Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2022, 21:57   #21
kuba222
FCP member
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 16-03-2019
Skąd: takie zadupie koło Wadowic
Model: Focus mk3 i Fusion mk5
Silnik: 1.6 TDCI 2.7 EB
Rocznik: 2012 2018
Postów: 11
Domyślnie Odp: Chiptuning EcoBoost 2.7 USA

Witam
Podepnę sie do tematu posiadam fusiona sporta 2018 rok 50tyś km od niedawna modyfikuje go najpierw zmieniłem ic na taki customowo wykonany od fmic.pl jutro auto zawożę na modyfikację wydechu do baq exhaust wydech z przepustnicą dp 3cale sportowe katy euro 4 decat też 3 cale plus chciałem zmienić dolot lecz po przeczytaniu forum fusiona sporta w usa wynika że jedyny zimny dolot jaki jest to steeda i jest gorszy niż seryjny układ dolotowy kosztuje 1500 plus przesyłka akcyzy itp więc chyba zamontuje w oryginalną puchę wkładkę sportową k&n jeśli ona ma sens jeśli nie może polecicie kogoś w okolicy krakowa zrobiłby taki dolot oczywiście nie licząc jak za złoto drugie pytanie posiadam auto od przebiegu 22tyś km wymieniam olej co 8-10 tyś km aktualnie mam zalanego millersa xf premium 5w30 lspi który spełnia normy i pasuje lepkością do zaleceń forda może warto go zmienić na jakieś 5w40 tylko jaki? Kolejne pytanie to chęć dołożenia chłodnicy oleju ponieważ ten silnik nie posiada takiej chciałbym dołożyć chłodnice olej-powietrze[tak wiem aby miało to sens na przewody z silnika do chłodnicy oleju muszę załozyć termostat znalazłem już takie urządzenie] z forum usa wiem gdzie dorobić adapter żeby wpiąć sie z zasilaniem oleju do chłodnicy lecz nie wiem jak rozwiązać problem powrotu oleju czy powrót oleju może się znajdować poniżej lustra oleju w misce[wydaje mi się że to średni pomysł] może ktoś coś doradzi i jaki rozmiar czy tam ile rzędowej chłodnicy muszę użyć aby coś dawała.
Po za tym co napisałem w samochodzie wymieniłem jeszcze olej w skrzyni biegów olej w skrzyni kątowej i olej w tylnym mechanizmie różnicowym.
O temperaturę oleju w skrzyni się nie martwie ponieważ w nadkolu przednim prawym jest chłodnica oleju skrzyni biegów wielkości kartki a4 z kierownicą powietrza na zderzaku więc z temp oleju w skrzyni nie ma problemu
I kto mógłby sensownie wystroić taki wóz w okolicach krakowa jeśli tak to czy może oszacuje moc na paliwe 98-100 oktanów po takich modyfikacjach

Bump: A zapomniałem dodać wyrzuciłem żaluzje zasłaniającą intercooler
I też na googlu widziałem że w chiptuningpro i tc-performance te silniki wychodziły im na samym stage 1 370-380km i 580-589nm 500nm już przy 1800 obrotów silnika.
A i czy modyfikacja oprogramowania tej skrzyni tzn. selectshift 6f35 coś daje i czy ktoś to robi w polsce lub jest pośrednikiem
A za niedługo będe zmieniać hamulce przód


Ostatnio edytowane przez kuba222 ; 06-02-2022 o 22:13
kuba222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2022, 23:27   #22
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Chiptuning EcoBoost 2.7 USA

z wystrojeniem nie mam problemów, zrobi się
z wyników z tc możesz spoko 10% odjąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
370KM powinno dać radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2022, 11:54   #23
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Chiptuning EcoBoost 2.7 USA

A kolega używa czasem kropek i przecinków? Bardzo źle się czyta te twoje wypociny.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2022, 21:53   #24
wkwk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-02-2018
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Chiptuning EcoBoost 2.7 USA

Cytat:
Napisał kuba222 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I też na googlu widziałem że w chiptuningpro i tc-performance te silniki wychodziły im na samym stage 1 370-380km i 580-589nm 500nm już przy 1800 obrotów silnika.
A i czy modyfikacja oprogramowania tej skrzyni tzn. selectshift 6f35 coś daje i czy ktoś to robi w polsce lub jest pośrednikiem
A za niedługo będe zmieniać hamulce przód
Mi tak wyszło Kuba
STOCK 324 HP vs STAGE1 376 HP (+ 52 HP; +16%)
STOCK 499 Nm vs STAGE1 595 Nm (+ 96 Nm; +19,2%)
wkwk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.