Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2015, 08:02   #11
Maniak
ford::advanced
 
Avatar Maniak
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Lincoln UK
Model: Mondeo Titanium X
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 393
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

ciekawa teoria z tym ESP i turbo. Jak miałem listwę na zwijaku kierownicy zerwana to świeciło mi ESP a braków w mocy nie zauważyłem. Dziwi mnie tez ze przy zablokowanym turbo w środkowej pozycji nie czuć strat mocy? Sterowanie łopatkami a o tym chyba piszesz powinno chodzić miękko bez możliwości zblokowania się po środku.

__________________
Mondeo mk4 Titanium X Sport Panther Black 2.2 TDCI
Maniak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2015, 07:32   #12
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

U mnie błąd pojawił się tylko raz. Od tamtej pory spokój chociaż dużo jeździłem w trasie i po mieście. Utraty mocy nie zauważyłem, w zasadzie żadnych objawów, chociaż wydaje mi się że wyciek z turbiny jakby nieco większy, ale nie wiem czy łączyć te dwie rzeczy....
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2015, 10:48   #13
dario07
ford::average
 
Avatar dario07
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 22-05-2013
Skąd: Sosnowiec
Model: mondeo mk4
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2009
Postów: 92
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

A przyznaj się nie dałeś mu wtedy kopa dość mocno ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dario07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2015, 13:24   #14
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Żadnego gazowania! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z teściami akurat jechałem, spokojnie ruszyłem spod świateł i po chwili takie coś.... od tamtej pory, odpukać, cisza. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2015, 09:46   #15
Macko-2
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: podkarpackie
Model: Kuga II FL VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Kolego, sprawdź punkty masowe w komorze silnika. W moim Mondku co jakiś czas pojawiał się błąd
===DTC U0126:00-08===
Kod: U0126 - Utrata łączności z SASM
Sprawdziłem wiązki elektryczne ale okazał się że wiązki są OK a problem był w skorodowanych, zaśniedziałych połączeniach masowych. Połączenia te są w komorze silnika na prawej i lewej podłużnicy. O ile dobrze pamiętam jest ich po trzy lub cztery na stronę. Złącza wyczyściłem, gwint przekalibrowałem gwintownikiem i poskęcałem na smarze miedzianym. Od tej pory błąd ten już się nie pojawił
Macko-2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2015, 10:16   #16
Chr
ford::average
 
Imię: P.
Zarejestrowany: 14-11-2013
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 tdci 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 112
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Cytat:
Napisał Macko-2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, sprawdź punkty masowe w komorze silnika.
Dzięki, zweryfikuję. Ale co ciekawe, sprawdziłem komputer niedawno, po przejechaniu kilku tyś. km głównie w trasie, i wszystkie błędy "wyparowały".
Wcześniej, po skasowaniu, pojawiały się w zasadzie natychmiast.
Chr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2016, 23:49   #17
devil02
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Witam,

żeby nie zaczynać nowego tematu, bo też mam podobny problem.

Mianowicie opowiem wszystko ze szczegółami.

Głównym problem to wyświetla mi się "usterka silnika" wraz z "ikoną poślizgów". Jak do tej pory zdarzyło mi się to podczas spokojnej dłuższej (ponad 50km ) jazdy poza terenem zabudowanym przy prędkości 100-120 km/h (zdarzyło się już około 5-6 razy w przeciągu 2 tys km). Wtedy samochód traci moc. Po zatrzymaniu się i starcie problem znika. Nie wiem może mi sie wydaje, ale pożniej jadąc silnik jakby głośniej trykocze. Dodam że samochód sprowadziłem okolo miesiąc temu i od początku jest ten błąd (przebieg 250 tys km)

Byłem u mechanika i zczytał błąd związany z turbosprężarką. Pierwszy raz ma do czynienia z tym samochodem, wg jego opinii trzeba przeczyścić zawory itp turbiny.
Myślicie, że trzeba od razu od turbiny zaczynać?

