Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-09-2021, 20:56   #441
Gesso
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2020
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Dziś w mondeo mk5 foscanem zmieniłem w bcmii konfiguracja modułu/Bateery traget state of charge/z 80% na 95% bo wymieniłem aku ford 70ah agm pół roku temu na varta 70ah agm i chyba niepotrzebnie, ciągle miałem niedoładowany akumulator, napięcie ładowania 14,4v a po kilkunastu kilometrach 14v, napięcie spoczynkowe zawsze było nie większe niż 12,5 do 12,6v co według producenta oznacza 80% naładowania aku tak myślę że to ten bcmii blokował na 80% a potem są szopki z nie działającą szybą start stopem radiem a co będzie zimą. Dziś po zmianie tego parametru napięcie spoczynkowe 12,8v więc jest ok. Według producenta gdy napięcie aku wynosi 12,9v do 13v to aku jest naładowane w 100%.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez Gesso ; 17-09-2021 o 21:36
Gesso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2021, 21:34   #442
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Przyzwyczaj się do częstych wymian aku w autku. Twoje zmiany w BCMii niewiele pomogą na żywotność tego elementu.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2021, 19:40   #443
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał Gesso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i chyba niepotrzebnie, ciągle miałem niedoładowany akumulator,
Podniesienie poziomu ładowania, rzeczywiście spowoduje,że akumulator będzie bardziej naładowany, więc będzie większy margines wzgledem poziomu przy którym BCM odcina niektóre odbiorniki energii. Ale utrzymywanie wyższego poziomu naładowania skraca żywotność akumulatora. Dlatego w elektrykach akumulatory pracują w zakresie 20-80% pojemności całkowitej, dzięki czemu wolniej przebiegają ich procesy starzeniowe i utrata pojemności.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2021, 22:14   #444
Gesso
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-08-2020
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Oryginalny od nowości wytrzymał 5lat ale mam pytanie dlaczego eksperci od akumulatorów mówią że przy napięciu 12,5 v trzeba naładować akumulator więc co mam co wrócę o domu podpinać ładowarkę i go ładować bo napięcie spoczynkowe przy ustawieniach 80% gdy wrócę z wyjazdu wynosi 12,5v do 12,6v chyba jest coś nie halo zostawię na razie 95% i zobaczę wczoraj jak wróciłem to było 12,88v dziś po 24 godzinach jest 12,73v.

Bump: Skoro porządnie naładowany akumulator skraca jego życie to dlaczego w samochodach bez BMS jego życie jest o kilka lat dłuższe choć jest ładowany ciągle napięciem 14,4v. Wolę już podnieść procent ładowania do 95 niż jak inni wyłączyć BMS programowo na stałe.

Bump: Stałe niedoładowanie akumulatora samochodowego bardzo mocno skraca jego życie. Głębokie rozładowanie może doprowadzić do całkowitego zniszczenia akumulatora.

W nowoczesnych samochodach, które mają bardzo rozbudowane wyposażenie elektroniczne, słabo naładowany akumulator jest źródłem szeregu problemów technicznych. Na przykład na ekranie komputera pokładowego mogą wyświetlać się błędy o problemach z układem SRS (poduszki powietrzne itd.).
Dlatego warto co pewien czas doładować akumulator samochodowy. To zdecydowanie przedłuża życie akumulatora, a także sprawia, że można bez problemu korzystać z samochodu. I z tym się zgadzam a nie że naładowany akumulator to problem z jego żywotnością

Bump: Dodam jeszcze że mi nie chodzi o wydłużenie żywotności akumulatora tylko o to żeby dało się korzystać z samochodu i jego wyposażenia w pełni a nie gdy potrzebuję grzać przednią szybę to pisze mi niski stan naładowania aku, chcę słuchać radia gdy go myję mogę tylko chwilę i znowu wyłączenie i niski stan aku mało tego jeszcze to jakieś dziwne komunikaty kontrolki nie wiadomo z czego a tu tylko akumulator ma niskie napięcie bo jest niedoładowany. Nie wiem czy to nie jest celowe, jeździ człowieku i płać za wymianę dobrego ale niedoładowanego aku na nowy

Ostatnio edytowane przez Gesso ; 18-09-2021 o 22:51
Gesso jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2021, 13:41   #445
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Cytat:
Napisał Gesso Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Skoro porządnie naładowany akumulator skraca jego życie to dlaczego w samochodach bez BMS jego życie jest o kilka lat dłuższe choć jest ładowany ciągle napięciem 14,4v.
Nie jest problemem to, że akumulator jest w pełni naładowany. Problemem jest częste ładowanie do 100% akumulatorów typu EFB czy AGM. Jak zauważyłeś zwiększenie poziomu naładowania wymaga wyższych napięć (wyższych jak w klasycznym akumulatorze). To w kombinacji z często powtarzanymi cyklami staje się źrółem szybszego starzenia akumulatora.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2021, 14:31   #446
kerad85
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 22-12-2016
Skąd: Syców
Model: Focus II | Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 136KM | 2.0 TDCI 150KM@180KM
Rocznik: 2009 | 2015
Postów: 52
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

U mnie niestety jest problem ze zresetowaniem układu monitoringu napięcia akumulatora.

Czy ktoś miał podobny problem i jakoś sobie poradził?
Jak coś to mam dostęp do UCDS Pro

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20211013_142557.jpg (109.9 KB, 228 wyświetleń)
kerad85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2021, 21:18   #447
kerad85
ford::average
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 22-12-2016
Skąd: Syców
Model: Focus II | Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI 136KM | 2.0 TDCI 150KM@180KM
Rocznik: 2009 | 2015
Postów: 52
Domyślnie Odp: Działanie Start-Stop ASS

Sam sobie odpowiem. Kiedyś dezaktywowałem start-stop i teraz błędnie cofnąłem te zmiany. Poprawiłem i poszło pięknie.

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka
kerad85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.