Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2017, 22:25   #31
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a takie pytanie mam , wymieniałeś kiedyś olej w skrzyni biegów
Mariusz z ciekawości pytam, ile masz nalatane na tej skrzyni ?

tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 22:38   #32
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

licznikowe 310tyś , ....w 10 letnim aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .....a ile tak naprawdę jest to kto to wie. auto z Polskiego salonu ale nigdzie nic nie wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ogólnie skrzynia chodzi ok , nie szumi itp , nie ma wycieków ...tylko te biegi nie wchodzą tak gładko jak powinny ....mam porównanie do mondeo mk3 którego miałem wcześniej

u mnie auto lata w 90% po mieście wiec biegami trzeba wachlować non stop Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 08:13   #33
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
licznikowe 310tyś
Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie auto lata w 90% po mieście wiec biegami trzeba wachlować non stop
To podobna sytuacja jak u mnie. Teraz mam 360 kkm, od dwóch lat podczas skrętu w lewo plus wstrząsy, szarpnięcie - wyskakiwał 2-gi bieg. Np. rondo z przejazdem przez tory tramwajowe - miałem jak w banku, że dwójka wyskoczy. Jedynka też bardzo różnie się załączała... W końcu miałem dość, pojechałem do dr Wasia, wyjęli, rozebrali i okazało się, że skrzynia już generalnie jest tak wypracowana, że naprawa na nowych częściach znacznie, znacznie przekracza wartość dobrej używki.
Pożyczyli mi jakąś wolną skrzynię i kazali szukać tej dobrej używki.
Skrzyń na Allegro jak mrówków, ale nie chciałem brać wyjętej - bo zawsze powstaje pytanie, dlaczego była wyjęta; czy nie z tych samych przyczyn co moja? :/
Więc znalazłem rozbitka na szrocie z dobrą skrzynią, aż w Kutnie, pojechałem, przy mnie wyjęli ją z auta, zawiozłem do Wasia, włożyli, jest dobrze.

Olej zapewne masz przynajmniej częściowo zmieniony, bo chyba sprzęgło wymieniałeś, a wtedy trzeba wyjmować skrzynię, a więc też trzeba wyjąć ze skrzyni półosie i zlać olej, bo cieknie po wyjęciu półosi.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 10:56   #34
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Cytat:
Napisał mariusz1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
licznikowe 310tyś
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz mam 360 kkm
Czytam i czytam, a wy mnie przerażacie, do silników sie juz przyzwyczaiłem jak padają po 200kkm ale ze skrzynie po 300kkm to juz masakra.

Ciesze sie z mojego niezawodnego osiołka...

Ostatnio edytowane przez tomaszjan31 ; 26-10-2017 o 12:50
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2017, 12:04   #35
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Dodatek do oleju STP - jakie opinie?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale ze skrzynie po 300kkm to juz masakra.
360 kkm po Warszawie to dopiero jest masakra. Taką samą ilość włączeń biegów jeżdżąc w trasy żebyś miał, to byś musiał zrobić przebieg co najmniej ze 2 mln. km.
No..., ale masz rację co do Osiołka. Ostatnim moim Osiołkiem zrobiłem po Warszawie 850 kkm i skrzynia jeszcze żyła...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 26-10-2017 o 12:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.