigor
ford::beginner
 
Avatar iiigor
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 12-12-2017
Skąd: Głubczyce
Model: Focus mk1
Silnik: 1,6,Zetek 100 KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

Witam, panowie od około półtora roku gdzieś tak co kwartał, przy tankowaniu do pełnego
wlewam płyn do czyszczenia wtryskiwaczy. I poprawiła się praca silnika, przyśpieszenie że aż miło, no i najważniejsze obroty pomiędzy ostatnią kreską a jedynką ,przedtem jak miałem włączoną klimę, to objawy miałem podobne jak kolega w powyższym temacie i w korkach musiałem trzymać nogę na pedale przyśpieszenia żeby nie zgasł. Przed wczoraj w trasie ponad 200km zapominałem że mam włączoną klimę. Zauważyłem to już jakiś czas temu ale chciałem się upewnić ,dlatego dzielę się tym z wami.Pozdrawiam
iiigor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2021, 17:48   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

Cytat:
Napisał f0kamk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,
kilka dni temu kupiłem foke mk1 1.6. Klima normalnie działa, ale jak stoję w korku z klimą, lub na światłach - zatrzymuje się - obroty około 900, nagle skaczą na 950 i czuć że auto się trzęsie - jak popatrze do lusterka to widać to szczególnie.
Czyli w skrócie : jak mam klime to obroty wzrastają ale nie odrazu tylko po sekundzie i auto się troche trzęsie.
Jest to normalne zachowanie czy coś jest nie tak ?
900-950 to jest ssanie czyli auto nie powinno drgnąć

gorące auto na jałowym ma 650-750
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2021, 16:14   #9
f0kamk1
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-06-2021
Skąd: Sosnowiec
Model: mk1
Silnik: 1.6 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 11
Domyślnie Odp: Auto się trzęsię na biegu jałowym, gdy włącze klime

U mnie to wygląda tak : na zimnym silniku mam 1100 obrotów, jak się rozgrzeje, to około 900-950. Jak włącze obciążenie w postaci nawiewu czy klimy to wtedy się auto troche trzęsie
f0kamk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.