Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2019, 21:01   #1
Mondziołek90
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Krosno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16v 146 km
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Napinacz łańcucha rozrządu a ciśnienie oleju

Witam. Mam problem ponieważ słychać cykanie na rozgrzanym silniku tak ok od 2 tys obrotów wzwyż mechanik stwierdził że to napinacz łańcucha a hydraulika jest ok bo sprawdzali, ja cały czas myślałem że to popychacze i twierdzi żeby nie pchać się w koszty tylko zalać gęstszy olej i powiedział 10w60 bodajże, że on takie leje klientom czasem i nic się nie dzieje ja wiem co oznaczają te klasy lepkości itp. tylko moje pytanie jest takie czy taki olej nie narobi większych szkód w silniku jak zalecany jest 5w30 ? Pacjent to Mondeo Mk3 2.0 Benzyna przebieg 290 tys przy 270 tys robiony remont silnika wraz z rozrządem ale nie mam siły kłócić się z mechanikiem po dwóch latach i czekać miesiąc na auto kolejny raz więc uprzedzam sugestie żeby to poprawiał. Teoretycznie wiem, że lepiej to zrobić i mieć spokój no ale z ciekawość chciałbym zaczerpnąć opinii czy taki olej coś zaszkodzi czy pomoże czy jak?

Mondziołek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 21:24   #2
romanhoks
ford::average
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 21-06-2012
Skąd: Norwegia
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Diesel
Rocznik: 2013
Postów: 102
Domyślnie Odp: Napinacz łańcucha rozrządu a ciśnienie oleju

5W30 dla mnie troche rzadki.Na moje powinien byc 5W40.Co do zmiany na pol syntetyka to niech od razu go poczestuje doktorem. 20tys po remoncie i problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: 5W30 dla mnie troche rzadki.Na moje powinien byc 5W40.Co do zmiany na pol syntetyka to niech od razu go poczestuje doktorem. 20tys po remoncie i problemyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Przepraszam za pisownie ale mam klawiature Norweska
romanhoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2019, 22:27   #3
Mondziołek90
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Krosno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16v 146 km
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Napinacz łańcucha rozrządu a ciśnienie oleju

Zmieniłem na taki przy ostatniej wymianie i bez efektu. Remont był robiony z powodu brania oleju co prawda to akurat jest ogarnięte no ale to cykanie mnie wku*wia.
Mondziołek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 07:53   #4
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Napinacz łańcucha rozrządu a ciśnienie oleju

I pewnie zostawil stary lancuch, zebatki i łyzwe, i ma nie cykac ??
Wymien te czesci na nowe, i zapomnisz o cykaniu.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2019, 11:55   #5
Mondziołek90
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Krosno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16v 146 km
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Napinacz łańcucha rozrządu a ciśnienie oleju

Twierdził że wymienił kompletny rozrząd i dałem za to tysiaka to chyba faktycznie jednak podjadę do niego i mu to powiem...
Mondziołek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-08-2019, 11:09   #6
Mondziołek90
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-03-2017
Skąd: Krosno
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 16v 146 km
Rocznik: 2001
Postów: 30
Domyślnie Odp: Napinacz łańcucha rozrządu a ciśnienie oleju

Odświeżam temat ponieważ nie udało mi się uporać z usterką jeszcze... Napinacz wymieniony a dalej słychać to "cykanie". Jeżdżę z tym tak dwa lata już a od roku próbuje to jakoś zlikwidować i jeden mechanik twierdzi że popychacze są ok i to wina napinacza i ciśnienia oleju, napinacz wymieniony a nadal słychać ten dźwięk cykania na rozgrzanym silniku ciśnienie niby mieści się w dolnych granicach jeszcze ale może to za mało ? Nie znam liczb tylko mechanik u którego teraz byłem tak stwierdził, że mieści się jeszcze w dolnych granicach... i jeszcze zapytam czy może to mieć wpływ na falowanie obrotów na gazie ? Bo też z tym walczę od dłuższego czasu i sytuacja wygląda tak, że wymieniłem dosłownie wszystko co odpowiada i może być przyczyną falowania tzn to o czym mi wiadomo wszystkie czujniki silnik krokowy sondy lambda i dalej dzieje się tak samo, po przełączeniu na gaz czasem lubi zafalować nie zawsze częściej jak jest zimny ale i na gorącym mu się zdarzy jak dodam mu gazu jak by "przedmucham" albo przytrzymam na obrotach kilka sekund to się w miarę uspokaja przy dojeżdżaniu do skrzyżowania obroty opadają i dopiero się stabilizują na benie jest to praktycznie nie zauważalne ale wydaje mi się, że też coś kuleje. Może mapa się rozjechała na BP bo po remoncie silnika może trzeba było coś ustawić na nowo i gaz też świruje ?? Nie wiem może się ktoś wypowie kto ma jakieś pojęcie o co tu chodzi chociaż teoretycznie.
Mondziołek90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.