Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2015, 17:03   #3681
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

kondensator na 16-25V i pojemność dobierz testowo (pewnie bedzir wyrazona w tysiacach), zależnie jaki prąd pobiera cewka przekaźnika (miniaturowe maja znikomy pobór prądu).
Albo kup układ opóźniający wyłączenia oświetlenia wew. z dowolnego auta. (przekaźnik z opóźnieniem wyłączenia.)
ALBO..

Zadzwoń do naszego guru Stefano, napewno ma gotowe układy na pstryczka i na pilot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i coś ci zaproponuje / wyjaśni.

Ja mam w Alhambrze jego układ na pstyka i jestem bardzo zadowolony.
Dodatkowo jest dioda, która miga w rytm pompki paliwa i jak już umieścisz w widocznym miejscu to wiesz , że dogrzewacz pracuje.

bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 15:17   #3682
bradley86
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 15-02-2015
Skąd: Worms
Model: Galaxy MK2
Silnik: AUY
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam serdecznie wszystkich. Jako, ze za niedlugo bede mial zaszczyt zostac posiadaczem Galaxy II z silnikiem AUY 2004 mam pytanie. Czy kazdy model Galaxy byl produkowany z dogrzewaczem? Jesli tak to do diagnozy wystarczy kabel do zlacza OBD i VCDS czy trzeba sie bawic w zegary modulowe jak w starych Eberspächerach?
bradley86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2015, 23:56   #3683
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Wszystkie Galaxy i SGA z silnikiem diesla mają piece. W tych autach po 2000 r możesz sie połączyć z piecykiem przez gniazdo OBD2.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 21:30   #3684
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam mam dogrzewacz D5WZ. W listopadzie 2012r wymieniłem świece, teraz znowu się spaliła. Wymieniałem wtedy na orginalną i myślałem że dłużej podziała! ile u was świeca działa?
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2015, 22:24   #3685
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał bartixr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Albo kup układ opóźniający wyłączenia oświetlenia wew. z dowolnego auta. (przekaźnik z opóźnieniem wyłączenia.)
Ta rzecz by mnie najbardziej interesowała,ale niestety na necie nic nie mogę znaleźć jakie to by były przekaźniki.
Moze ktos podpowiedzieć jakich numerów przekaźników szukać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 13:25   #3686
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał peters Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze ktos podpowiedzieć jakich numerów przekaźników szukać. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
najprostszy ukłąd wyglada tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pojemność regulują długość podawania prądu na cewkę przekaźnika.
nawet i w naszych gaalxy oświetlenie wyłącza sięz opóźnieniem, zoabcz na schemacie któy to przekaźnik i mozesz jego wykorzystac, aby wydłużyc czas pracy przekaxnika zmieniasz elementy R i C.

Bump:
Cytat:
Napisał trojaczkileg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ile u was świeca działa?
moze często ci startuje dogrzewacz (jeździć na krótkich odcinkach?
albo za mocno dokręciłeś świece ?
Ją należy delikatnie przykręcić max 10Nm. Podobnie i żarowe silnika, mocne dokręcenie skraca im zycie.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2015, 21:35   #3687
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

moze często ci startuje dogrzewacz (jeździć na krótkich odcinkach?
albo za mocno dokręciłeś świece ?
Ją należy delikatnie przykręcić max 10Nm. Podobnie i żarowe silnika, mocne dokręcenie skraca im zycie.[/QUOTE]

Tak, latam tylko po mieście. Ale nie na TAXI wiec nie sądze że odpalam auto więcej niż inni. Zdenerwowało to mnie, znowu trza kłaść się pod auto... :/
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 09:15   #3688
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał trojaczkileg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, latam tylko po mieście. Ale nie na TAXI wiec nie sądze że odpalam auto więcej niż inni. Zdenerwowało to mnie, znowu trza kłaść się pod auto... :/
zamontuj prosty włącznik on/off. aby gdy masz ciepły motor (ale temp niższa od 75 stopni) nie startował piecyk.
Wstaw go szeregowo na sygnał z alternatora lub z podszybia (czujnik temp). Znacznie przedłużysz żywotność świecy.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 17:39   #3689
iceman150
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: Grudziądz
Model: VW Passat B5 Variant
Silnik: 1,9 TDI AFN
Rocznik: 1998
Postów: 14
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Panowie taka gorąca prośba czy ktoś mógłby podesłać mi vag-com, vag-compl lub vcds lite? Bo nie mam czym podłączyć do diagnozy.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
iceman150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2015, 20:07   #3690
rafalsiem
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2014
Skąd: świętokrzyskie
Model: VW Sharan MK1
Silnik: 1.9 TDI AFN 110KM
Rocznik: 1998
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał iceman150 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie taka gorąca prośba czy ktoś mógłby podesłać mi vag-com, vag-compl lub vcds lite? Bo nie mam czym podłączyć do diagnozy.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
vcds lite można pobrać z tej strony: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rafalsiem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.