Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-12-2013, 11:17   #1021
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mimo wszystko 150 zeta za zmianę ustawienia to niemało (i to przez duże M). myślę też, że trudno będzie Ciebie zachęcić do użycia elm configa. z drugiej strony inwestycja 99 PLN w kabelek to jak widać dużo mniej niż nawet najdrobniejsza zmiana ustawień w ASO. Rozumując tym tokiem to można stwierdzić, że używający elm configa z kabelkiem to dość sporo już zaoszczędzili. Jeśli wezmę tylko swój przykład to aktywacja tempomatu, aktywacja autolock (po ruszeniu auta), włączenie świateł skandynawskich, uruchomienie BT, uruchomienie NX ... uzbierałoby się parę(naście) stówek za samą tylko chęć przestawienia czegoś... oczywiście wszystko co się robi trzeba robić z głową, chociaż ... z trzeciej strony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w ASO też muszą z czegoś żyć ...

pozdrófka
A powiedzcie mi o jakim kablu mowa. Co można jeszcze tym zrobić? Do mondeo mk4 07r. Nx blaupunkt + converse+

Sent from my HTC One using Tapatalk

tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2013, 11:33   #1022
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedzcie mi o jakim kablu mowa. ...
Kolega ma 101 postów na liczniku a jak nowo narodzony...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od roku prawie w dziale Mondeo i S-maxa jednym z bardziej popularnych wątków jest wątek programu ELMconfig. Wystarczy zerknąć - jest tam wszystko. A jeszcze więcej w działach FF2/C-max - a to ten sam program, te same kabelki tylko funkcjonalność na obu platformach trochę inna...
Kurczę okazuje się, że można nie zauważyć nawet dość dużego "ruchu w interesie"Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2013, 13:18   #1023
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie

No widzisz człowiek z każdym dniem coś nowego odkrywa.

Sent from my HTC One using Tapatalk
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 00:50   #1024
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Co można jeszcze tym zrobić?
... uwalić samochód, tak, że pozostanie zadzwonić po lawetę i obrać kurs na ASO. To tak z czarnego humoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tyle, że w skrajnym przypadku nieodpowiedzialności i lekkomyślności bardzo realnego. Wszystko oczywiście ku przestrodze aby mieć tego świadomość
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 08:34   #1025
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Pozwolę sobie ponowić pytanie, bo temat zboczył na rozmowę o kabelkach i jego możliwościach...
Pytanie:
Po zmianie Sony 1CD na Blaupunkta NX (SD) zniknęła mi opcja streamingu audio via BT - co jest grane? Myślałem, że to jest obsługiwane przez moduł BT/VC a nie radio? Czy nie da się blaupunkta zmusić do odtwarzania muzyki z telefonu przez BT?
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 09:04   #1026
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał kr.bi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... uwalić samochód, tak, że pozostanie zadzwonić po lawetę i obrać kurs na ASO. To tak z czarnego humoru Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., tyle, że w skrajnym przypadku nieodpowiedzialności i lekkomyślności bardzo realnego. Wszystko oczywiście ku przestrodze aby mieć tego świadomość
Nie jestem specjalistą. Zadałem pytanie, otrzymałem odpowiedź. Temu służy forum. Poczytam dokładnie o tym kabelku.

Sent from my HTC One using Tapatalk
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 12:17   #1027
kr.bi
ford::advanced
 
Avatar kr.bi
 
Imię: Krzys
Zarejestrowany: 21-08-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 Titanium
Silnik: 2.0 Pb 140 Qńa
Rocznik: 2009
Postów: 301
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mond007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po zmianie Sony 1CD na Blaupunkta NX (SD) zniknęła mi opcja streamingu audio via BT - co jest grane? Myślałem, że to jest obsługiwane przez moduł BT/VC a nie radio? Czy nie da się blaupunkta zmusić do odtwarzania muzyki z telefonu przez BT?
Da się. Przechodziłem przez to samo. W Sony'm audiostream via BT uruchamiał mi się zanim jeszcze "przekręciłem" kluczyk w stacyjce a w NX lipa. No ale.
Zakładam, że w CCC usatwione masz [opis szczegółowy podaję dla ELMConfig v 0.2.6]
  • na Page 5 Bluetooth Handsfree = BT/VC High + BT Audio + USB(jesli masz moduł z USB) + Navigation
  • na Page 4 Incar entertainment = Nav High Level CD + AM/FM Radio
I teraz (przynajmniej w sytuacji u siebie) zapodałem SP 5.3 (tak jak na forum koledzy sugerują) z linka na pierwszej stronie. Po aktualizacji audiostream via BT zaczął grać tak jak w Sony'm.

