Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-07-2009, 21:32   #21
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Facet, który proponował jazdę próbną był z B.M. ale z Mogileńskiej nie z Opłotków.Ogólnie uważam, że to kicha, że Ford nie ma na jeździe próbnej samochodów demonstracyjnych z automatem. Albo sam uważa, że są słabe i nie przekonają do siebie klientów (za dodatkowe 11k, tak na marginesie to spora dopłata, VW woła jakieś 7k z DSG) albo co bardziej prawdopodobne samochody demonstracyjne to tak na prawdę samochody, którymi jeździ cała wierchuszka salonów i specyfikacje samochodów są robione pod nich a nie pod gusta potencjalnych klientów. Jak chcą sprzedać coś czego klient nie może zobaczyć???? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Człowiek, który umożliwił mi jazdę próbną sam miał ten sam problem, chciał automat a nie mógł się przejechać, dzwonił nawet do W-wy ale też nic nie mogli zrobić lub mieli to w pompie.
Co do samej jazdy to zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, w DSG od VW jest coś nienaturalnego (tydzień temu jechałem Passatem 170km CR z DSG) jest płynnie ale czegoś tam brak, moim zdaniem jest za idealnie. Czy automat Ford'a to zbyt duży kompromis? Rzecz gustu....no ale spalanie jest zbyt duże z pewnością....

esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 21:37   #22
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał pawels_123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
DuraShift nie jest skrzynią dwusprzęgłową.
PowerShift z kolei nie jest dostępny w S-Max`e tylko w Fokusie i C-Max`e - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] przykładowe zestawienie konfiguracji C-Max`a

A [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zestawienie konfiguracji S-Max`a - jak widać jest tylko automat DuraShift (6-biegowy).
No tak, wczoraj wieczorem przejrzałem stronę Forda w UK i tam skrzynia automatyczna nazywa się CommandShift.... skrzynia manualne są określone jako Durashift...
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2009, 21:59   #23
ph71
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-04-2009
Skąd: Poznań
Model: S-MAX Platinium X Navi DVD
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 217
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał esco Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Facet, który proponował jazdę próbną był z B.M. ale z Mogileńskiej nie z Opłotków.Ogólnie uważam, że to kicha, że Ford nie ma na jeździe próbnej samochodów demonstracyjnych z automatem. Albo sam uważa, że są słabe i nie przekonają do siebie klientów (za dodatkowe 11k, tak na marginesie to spora dopłata, VW woła jakieś 7k z DSG) albo co bardziej prawdopodobne samochody demonstracyjne to tak na prawdę samochody, którymi jeździ cała wierchuszka salonów i specyfikacje samochodów są robione pod nich a nie pod gusta potencjalnych klientów. Jak chcą sprzedać coś czego klient nie może zobaczyć???? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Człowiek, który umożliwił mi jazdę próbną sam miał ten sam problem, chciał automat a nie mógł się przejechać, dzwonił nawet do W-wy ale też nic nie mogli zrobić lub mieli to w pompie.
Co do samej jazdy to zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie, w DSG od VW jest coś nienaturalnego (tydzień temu jechałem Passatem 170km CR z DSG) jest płynnie ale czegoś tam brak, moim zdaniem jest za idealnie. Czy automat Ford'a to zbyt duży kompromis? Rzecz gustu....no ale spalanie jest zbyt duże z pewnością....
Abstra***ąc od Forda jako Forda... w pamięci zachowałem dwóch ludzi z B.M. (Opłotki i Mogileńska) i ich daleko idącą pomoc i cierpliwość w tym temacie i nie tylko w tym. Byłem bowiem klientem dosyć wymagającym (i nadal nim pozostaję), często zmieniającym specyfikację produkcyjną. Zanim zamówiłem maksia zrobiłem o ile pamietam aż 5 jazd próbnych różnymi autami: s-max, galaxy i mondeo.
Fakt, że brak pewnych wersji demonstracyjnych źle świadczy o Fordzie jako takim (a raczej o jego generalym importerze).
Jazdę wykonałem dzięki przychylności jednego z klientów B.M.... to cenne, ale tak to nie powinno wyglądać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nie pierwsze nowe auto, które kupiłem ale nie zawsze sprzedający ma tyle cierpliwości aby sprzedać coś więcej niż to co ma w salonie lub na parkingu obok...
Co do skrzyni, obstaję przy swoim, ale każdy ma swoje odczucia.
Co do jej ceny - tu chyba będziemy zgodni, jazda po bandzie na maksa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (jak i z ceną za te ich skóry).

