Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-07-2018, 19:42   #1
Darecki121
ford::beginner
 
Avatar Darecki121
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 24-07-2017
Skąd: Stryszów
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie spadająca wartość ładowania alternatora

szanowni koledzy i koleżanki... mam problem od którego już mi ręce opadają... szukałem na forum i poza nim i nic...
Problem mój polega na tym, iż po zapaleniu autka z zimnym silnikiem i jazda tak ok 20 minut zarówno zegary jak i forscan pokazuje ładowanie 14.2 do 14.3 i wtedy skrzynia automat pracuje bardzo miękko i płynnie... Po ok 20 minutach jazdy jak już wszystko się dobrze nagrzeje zaczyna spadać wartość ładowania nawet do 13.5... Jednocześnie raz na jakiś czas - ostatnio po uruchomieniu auta po nocy zapaliła mi się kontrolka ładowania nie gasła więc zgasiłem auto i zapaliłem ponownie - kontrolka się już nie zapaliła... Dlaczego zwróciłęm uwagę na ładowanie? Pojechałem do znanej firmy od skrzyń automatycznych bo właśnie mi skrzynia chamsko zmieniała biegi... Pan pooglądął posprawdzał, przejechał się i powiedział że skrzynia jest super tylko musi mieć idealny prąd żeby gładko chodziła bo te skrzynie tego wymagają - elektrozawory potrzebują prądu i jak jest słabe ładowanie lub akumulator to tak się właśnie dzieje... I tu właśnie jest coś na rzeczy - kilka razy sprawdzałem - jak ładowanie jest w okolicy 14.2 skrzynia chodzi pięknie jak spadnie ładowanie też nic nie ślizga ani szarpie tylko bardzo twardo zmienia biegi... Dostałem się do komputera w nadkolu - wszystkie wtyczki super jak nowe, żadnego brudu, wody, ani grama śniedzi, kable idealne jak nowe, komputer czyściutki jak nowy... wyczyściłem masę do skrzyni i wszystkie masy na podłużnicach, kabel plusowy z altka również... nadal nic to nie zmieniło... alternator przeglądnąłem - szczotki są wszystko wygląda dobrze... sprzęgło działa - trzymając koło pasowe nie da rady obrócić wirnikiem wstecz... Nadmienię, że już kilka razy zapaliła mi się kontrolka ładowania ale tylko zaraz po rozruchu silnika - bez żadnej reguły tak jak ostatnio... Akumulator pokazuje na mierniku stan (przy zgaszonym silniku) 12.6v... Co to może być? Jak to zdiagnozować? W innym temacie podzielę się wszelkimi informacjami, które dostałem od człowieka od skrzyń automatycznych w naszych fordach... a facet widać zna się na rzeczy a firma ma super opinie od lat...
dodam, że altek to bosch...
oczywiście miałem błędy dtc w forscanie typu: czujnik lub obwód inteligentnego alternatora...


Ostatnio edytowane przez Darecki121 ; 30-07-2018 o 19:55 Powód: dodatkowe info
Darecki121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2018, 20:09   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: spadająca wartość ładowania alternatora

problemem może być kabel idący od alternatora do PCM , może być uszkodzony
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 08:48   #3
Darecki121
ford::beginner
 
Avatar Darecki121
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 24-07-2017
Skąd: Stryszów
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: spadająca wartość ładowania alternatora

czy nikt nie ma pomysłu?
Darecki121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 09:09   #4
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: spadająca wartość ładowania alternatora

Przedewszystkim to trzeba zaczac od pomiaru ladowania na alternatorze. Jesli jest ok to nalezy szukac problemu w masach i okablowniu
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 12:06   #5
Darecki121
ford::beginner
 
Avatar Darecki121
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 24-07-2017
Skąd: Stryszów
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: diesel
Rocznik: 2008
Postów: 25
Domyślnie Odp: spadająca wartość ładowania alternatora

dzisiaj odpiąłem kabelek od alternatora na próbę i wtedy na mierniku sam elternator pokazywał 13.55 jak podpiąłem go z powrotem to podskoczył do 14.2 co to może oznaczać?
Darecki121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2018, 14:24   #6
kolekszy
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 24-04-2015
Skąd: Namysłów
Model: mondeo mk4
Silnik: 1999
Rocznik: 2009
Postów: 143
Domyślnie Odp: spadająca wartość ładowania alternatora

Podobny miałem przypadek ostatnio. Ładowanie niby idealne a kontrolka od ładowania świeciła i błędy dtc sypało co chwilę. Okazało się że mam przetarty ten dodatkowy kabelek. Chwilę zabawy, brak przejścia do komputera, prucie wiązki, lutowanie i po problemach. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
kolekszy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.