Bump:
Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie jestem specjalistą. Zadałem pytanie, otrzymałem odpowiedź. Temu służy forum. Poczytam dokładnie o tym kabelku.

Sent from my HTC One using Tapatalk
ups,
chciałem, żeby wyglądało to troszkę na takie "luźne" podejście, a przynajmniej taki miałem zamiar, ale jeśli kolega poczuł się urażony to:
przepraszam

pozdrófka

Bump:
kr.bi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 15:09   #1028
tocamartin
ford::average
 
Avatar tocamartin
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: BOR
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0
Rocznik: 12.2018
Postów: 192
Domyślnie

Przecież rozmawiamy normalnie. Nic z tych rzeczy urażony czy cos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sent from my HTC One using Tapatalk
tocamartin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 17:43   #1029
mond007
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 04-08-2010
Model: S-Max'10FL / Focus'14FL / Mondeo'19FL
Silnik: 2.0 TDCI / 1.6Ti-VCT / 2.0 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2010 / 2014 / 2019
Postów: 159
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał tocamartin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Da się. Przechodziłem przez to samo. W Sony'm audiostream via BT uruchamiał mi się zanim jeszcze "przekręciłem" kluczyk w stacyjce a w NX lipa. No ale.
Zakładam, że w CCC usatwione masz [opis szczegółowy podaję dla ELMConfig v 0.2.6]
na Page 5 Bluetooth Handsfree = BT/VC High + BT Audio + USB(jesli masz moduł z USB) + Navigation
na Page 4 Incar entertainment = Nav High Level CD + AM/FM Radio
I teraz (przynajmniej w sytuacji u siebie) zapodałem SP 5.3 (tak jak na forum koledzy sugerują) z linka na pierwszej stronie. Po aktualizacji audiostream via BT zaczął grać tak jak w Sony'm.
Podczas próby aktualizacji SP5.3 wyskakuje mi następujący komunikat: "Data carrier version is incompatible" -mam wersję na kartę SD a nie DVD, nagrałem i rozpakowałem pliki na kartę SD - czy coś robię nie tak, czy mam nowszą wersję niż 5.3?

Wrzucam jeszcze ekran z moją wersją softu, jest to 1458_100730.
Streaming audio via BT nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Proszę o pomoc przy wyborze kabelka który będzie działał z ELM Config - proszę o wskazanie zaufanego sprzedającego.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20131207_182245.jpg (96.1 KB, 186 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20131207_182435.jpg (98.5 KB, 154 wyświetleń)
mond007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2013, 17:47   #1030
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mond007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...mam wersję na kartę SD a nie DVD, nagrałem i rozpakowałem pliki na kartę SD....
NX na kartę SD ma inny soft. Jest on zresztą nowszy od 5.3. Jest do niego jedna aktualizacja i wgrywa ją się z płyty CD a nie z karty SD (choć widzę, że z karty też by chyba weszło...). O tej aktualizacji było na forum - linku na szybko nie pamiętam. Były dwa odrębne obrazy CD "rot" i gruen" zależne od regionu mapy SD. Mam to te .img, więc w razie czego na PRV.
Ty masz soft z 2010r., a ta aktualizacja dawała soft z 2012. Jest jedna kwestia - Blaupunk mówi o "NX SD" oraz o "NX SD Plus". Z tego co pamiętam aktualizacja zdaje się była do "NX SD Plus", ale to wszystko trzeba posprawdzać.


Tu jest link do tej części dyskusji: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 07-12-2013 o 17:58
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.