Jeszcze taki mały problem:
Gdy jadę w dłuższą trasę po pewnym czasie (kikudziesięciu km) wyświetlacz komputera pokladowego (wersja Ambiente) tak jakby blednie mniej wyraźne kontury i napisy. Czy miał ktoś taki problem? Zawsze gdy występuje błąd usterki silnika to na już zbledniętym wyświetlaczu.

Ostatnio edytowane przez devil02 ; 17-01-2016 o 23:52
devil02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 00:31   #18
MaXyM
ford::expert
 
Avatar MaXyM
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 06-12-2008
Skąd: Praga / CZ
Model: Mondeo MK5 FL Vignale
Silnik: 2.0EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 3,374
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Cytat:
Napisał devil02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdy jadę w dłuższą trasę po pewnym czasie (kikudziesięciu km) wyświetlacz komputera pokladowego (wersja Ambiente) tak jakby blednie mniej wyraźne kontury i napisy. Czy miał ktoś taki problem? Zawsze gdy występuje błąd usterki silnika to na już zbledniętym wyświetlaczu.
A nie jedziesz juz wtedy na swiatlach?
Wtedy po pierwsze zaczyna dzialac drugi tryb podswietlania wyswietlacza, ktorego natezenie mozna regulowac (i pewnie jest sciemnione). Po drugie wlacza sie tzw nocna paleta kolorow ktora jest mniej kontrastowa

Odnosnie bledu, nie sadze zeby zaswiecenie kontrolki ESP mialo cokolwiek wspolnego z turbem. Ale niech sie wypowiedza inni.
No i oczywiscie potrzebny jest dokladny spis tych bledow co ci mechanik odczytal.
Choc jak mechanik sie przyznaje ze sie nie zna to jedz do takiego co sie zna. Inaczej bedzie sie uczyl na twym aucie.
__________________
Focus 1.6 2000 | Focus MK2 1.8tdci 2007 | Mondeo MK4 Kombi FL 2.0tdci 2010 | Mondeo MK5 Kombi FL 2.0 EcoBlue Vignale 2020

Ostatnio edytowane przez MaXyM ; 18-01-2016 o 00:33
MaXyM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 08:45   #19
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

esp i check engine to przejście w tryb awaryjny.
jesli bład znika po ponownym odpaleniu silnika, to prawdopodobnie nie jest jakiś istotny, co może znaczyć uszkodzoną instalacje elektryczną i losowe zwarcia.
jesli błedy sa nielogiczne i diagnozując elementy ręcznie mechanik ich nie potwierdzi - jak wyżej.
idź do kumatego mechanika i nie daj się naciągnąć na wymianę każdego elementu który wskaże kod błedu, bo stracisz tylko czas i kase.
wiązki elektryczne przy silniku nie sa u nas najlepszej jakości.
jak poczytasz na forum, esp+awaria silnika występuje regularnie, i każdy miał inne objawy mechaniczne oraz inna przyczynę.
Powodzenia
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2016, 11:10   #20
devil02
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-01-2016
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: "Awaria silnika" + lampka ESP + błędy komputera - ale żadnych objawów awarii

Dzięki za tak szybką odpowiedź Panowie!


Cytat:
Napisał MaXyM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie jedziesz juz wtedy na swiatlach?
Wtedy po pierwsze zaczyna dzialac drugi tryb podswietlania wyswietlacza, ktorego natezenie mozna regulowac (i pewnie jest sciemnione). Po drugie wlacza sie tzw nocna paleta kolorow ktora jest mniej kontrastowa
Cały czas jeżdżę na światłach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale niezależnie od tego czy jest dzień czy noc po dłuższej trasie jest mniej wyraźny.



Co do tej usterki silnika to faktycznie najpierw zlecę mu żeby obejrzał całą elektrykę.
devil02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.