Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2020, 19:12   #351
Marcin M75
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-01-2020
Skąd: Krk
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Ja jako zielony kończę tą dyskusję... TY jesteś tutaj AUTORYTETEM....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powodzenia....

Marcin M75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 06:37   #352
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał Marcin M75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wydaje mi się że więcej szkody robi BMS nie ładując aku do pełna (aku niedoładowany szybko siarczeje, spada jego rzeczywista pojemność a alternator bombardując go prądem rzędu 50A doprowadza do spływu mas czynnych).
Może na dłuższych trasach może być problem z odłączonym "kabelkiem" - ale dziś sprawdzając w czasie rzeczywistym poprzez forscana, przy temperaturze na zewnątrz 7*C szacowana temp aku przez system 33*C ładowanie było 14.2V - czyli jak będzie cieplej może być lepiej.
Było to juz dyskutowane. Akumulator kwasowy przy 80-90% załadowania nie ulega zasiarczeniu i nie traci tej pojemności. Akumulatory EFB i AGM zostały zaprojektowane do częstego rozładowywania i ładowania wysokimi prądami i to nie jest problem. Ładując większym prądem w krótkim okresie czasu, akumulator i elektrolit szybko się rozgrzewają, mają wyższą temperaturę i dzięki temu mogą zgromadzić więcej ładunku. Dodatkowo podnoszone jest chwilowo napięcie co umożliwia wyrównanie stężenia elektrolitu w obszarze płyt o specyficznej konstrukcji (poprawia dyfuzję płynu). Dzięki temu akumulator szybko ładuje się w przedziale pojemności 70-90% bez większej szkody dla niego. Wyłączając ASS akumulator jest ładowany non-stop, ale małym prądem i potrzebuje dużo czasu na doładowanie. Wystarczy poobserwowac parametry ładowania BMS podczas jazdy i wszystko widać. Po uruchomieniu silnika przez pewien okres czasu akumulator jest ładowany wysokim pradem (20-30 A), a potem to spada do 2 A. Aby odtworzyć 20% pojemności akumulatora (tj. ok. 15 Ah) przy prądzie 2 A potrzeba 7.5 h jazdy i jest to walka z wiatrakami!

Ostatnio edytowane przez kaan1 ; 30-12-2020 o 06:56
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 07:45   #353
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

I to by się zgadzało z moimi obserwacjami: akumulator umarł na Helu, pomoc drogowa auto odpaliła, powrót do Krakowa i... akumulator prawie "pusty".
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 14:42   #354
Patrykus005
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2019
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo 2.0 turnier
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Start stop się nie załącza. Nowe aku

Witam. Kilka dni temu zauważyłem że ciężko rano odpala do tego start stop przestał działać i grzanie szyby. Dzisiaj jestem już po wymianie aku i start stop dalej nie działa. Wszedłem w opcje stojąc na światłach i wyświetliło mi ''heating or cooling'' wyłączyłem na chwilę ogrzewanie całkowicie i start stop załapał. Jakieś pomysły?

Możliwe że auto się nie wyłączy dopuki nie osiągnie pewnej temperatury grzania? Cały rok jeździłem na wyłączonym start stop a teraz tylko włączyłem z ciekawości nowego aku więc nie wiem.
Patrykus005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 15:11   #355
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Start stop się nie załącza. Nowe aku

Możliwe że zadziała dopiero jak we wnętrzu zrobi się cieplej a silnik złapie jakiś tam zakładany poziom temperatury. Latem też SS nie działa gdy klima na maxa schładza nagrzane auto.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 16:07   #356
Marcin M75
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-01-2020
Skąd: Krk
Model: s-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 18
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Panowie coś jest nie tak, bo jak samochód z 2016 ma trzeci akumulator - tym bardziej że głównie był użytkowany w Niemczech.
Podłączyłem z powrotem zasilanie do bms, bo webasto się nie uruchamia bez kabelka (dalej komunikat o słabym aku) pomimo nowego akumulatora. Obserwowałem zachowanie ładowania, prąd w miarę szybko spada od ok. 60A do 2A - ale to nowy aku, natomiast napięcie od 14.9V do 14V.
Rozmawiałem dzisiaj z serwisem forda i mają przeprowadzić dwie akcje serwisowe w moim samochodzie - jedna to wymiana przewodu zasilania bms (chodzi pewnie o bezpiecznik) a druga aktualizacja bms.
Oby było lepiej....

