Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-08-2019, 18:47   #11
peteypee
ford::professional
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Skąd: KRK
Model: Mondeo MK3/ mk4/ Jag XF
Silnik: 2.0, 2.0 Pb/ 4.2SC Pb+LPG
Rocznik: 2002 / 2008 / 2010
Postów: 1,295
Domyślnie Odp: Wymiana tylnych sprężyn

Sory resetowalem telefon i słownik podstawia co mu pasuje. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak masz sciagacze to obejdzie się bez zdejmowania wahacza. Tylko łącznik odkręć.

peteypee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 18:24   #12
ziutekkk
ford::beginner
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-12-2018
Skąd: Kraków, Kielce
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: Wymiana tylnych sprężyn

Witam, podepnę się pod temat. Czy zawieszenie z tyłu w mondeo mk4 jest takie samo dla każdego nadwozia? Z racji korozji zamierzam wymienić sanki z tyłu wraz z wahaczami poprzecznymi(tymi podtrzymującymi sprężyny), i zakupiłem używane w dobrym stanie tyle tylko, że sprzedawca nie był w stanie określić(cały plac części) z jakiego nadwozia konkretnie są sanki, ale twierdził, że w mk4 zawiasy są takie same niezależnie czy liftback czy kombi, oraz przed czy polift. Z tego co się orientuję to dla poprzednich wersji mondeo zawieszenie było różne dla kombi czy sedana, więc trochę to podejrzane, a nie chce się brać za zabezpieczenie "nowych" sanek a żeby potem się okazało że nie pasują, z wyglądu zdaje się być to samo.
ziutekkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2019, 18:50   #13
metmusic
ford::professional
 
Avatar metmusic
 
Zarejestrowany: 17-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4 FL Titanium S, B-Max Titanium
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM, 1.0 Ecoboost 100KM
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 1,658
Domyślnie Odp: Wymiana tylnych sprężyn

Najlepiej sprawdź to w katalogu części. Np tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
metmusic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2019, 18:45   #14
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 169
Domyślnie Odp: Wymiana tylnych sprężyn

Jakie swoją drogą wkładacie tam sprężyny. Z racji tego, że Mondeo (jak i fordy) dość dobrze są spasowane na fabrycznym zawiasie, chciał bym kupić oryginał lub zamiennik najbardziej do niego zbliżony, żeby było komfortowo jak dotąd i jednocześnie dość dobrze się prowadził. Na sklepach forda są tylko sprężyny Lesjofors, nie bardzo wiem co to takiego. Mondeo Kombi
Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2021, 21:09   #15
Martinaz667
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Wymiana tylnych sprężyn

koledzy rzućcie okiem na fotkę z linka. czy prawa sprężyna ma większe odległości między zwojami, czy tylko mi się wydaje? prawy tył jest sztywniejszy i stoi wyżej od lewego, poza tym niedawno odkryłem, że "mechanik" źle założył tą sprężynę tzn. końcówka zwoju nie leżała w rowku. poprawiłem to, ale i tak po jakimś czasie prawy tył jest wypychany do góry i zawieszenie z tej strony robi się sztywne. lewa strona pracuje idealnie.

liftback z 2007r
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Martinaz667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 15:49   #16
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Wymiana tylnych sprężyn

To jest najpewniej niestety wina części zamiennych jakie są obecnie produkowane. Różne partie sprężyn nawet od tego samego producenta no i efekt masz na zdjęciach...

Wysokość od błotnika do środka kosa jest taka sama?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2021, 20:11   #17
Martinaz667
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-08-2014
Skąd: Warszawa
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 83
Domyślnie Odp: Wymiana tylnych sprężyn

sprężyn nie wymieniałem, tylko wahacze tuleje i amortyzatory. zaraz po zakupie zacząłem remont tylnego zawieszenia (nie pamiętam, czy wtedy prawy tył był wyżej) i do dziś nie mogę ustawić równo tyłu - po poluzowaniu śrub wahaczy tył ustawia się równo, ale po dokręceniu i przejechaniu kilkuset kilometrów ewidentnie prawy tył jest wyżej. może ta sprężyna nie jest od liftbacka, albo jest założona "do góry nogami" jeżeli jest to możliwe?
wysokość od błotnika nie jest taka sama, prawa strona jest wyżej o jakieś 1,5-2 cm
Martinaz667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , sprężyna , tył , wymiana


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.