Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2022, 16:18   #21
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Jeśli chodzi o ten dodatkowy kanał olejowy to sobie poradzę bo jest trójnik więc będzie ok , tylko potrzebuję schematu instalacji elektrycznej a nie wiem czy można kupić tą książkę "sam naprawiam" i w nich są schematy , czy ktoś posiada jakieś schematy lub wiedzę na temat tej książki?

kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2022, 19:56   #22
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Książek w jęz. polskim dotyczących serwisowania Transita 2,5D było kilka różnych, generalnie słabiutkie. Najlepiej byłoby kupić manual Haynesa w jęz. angielskim, tam jest trochę schematów, zdjęć i rysunków. Zwłaszcza, że gdybyś nawet nie znał w ogóle angielskiego, to tłumacz google działa bardzo dobrze. Te manuale podzielone są na modele, jest też dla Mk3 i Mk4, czyli modele od 1986 do 1995 roku. I oddzielny dla Mk5.
Ale jest inny, nowszy, obejmujący wszystkie modele 2,5D/T od 1986 do 1999 roku, ale tej książki nie znam, nie wiem, czy jest dużo schematów dla Mk3. Do kupienia w Polsce teraz...
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jeżeli potrzebujesz jakiegoś konkretnego schematu, to pytaj, postaram się podesłać jeżeli mam. Kilka schematów zamieściłem w wątku [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale część zniknęła...
Z manuali Haynesa śmieją się tzw. profesjonaliści, ale nic lepszego na rynku nie ma...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-11-2022 o 20:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 05:27   #23
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Dziękuje za odpowiedź , z racji że mój transit MK3 jest to kamper to potrzebuję schematu podłaczenia drugiego akumulatora w komorze silnika, jest miejsce i klemy , to pierwsze a druga sprawa on posiada ten jak by rozdzielacz ładowania i nie mogę znaleźć jego nazwy myślę że takie urządzenie jest standardem w kamperze.
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 06:30   #24
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

To urządzenie to Separator ładowania Nie mam schematu, ale znajdziesz z łatwością w internetowych, tam nie ma żadnej filozofi. Montuje się to między jednym akumulatorem a drugim.

Jeden akumulator jest wtedy do celów mechaniki samochodu (rozruch silnika, wycieraczki itd.). a drugi żaliła urządzenia części mieszkalnej - lampki, pompki wody, ogrzewanie, lodówkę i co tam masz.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 06:37   #25
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

A orientujesz się gdzie jest wkrecony w tym silniku czujnik temperatury płynu bo ciśnienia oleju to widać że jest koło pompy paliwa , a ten jeśli go gołym okiem nie widać to ukrywa się z lewej strony bloku��
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 07:59   #26
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Cytat:
Napisał kar26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A orientujesz się gdzie jest wkrecony w tym silniku czujnik temperatury płynu
Czujnik temperatury płynu jest wkręcony w obudowę termostatu, na głowicy, z przodu silnika.
Przy okazji: trzeba zwracać uwagę, czy spod obudowy termostatu nie ma wycieku, bo jeśli jest, to płyn ścieka na pasek rozrządu, a to potencjalnie grozi poważną awarią silnika...

Cytat:
Napisał kar26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuje za odpowiedź , z racji że mój transit MK3 jest to kamper to potrzebuję schematu podłaczenia drugiego akumulatora w komorze silnika, jest miejsce i klemy , to pierwsze a druga sprawa on posiada ten jak by rozdzielacz ładowania i nie mogę znaleźć jego nazwy myślę że takie urządzenie jest standardem w kamperze.
W modelach Mk3 dwa akumulatory to była tzw. wersja skandynawska, ale to były po prostu dwa identyczne akumulatory połączone równolegle. Ułatwiały zimny rozruch po nocnym postoju na mrozie.
W kamperze - jak pisał kolega wyżej - potrzebujesz separatora do podłączenia drugiego akumulatora i do niego podłączasz wybrane urządzenia, używane podczas postoju w kamperze.

Jeśli chodzi o kwestie prądu w kamperze na bazie modelu Mk3, to weź pod uwagę, że miały one alternator o maks. prądzie tylko 55A. Potem od modelu Mk5 pojawiły się alternatory 70A (mechanicznie identyczne), a w 1997 roku zaczęto montować alternatory 95A. Alternatory miały też różne mocowania, a te 95A inną pompę vacu (montowana z tyłu na alternatorze). Na pewno w kamperze warto mieć jak najmocniejszy alternator, a już na pewno ten 70A (nie wymaga żadnych innych dodatkowych przeróbek instalacji vacu). W załączonym linku jest błąd przy opisie alternatora z pompą - piszą o "exhaust pump assy" (o pompie wydechu), a powinno być "vacu pump assy" (pompa podciśnienia).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 03-11-2022 o 08:31
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 08:59   #27
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Dziękuje za informację bo muszę napewno pomyśleć na mocniejszym alternatorem wiadomo że będzie musiał ładowac dodatkowy akumulator , i tu się nasuwa kolejne pytanie związane z nowszym alternatorem , czy posiada wyjście pod obrotomierz , wiem , że po co lub do starego Zgredka nie bawił bym się , ale nie zaszkodzi mieć taką opcję w przyszłosci .
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 12:17   #28
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Cytat:
Napisał kar26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy posiada wyjście pod obrotomierz
Nie pamiętam już dobrze, ale moim zdaniem powinien mieć, bo fabrycznie niektóre egzemplarze miały obrotomierz, a alternator był wtedy jednego typu.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2022, 12:38   #29
kar26
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2012
Model: Transit kamper
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1990
Postów: 34
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

To alternator powinien miec "D+" lub "R+" (tylko tak myślę ) to jedno , ale trafienie licznika to raczej trudna sprawa więc mi pozostaje kupno obrotka jakiegoś uniwersalnego lub zmiana na nowszy model i rzeźba która może się okazać że pewne części nie będą pasować (przeniesienie napędu ).
kar26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2022, 17:05   #30
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: nietypowy egzemlarz do renowacji - czy warto?

Skoro auto miało fabrycznie 2 akumulatory to alternator powinien je obsluzyc
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.