Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2020, 07:23   #71
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Re: Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Cytat:
Napisał tokamil100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chcesz kupić popsute auto? Tak myślałem, że nie bardzo. Też bym nie kupił. Rozumiem, że kolejna porada będzie brzmiała: zezłomuj auto. Fajne te porady na forum bywają, takie życiowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś wspominał, aby ukrywał usterkę? Obniży cenę auta i kupiec się znajdzie. Jak u niego w okolicy nie ma dobrego mechanika to już jego problem.
Jak mechanik wymienia części a nie jest naprawione to niech żąda zwrotu kasy.

konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 07:25   #72
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Re: Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

problem w tym, że 80% aut na ogłoszeniach jest po tym, że ktoś sobie z czymś nie radzi albo coś jest skopane i "na sprzedaż"

na zachodzie by to nie przeszło, w polandii kupuje sie auto i idzie się na forum, bo po kupnie coś stuka, coś dymi ...

papierowy kraj, papierowe zasady

Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-11-2020 o 10:27
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 07:28   #73
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

1. Nie cytuj ostatniej wiadomości.
2. Sam kiedyś sprzedawałem auto z wadą. Mimo usilnych napraw nic nie dawało. Auto sprzedałem w ciągu 2 tygodni (kupujący został poinformowany o usterce).
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 07:34   #74
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

konieczko

pare dni temu była u mnie pani, nie działa czujnik PCM i coś auto ściąga

auto oczywiście kupione 2 tyg temu. czemu nie działał czujnik PCM ? a bo był bity w tył. geometria tyłu nieregulowalna aż wykrzykniki na maszyni

co zrobił sprzedający ? ano ustawił tak, żeby jakoś to było. na maglownicy tak przesunęli zbieżność, że w lewo kierownica robiła 1,5 obrotu a w prawo 2,2 obrotu

i co ? no nic. POLANDIA.

w szwajcarii, za taki numer masz firmę zamkniętą w 5 minut, a finansowo jesteś trupem, gdyż wypłacisz takie odszkodowanie tej pani za oszustwo i narażenie życia, że lepiej WULGARYZM do nigerii albo do peru.

w polsce ? ha ha ha ha

więc proszę nie pisz o swojej uczciwości, bo mówie, 80% aut jest trupami handlowymi

papierowe państwo
papierowe przepisy

dziadostwo, syf i muł

mało tego, kumpel w szwajcarii wjechał w teren zabudowany i nie zwolnił, no tak się zdarza

miał na 50 - 80

dostał 1500 franków i wezwanie na policje. na policji zapytali go czy jest bandytą ? jeszcze raz będzie zarejestrowane przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym idzie do pierdla, a potem, jako, że jest auslanderem zostanie dożywotnio wydalony ze szwajcarii

skutek ? kumpel wjeżdza w teren zabudowany z 2 rękami na kierownicy z prędkością 44 km\h i nosem przy szybie

ale szwajcaria to jest państwo, a nie komedia polin

Ostatnio edytowane przez Fulara ; 26-11-2020 o 07:43
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 07:42   #75
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Jeśli sam nie umiem naprawić auta, to nie będę go sprzedawać z myślą, że ktoś inny naprawi. Może to być dla kogoś dziwne, ale ja to nazywam uczciwością.

Wiem, że mogę komuś wcześniej powiedzieć o usterce i jeśli ktoś świadomie takie popsute auto kupi to w sumie co ma mnie to przejmować. Ale szczerze mówiąc mnie to przejmuje. Nie chciałbym jednak tego podejścia dyskutować. Każde ma własne podejście, zasady - nikt nikogo tutaj nie przekona. Nie ma to też żadnej merytorycznej wartości dla innych czytelników tego forum.

Wrócę do wątku głównego. Czy ktoś z Was zna przedział wartości zadymienia spalin jakie Ford Focus mk2 1.6 tdci 109km osiąga z filtrem DPF oraz bez filtra DPF?

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 26-11-2020 o 08:04
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 08:58   #76
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Sam odpowiem sobie na własne pytanie z poprzedniego postu. Może komuś ta informacja się przyda.

Czy Ford Focus mk2 1.6 tdci 109km po wycięciu DPF spełnia obecne limity wartości zadymienia spalin? Otóż nie spełnia.

W Polsce obowiązuje aktualnie limit 1.5 m-1 dla jednostek z turbodoładowaniem wyprodukowanych po 30.06.2008 (i o tym się ciągle mówi), ALE ten limit obowiązuje jeśli auto na tabliczce znamionowej NIE PODAJE limitu przewidzianego przez producenta (o tym się zapomina). Moje auto ma taką informację na tabliczce znamionowej. Limit tam wynosi 0.6 m-1.

Rozmawiałem dziś rano z firmą, która wycina DPFy i bada po wycięciu te pomiary. Mieli ostatnio parę takich Fordów i po wycięciu zadymianie spalin było w granicy 1.2 m-1. Czyli dwukrotnie więcej niż limit przewidziany przez producenta, który jest uwzględniany w polskim prawie.

W związku z tym rezygnuję z pomysłu wycinania DPF-a. Auto już teraz by nie spełniało norm. Po nadchodzących zmianach w prawie może być tylko gorzej.

Zapisy z ustawy. "Pojazd powinien być tak zbudowany, utrzymany i wyposażony, aby:"
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 26-11-2020 o 09:41
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 21:45   #77
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

hindus
Nie chce mi się drugiego zbiorniczka rozcinać i nagrywać filmik z pokazaniem pływaka i jak działa . Ten z tematu cmax już wywaliłem a taki sam jest stronę czy dwie wcześniej i widać pływak i sprężynkę która go odpycha i tylko nie widać, że może zmieniać pozycję wskazując stan. Nie wyssałem sobie tego z palca tylko go wtedy rozebrałem by zbadać czy poziom EOLYS jest obliczany na podstawie dawkowania jak wtedy sądziła większość opisujących czy mierzony inaczej.
Kamil weź w końcu porób obejścia jak nie chcesz się w wymianę instalacji babrać i znajdziesz przyczynę a przynajmniej wykluczysz sporo rzeczy . U mnie jak pisałem sprawa była prosta , przyczyną braku sygnału był pływak i jego obwód a wymiana zbiorniczka nie tylko mi pomogła, bo miałem kilka PW i kilku użytkownikom poradziłem co i jak tanio zrobić by nie wyskakiwał błąd p2585-61 p1922-20 jak w temacie cmax
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 06:44   #78
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Zrozum, że masz inny silnik, inny model samochodu i być może (zweryfikuj jeśli chcesz) Ford jeszcze wtedy korzystał z pływaków. Rzecz w tym, że tu naprawdę jest czujnik piezo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Generuje napięcie jak się go zaleje ropą, czy Twój pływak to potrafi? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A linia LEVEL SENS do FACM jest NIEPODŁĄCZONA.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 09:32   #79
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Dobra , ale zbiorniczek dodatków obecny mam z polifta i o dziwo działa. Ale patrząc na schemat masz rację ,że jest różnica w tej jednej linii a właściwie jej braku w polifcie
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 17:25   #80
tokamil100
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-03-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Wycięcie DPF - konsewkencje

Dla zainteresowanych podsyłam zdjęcia wnętrza modułu FACM CAN oraz zdjęcia wnętrza jednego z moich zbiorników płynu do DPF - ten zbiornik jest akurat popsuty.

NR FABRYCZNY ZBIORNIKA 3M51-9C103-AL

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tokamil100 ; 28-11-2020 o 15:54
tokamil100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.