Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-01-2013, 11:32   #11
Osiolek124
ford::amateur
 
Avatar Osiolek124
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: Świnoujście
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

To fajnie ze zrobileś.Ja narazie zbieram sie do rozebrania licznika bo dalej borykam sie z tym samym problemem ale dobrze wiedziec ze to zimne luty.V-tech dal rade wgrali nowy soft i jak narazie jest ok.Ja mialem kolego tak ze jak jechalem ze stala predkoscia to co jakis czas auto szarpnelo i z tylu w lusterku dym to coraz czesciej sie dzialo, wymienilem filtr paliwa i nie pomoglo ale po wymianie egr problem rozwiazany nie ma szarpniec i dymienia.

Osiolek124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2013, 11:35   #12
Osiolek124
ford::amateur
 
Avatar Osiolek124
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: Świnoujście
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

Pomocy koledzy.To jakas maskra.Licznik zostal rozebrany okazalo sie ze bylo troche wilgoci.zamontowany spowrotem kilka dni spokoju i lipa.auto przestalo odpalac kontrolki zwiazane z silnikiem i esp sie swiecily kreski na przebiegu km.brak reakcji rozrusznika, mrygajaca dioda od imo i brak komunikacji z ecu poprzez kabel elm 327.postanowilem kupic zestaw do uruchomienia czyli licznik juz nowszy z komputerem,ecu,komputer BSI,stacyjka,kluczyk z pastylka od imo,wkladke drzwi i maski.wymienilem wszystko bez stacyjki i wkladek bo pastylke przelozylem do starego kluczyka.Auto zaczelo reagowac i sie uruchamiac po czym po chwili gasnie. dosc glosno pracuja wtryski CR. Zaznacze ze ecu jest z silnika bez dpf-a ale ja mam wycietego. czy ktos moze mi jakos pomoc.jestem ciekaw czy nowe ecu trzeba parowac z osprzetem silnika poprzez ids?
Osiolek124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 08:03   #13
kem29
ford::beginner
 
Avatar kem29
 
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Warm-Mazurskie
Model: Focus MK2 Kombi
Silnik: 1.6TDci 109km
Rocznik: 2005
Postów: 32
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

Podepnę się do kolegów gdyż mam ten sam problem z palącymi się kontrolkami i kreskami na liczniku.Brak reakcji na pedał gazu.Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną?
kem29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2014, 15:45   #14
magda18
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-04-2011
Skąd: Słupsk
Model: ford focus II kombi
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 5
Domyślnie Odp: Ford Focus II 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

Cytat:
Napisał sylwo126 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam mam problem z moim Focusem. Od pewnego czasu zadarza się że podczas jazdy zapalają mi się wszystkie kontrolki , auto nie reaguje na pedał gazu i na liczniku kilometrów pokazują się kreski. Po chwili wszystko wraca samo do normy. Po jakimś czasie znów to samo, lecz tym razem dopiero po zgaszeniu i zapaleniu auta wszystko wraca do normy. Dziś próbowałem jechać, auto odpala ale znów te same objawy- zero reakcji na pedał gazu, palą się kontrolki i kreski na liczniku.
Może ktoś miał takie objawy? Poradźcie coś.
Witaj kolego,czytając Twój opis mam wrażenie,że piszesz o moim aucie, MAM TO SAMO! co zrobiłeś z tym problemem. Mój mechanik podpowiada,że to może być wina alternatora,który nie ładuje.Dodam,że nie mam dpf,kopci na czarno. Z góry dziękuję.
magda18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 14:57   #15
Osiolek124
ford::amateur
 
Avatar Osiolek124
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 03-08-2012
Skąd: Świnoujście
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

Poradzilem sobie z tym problemem zimne luty,rozebralem jeszcze raz licznik lutownica w reke i sprawa załatwiona.
Osiolek124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2016, 09:15   #16
tztz23
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

UWAGA! nie dajcie się naciągnąć na wymianę licznika w serwisie za 1500 zł. Rozumiem, że nie wszyscy sobie samodzielnie poradzą z usunięciem zimnych lutów dlatego zapraszam do kontaktu a chętnie pomogę. Jestem również na OLX "Naprawa Błąd Licznika Ford Focus Mk2 - Expert" Na hasło FordClubPolska naprawiam po kosztach.
tztz23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2016, 19:11   #17
tztz23
ford::beginner
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 23-10-2011
Skąd: warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

Panowie jeżeli ktoś ma problem i jest z Warszawy niech podjeżdża zrobię licznik od ręki. Jeżeli ktoś nie może podjechać prośba o kontakt mailowy - dogadamy wysyłkę. Problem na tyle powszechny, że ogłosiłem się na OLX pod tytułem ogłoszenia: "Naprawa Błąd Licznika Ford Focus Mk2 - Expert" Będzie zrobione na tip top bez późniejszych komplikacji i problemów. Posiadam zapasowe wskazówki, wyświetlacze, tarcze i obudowy.
tztz23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2017, 19:52   #18
kordzik11
ford::amateur
 
Imię: darek
Zarejestrowany: 21-02-2015
Model: focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

Do tztz23
Witam ,pisałem chyba do Pana na olx ,chyba że to ktoś inny ;
licznik 4m5f 10E853-aa benzyna .Dochodzę do ostatniego etapu rozpołowienia ramki z płytką .I zastanawiam się czy wyświetlacz wychodzi z górną połówką czy to się rozbiera w jakiś inny sposób .Nie chciałbym uszkodzić wyświetlacza ,z lutowaniem nie mam problemów ,i tu nasuwa się pytanie ?Czy jesli nie uda sie postawić tych zegarów i kupię podobne ,czy jak podmienię kości na płycie to będzie wszystko działało ?
kordzik11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 20:16   #19
Norbi_s91
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-11-2018
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1,6 dci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

witam, mam ten sam problem a mianowicie zapala mi się kontrolka usterka silnika, potem zmniejszenie przyśpieszenia, następnie usterka światła stop i tak dalej, dociśniecie licznika pomaga ale na krótko. miałem juz wymieniany licznik do jeden "fachowiec" powiedział mi że to jest przez licznik, ale niestety pomogło na krótko, powiecie może gdzie sie bawić z tymi "zimnymi lutami"?? bo naprawde brak mi sił juz do tego Auta. proszę o pomoc.
Norbi_s91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2018, 20:44   #20
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: 1,6 TDCi Kreski na liczniku, kontrolki świecą, nie reaguje na gaz.

Zimne luty to uszkodzone luty kostki wiązki elektrycznej wchodzącej do licznika.
Trzeba wyjac licznik, rozebrac do samego konca i przelutowac.
Na haslo zimne luty znajdziesz w szukajce wszystko nt. naprawy.
Na youtube tez tego pełno.
Po prostu poszukaj.

Wymieniłeś na polift czy taki sam?
Antej jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.