Tak przy okazji...jakoś mam przeczucie, że wraz z liftingiem dwusprzęgłowa skrzynia zawita i do maksia...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez ph71 ; 15-07-2009 o 22:03
ph71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2009, 19:22   #24
73Kwiatek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Gdzieś juz pisałem w mieście trudno zejśc poniżej 12 litrów. Skrzynia pracuje mało "aksamitnie " czasem szarpnie. Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
73Kwiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2009, 13:18   #25
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Mam krótkie pytanie, biorąc pod uwagę ogólne wrażenia z jazdy tym automatem jak i dosyć wysokie spalanie w stosunku do manuala z tym samym silnikiem to kupiłbyś jeszcze raz S-MAX'a z tą skrzynią czy raczej nie? Jestem przed podjęciem decyzji i zgłupiałem dosyć mocno... 12 litrów w mieście + ponad 11 sek do setki i szarpiący automat to sam już nie wiem czy to warto.... podzielam tutaj dylemat ph71.......... z drugiej strony mieszkam pod Poznaniem i czasem wpadam na zakupy +sprawy w urzędach itd. większość to trasa więc to spalanie raczej mnie nie będzie tyczyło no a w automacie luz w nadgarstkach...... ciężki orzech do zgryzienia
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2009, 08:22   #26
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Jeździłem ostatnio S-Maxem 2.0 TDCi z automatem.
Już pomijając spalanie oscylujące wokół 11-12 litrów po mieście,skrzynia nie pracuje tak jak bym sobie tego życzył,
jest po prostu zbyt wolna i czasami szarpie tak jak napisał kwiatek.
Osobiście odradzam,zwłaszcza,że dopłata jest astronomiczna i wsadzaja tam obowiązkowo filtr DPF,czego bym też nie chciał.
__________________
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez loop_77 ; 24-07-2009 o 08:24
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2009, 11:26   #27
73Kwiatek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

komfortowo jest ale wczesniej miałem smaxa z manualem i sprzegło skrzypiało oraz drugi boeg cięzko wchodził serwis rozkładał ręce kupiłem więc automat ale skrzynia rozczarowywuje. Nie [potrafie być obiektywny może automat w mercu albo audi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w fordzie tak sobie
73Kwiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2009, 23:40   #28
wit007
ford::advanced
 
Avatar wit007
 
Zarejestrowany: 13-11-2008
Skąd: Gdynia/Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 358
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Imho nie warto. Podjedz do Audi/BMW/Mercedesa (no dobra, jeszcze kilku marek) i wyprobuj cokolwiek z automatem. A potem wsiadz do Forda.

Edyta: Chyba ze poczekasz na lifting - maja pokazac w polowie wrzesnia we Frankfurcie, okaze sie czy wloza dwuprzeglowa skrzynie. Ale niestety bedzie w serii DPF (od pazdziernika wchodzi Euro5).

Ostatnio edytowane przez wit007 ; 24-07-2009 o 23:43
wit007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 11:59   #29
esco
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Poznań
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0TDCi 140km
Rocznik: 2009
Postów: 91
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Cytat:
Napisał wit007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Imho nie warto. Podjedz do Audi/BMW/Mercedesa (no dobra, jeszcze kilku marek) i wyprobuj cokolwiek z automatem. A potem wsiadz do Forda.

Edyta: Chyba ze poczekasz na lifting - maja pokazac w polowie wrzesnia we Frankfurcie, okaze sie czy wloza dwuprzeglowa skrzynie. Ale niestety bedzie w serii DPF (od pazdziernika wchodzi Euro5).
Już podjąłem decyzje, jeśli S-MAX to będzie manual. Filtr DPF + wysokie spalanie + słabe osiągi ostatecznie odwiodły mnie od automatu. Piszę "jeśli S-MAX" bo pojawił się pomysł na zupełnie inna markę, ze względu na taniejące eur można kupić od brokera audi a6 avant 2.0 tdi 136km z multitronikiem, ford kosztuje jakieś 135 tys w miarę sensownie wyposażony a audi niecałe 160tys z wszystkim co bym chciał... pytanie tylko czy w audi zmieszczę 3 foteliki w drugim rzędzie... p.s. mam namiar na firmę która jest w stanie zaoferować z polskiej sieci dealerskiej S-MAX (jak i inne fordy) o 5-7 tysięcy taniej niż normalnie dealer, jak ktoś jest chętny to podeślę na priva...
dzięki za opinie!
esco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2009, 19:18   #30
loop_77
ford::advanced
 
Avatar loop_77
 
Zarejestrowany: 11-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Tiguan II/BMW F30 Estoril Blue
Silnik: 2.0 TFSi 220 KM/335i Xdrive
Rocznik: 2016/2012
Postów: 336
Domyślnie Odp: automat ma ktos, czy tylko ja?? mam parę pytań

Wiadomo,jakość materiałów i spasowanie na pewno na korzyść Audi,ale tak jak pisze Hit jako auto rodzinne lepiej się sprawdza chyba S-max,
zwłaszcza jeśli chcesz z tyłu wsadzać 3 foteliki.
Prowadzenie w esiu jest bardzo dobre,nie jeździłem A6 C6,więc nie porównam,ale myśle,że też nie jest najgorzej.
Obiło mi się natomiast o uszy,że multitronic w Audi jest coś awaryjny.
Nie będe tu reklamował innego forum ,ale łatwo to wszystko znaleźć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym A6 z silnikem 2.0 TDi to chyba ciut za mało i płacąc tyle kasy chyba wolałbym wypasionego S-Maxa :629:
Ale oczywiście to tylko moja skromna opinia.
__________________
Pozdrawiam
loop_77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.