Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-07-2020, 12:55   #51
Michał_D
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 29-05-2020
Skąd: Poznań
Model: Focus [USA]
Silnik: 2.0 160KM
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Cześć, mam pytanie odnośnie tej skrzyni i sprzęgła.
Po zmianie biegów z 1 na 2 i z 2 na 3 czasem słychać taki szum/szmer pracy skrzyni/sprzęgła. Dzieje się tak już po zmianie, więc zakładam że to hałas wybierania kolejnego biegu przez skrzynię. Czy coś takiego jest normalne czy u Was nic nie słychać nigdy? Zaznaczę, że taki dźwięk nie występuje zawsze ale często i zarówno przy zwalnianiu jak i przyśpieszaniu.
Jestem po zmianie sprzęgła na nowy komplet i wymianie oleju w skrzyni na nowy, zarówno przed jak i po wymianie dźwięk pozostaje bez zmian.

Michał_D jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2020, 08:51   #52
pepe626
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 20-04-2020
Skąd: Pustków Osiedle
Model: Fokus mk3 Sedan USA
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2017
Postów: 14
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Witam. U mnie ani przed ani po wymianie nic nie szumi
pepe626 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 07:42   #53
Pitus1983
ford::amateur
 
Imię: PIOTR
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS MK3 ST SEDAN
Silnik: 2.0 BENZYNA
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Witam wszystkich zainteresowanych tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj odebrałem autko z EUROCAR na Powstańców Śląskich w Krakowie. Wymiana sprzęgła puki co rozwiązała temat z szarpaniem przy zmianie biegów, zauważyłem też płynniejszą i szybszą zmianę biegów. W sumie zapłaciłem 4584,32zł (części 3003,53 i robota 1580,79) Wymiana sprzęgła, uszczelniacze kilka śrub i nakrętek plus wymiana oleju w skrzyni. Na to wszystko 2 lata gwarancji bez limitu km i jeszcze mi auto umyli grzecznościowo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do tego zrobili akcję naprawczą 18S32 - FUEL TANK DEFORMATION Myślę, że jak na ASO to cena wcale nie jest jakaś specjalnie zawyżona. Naprawa trwa 1 dzień także przywozicie autko rano i wieczorem jest już do odbioru. Pojeżdżę trochę i napiszę czy problem wyeliminowany całkowicie.
Pitus1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-07-2020, 16:25   #54
pieter
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-04-2019
Skąd: wrocław
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

to najgorszy wynalazek Getrag-a!!!
podwójne suche sprzęgło, które w działaniu ma przypominać DSG (swoją droga tez wytrzymują tylko 150 tys km)
to manualna skrzynia zautomatyzowana, wszystko mogło by dobrze funkcjonować ale brak chłodnicy olejowej powoduje bardzo szybkie zużycie sprzęgieł.
zaczęło szarpać po 30 tyś., wytrzymałem do 70 i pojechałem do Warszawy wymienić sprzęgło.
koszty:wymiana sprzęgła, oleju i adaptacja 2700 zł.
póki co zrobiłem 20 tyś km i jest ok ale nie oszukujcie się to wadliwy produkt i wytrzymuje tylko 30-40 tyś km, niektóre egzemplarze mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
lubię to auto ale ta skrzynia to dramat...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pieter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 08:22   #55
Focus_20
ford::amateur
 
Imię: Kazik
Zarejestrowany: 30-05-2020
Skąd: Lubycza krolewska
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Witam,
Kolego gdzie w Warszawie robiłeś skrzynię?
Focus_20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2020, 12:53   #56
tomek12626
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2018
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Cytat:
Napisał pieter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to najgorszy wynalazek Getrag-a!!!

podwójne suche sprzęgło, które w działaniu ma przypominać DSG (swoją droga tez wytrzymują tylko 150 tys km)

to manualna skrzynia zautomatyzowana, wszystko mogło by dobrze funkcjonować ale brak chłodnicy olejowej powoduje bardzo szybkie zużycie sprzęgieł.

zaczęło szarpać po 30 tyś., wytrzymałem do 70 i pojechałem do Warszawy wymienić sprzęgło.

koszty:wymiana sprzęgła, oleju i adaptacja 2700 zł.

póki co zrobiłem 20 tyś km i jest ok ale nie oszukujcie się to wadliwy produkt i wytrzymuje tylko 30-40 tyś km, niektóre egzemplarze mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

lubię to auto ale ta skrzynia to dramat...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie do 2015 były montowane wadliwe sprzęgła które miały problem z przenoszeniem ciepła do wnętrza dlatego szarpały. Zobaczymy jak będzie z tym nowym ile wytrzyma.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
tomek12626 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 18:05   #57
pieter
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-04-2019
Skąd: wrocław
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Cytat:
Napisał tomek12626 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ogólnie do 2015 były montowane wadliwe sprzęgła które miały problem z przenoszeniem ciepła do wnętrza dlatego szarpały. Zobaczymy jak będzie z tym nowym ile wytrzyma.
a skąd Kolego masz tą informację? jak wymieniałem w warszawie sprzęgło gość od razu zaznaczył że na materiał 3 miesiące gwarancji ze względu na wadę kostr. natomiast na robociznę rok czasu.

wymiana dokładnie rok temu, zrobiłem niecałe 30 tyś i póki co jest ok

Ostatnio edytowane przez pieter ; 18-11-2020 o 18:07
pieter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 06:36   #58
tomek12626
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2018
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie automat usa

Prosta dedukcja była afera z wadliwym sprzęgłem o tym i o tym nr, a w 2016 pojawia się sprzęgło z nowym nr fabrycznym. Stare znika z sprzedaży.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
tomek12626 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2020, 16:09   #59
pieter
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 11-04-2019
Skąd: wrocław
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 8
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

obyś miał rację bo gość który mi wymieniał nie podziela Twojego optymizmu...
ale jeżeli masz rację, to stawiam flaszkęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nowy nr to jedno tylko czy usunęli wadę konstr.?!

Ostatnio edytowane przez pieter ; 15-12-2020 o 16:12
pieter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2021, 18:06   #60
Arturcc
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-01-2019
Skąd: Myślenice
Model: Focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Odp: DPS6 szarpanie na 1 i 2-gim biegu (Rozwiązanie)

Cytat:
Napisał pieter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
obyś miał rację bo gość który mi wymieniał nie podziela Twojego optymizmu...
ale jeżeli masz rację, to stawiam flaszkęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

nowy nr to jedno tylko czy usunęli wadę konstr.?!
A próbował ktoś zmieniać olej w skrzyni jak na załączonym filmie na YouTube [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzwoniłem do serwisu forda Kraków i powiedzieli mi że już się nie zajmują Fordami z USA nawet wymiany oleju się nie podjeli pytanie o to jak wam się sprawują te skrzynie i czy po tych remontach w serwisie wytrzymały

Ostatnio edytowane przez Arturcc ; 22-04-2021 o 19:30
Arturcc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , sprzęgło


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.