Bump:
Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akumulatory EFB i AGM zostały zaprojektowane do częstego rozładowywania i ładowania wysokimi prądami
Tutaj kolego chyba nie masz racji, gdyż zrobiłem otwory serwisowe by się dostać do elektrolitu - i dwie skrajne cele mają już grafitowy kolor elektrolitu - opad mas czynnych.
A wiadomo - opad mas to za duży prąd ładowania...
Marcin M75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 16:15   #357
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Start stop się nie załącza. Nowe aku

Cytat:
Napisał Patrykus005 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możliwe że auto się nie wyłączy dopuki nie osiągnie pewnej temperatury grzania? Cały rok jeździłem na wyłączonym start stop a teraz tylko włączyłem z ciekawości nowego aku więc nie wiem.
Tak jest. ASS nie zadziała gdy temperatura grzania/klimatyzacji znacznie odbiega od zadanej. Rano po uruchomieniu auta jak podjeżdżam do pierwszych świateł (mam ok. 1 km) to ASS też się nie aktywuje. Ale juz po chwili stania (np. 1 min) zadziała - wystarczy poczekac aż temperatura trochę wzrośnie (mimo, że nie osiągnie w pełni wartości zadanej!). Poza tym ASS nie działa poniżej -4C oraz powyżej bodajże 28 lub 30 C przy uruchomionej klimie (bez klimy nie sprawdzałem).
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2020, 17:28   #358
Patrykus005
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2019
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo 2.0 turnier
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Start stop się nie załącza. Nowe aku

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM

też tak właśnie pomyślałem i byłem teraz trochę pojeździć tzn.około 30min. Auto było już rozgrzane i dalej nic ale jak podjechałem pod dom i wyłączyłem tylko klimę i został zwykły nawiew to od razu zadziałało więc nie wiem już..

Bump: Gadałem teraz z kolegom i podpowiedział że oprucz resetu możliwe że nie zostało przypisane nowe aku. Wszystkie te bajery robi się bez problemu forscanem z tego co wiem. Ja mieszkam w de i nie mam teraz opcji jechać do pl więc trochę to zajmie. Pytanie czy mechanik może to zrobić swoim sprzętem?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 30-12-2020 o 18:59
Patrykus005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2020, 08:37   #359
Argi-Marcin
ford::average
 
Avatar Argi-Marcin
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-11-2020
Skąd: Warszawa
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 150 -> 180 > 209
Rocznik: 2016
Postów: 70
Domyślnie Odp: Start stop się nie załącza. Nowe aku

ja jak wymieniałem aku to tylko BMS zresetowałem i od razu ASS zaczął działać.
BMS resetowałem jakoś: 5x mignąć długimi, 3x mocno hamulec i zamruga check engine pare razy.
Argi-Marcin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2020, 08:46   #360
Patrykus005
ford::average
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 03-11-2019
Skąd: Niemcy
Model: Mondeo 2.0 turnier
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 52
Domyślnie Odp: Start stop się nie załącza. Nowe aku

Cytat:
Napisał Argi-Marcin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja jak wymieniałem aku to tylko BMS zresetowałem i od razu ASS zaczął działać.
BMS resetowałem jakoś: 5x mignąć długimi, 3x mocno hamulec i zamruga check engine pare razy.
Dzięki! Znalazłem kilka filmików jak zrobić to manualnie i pierwsza opcja to tak jak napisałeś lub mruganie przeciwmgielnym i chyba awaryjkami. Idę zaraz działać.
Patrykus005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.