Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Inne > Ford Transit i Tourneo Courier

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-11-2019, 13:51   #11
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam. Użytkownicy Couriera z silnikiem 1.5 tdci 100hp już zapewne są po akcji serwisowej związanej z wadliwą pracą systemu oczyszczania filtra DPF. Akcja polegała na wymianie oleju i wgraniu nowego oprogramowania. Tuż przed otrzymaniem pisma o akcji serwisowej zaświeciła się kontrolka wymiany oleju i serwisu silnika. W grudniu minie pierwszy rok użytkowania mojego Couriera a już mam odnotowanych w historii auta 6 wizyt w serwisie w tym jeden przegląd gwarancyjny po 12 tys (FORD zmienił z 15 tys na 12 tys zapewne z uwagi na rozrzedzanie oleju). Te problemy to wynik błędów przy konstruowaniu silnika i mam raczej kiepskie przeczucia odnośnie przyszłości. W serwisie mówili, że problem wynika z jeżdżenia na krótkich trasach. Akcja serwisowa dotyczyła również Fiest. Wg mnie zarówno Fiesta jak i Courier są przeznaczone na krótkie trasy co nawet sugeruje nazwa modelu. Gdybym potrzebował samochodu na długie trasy to nie kupiłbym Couriera lub Fiesty. Jeśli FORD nie potrafił zaprojektować skutecznego systemu wypalania tego filtra to nie powinien oferować takiego silnika w tych modelach. Teraz nabywcy mają kłopot. Ostatnio przy przełączaniu biegów czasami szarpie przy włączaniu 2-ki lub 3-ki. Wg mnie to nie problem skrzyni biegów. Szarpnięcie jest po takiej chwili "zawahania" lub przyduszenia. Ciekaw jestem czy inni mieli do czynienia z tym problemem. Zachęcam do opisywania problemów z tym silnikiem, żeby inni potencjalni nabywcy wiedzieli z czym mogą mieć do czynienia w przypadku zakupu Couriera z tym silnikiem.

Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2019, 15:18   #12
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Ja w przyszłym tygodniu jadę na akcje gwarancyjna. Dziś rano jak jechałem krótki dystans to zaczął wypalac dpf na zimnym silniku. Zostawiłem go tak na 20 min wypalił obroty spadły zużycie paliła spadło z 1,2l do 0,5 wiatraki się wyłączyły. Dziwne że zaczął wypalac na zimnym. Ostatnio też parę razy wszedł z tryb awaryjny komunikat awaria silnika natychmiastowy serwis. Cuda się dzieją.
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2019, 12:27   #13
Piterada
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-10-2019
Skąd: okolice Torunia
Model: courier
Silnik: 1.5 Duratorq 100 km
Rocznik: 2019
Postów: 14
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

O co chodzi z ta akcją gwarancyjną? Też mam takiego Couriera 1.5 100hp. Przebieg ok 2500tys km.

Andrzej98 Zachęcam do opisywania problemów z tym silnikiem, żeby inni potencjalni nabywcy wiedzieli z czym mogą mieć do czynienia w przypadku zakupu Couriera z tym silnikiem.[/QUOTE]


U mnie też zauważyłem lekkie przyduszanie przy zmianie na wyższy bieg. Tego objawu nie ma jak się trochę przeciągnie obroty co najmniej do 3tys. przy zmianie biegu na wyższy wtedy tego przyduszenia już nie ma. Ale rzeczywiście zmieniając biegi tak jak pokazuje strzałka na wyświetlaczu czuć "chwilowy brak mocy".

Bump: Czy ktoś wie czym się różni silniki diesla 1.5 ecoblu od 1.5 Duratorq?

Ostatnio edytowane przez Piterada ; 03-12-2019 o 12:37
Piterada jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 15:27   #14
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

normą spalin, układem ad blue
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-12-2019, 21:24   #15
Donek123456
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 17-09-2019
Skąd: Mogilno
Model: Courier Transit
Silnik: 1.5
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Po aktualizacji oprogramowania silnika problemy z przybywaniem i rozcieńczaniem oleju ustąpiły. Zrobiłem 9k km lampka informującą o złej jakości oleju nadal nie świeci !!!! Ale..... zapalila się kontrolka informująca o błędach w silniku.... pomarańczowa lampka silnika.... Diagnoza w serwisie.... padł DPF... nosz kur....wa szlak mnie trafi z tym samochodem. Co mnie podkusilo aby kupić Forda!!!!!!
Donek123456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2019, 20:57   #16
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cytat:
Napisał Donek123456 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po aktualizacji oprogramowania silnika problemy z przybywaniem i rozcieńczaniem oleju ustąpiły. Zrobiłem 9k km lampka informującą o złej jakości oleju nadal nie świeci !!!! Ale..... zapalila się kontrolka informująca o błędach w silniku.... pomarańczowa lampka silnika.... Diagnoza w serwisie.... padł DPF... nosz kur....wa szlak mnie trafi z tym samochodem. Co mnie podkusilo aby kupić Forda!!!!!!

Szczerze współczuje. Ja się na wiosne pozbywam
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2019, 16:30   #17
Andrzej98
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Courier MCA
Silnik: 1.5 TDCI Duratorq 100KM
Rocznik: 2018
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Witam,
Wszyscy użytkownicy tego silnika zapewne juz po akcji serwisowej wymiany oleju i aktualizacji oprogramowania, czyli kolejne kłopoty z tym modelem. Przeklinam dzień w którym kupiłem ten samochód. Użytkowo jest OK ale przez problemy techniczne źle rokuje na przyszłość i kupę czasu i nerwów zmarnowałem jeżdżąc co chwilę do serwisu. Ja już miałem wymieniany filtr DPF po około 3.5 tys km. W zeszłym tygodniu zaświeciła się kontrolka zapełnienia DPF-a. W instrukcji są opisane dwa tryby oczyszczania - automatyczny w czasie jazdy kiedy trzeba utrzymywać prędkość powyżej 48 km/h przez 20 minut oraz inicjowany ręcznie z poziomu oprogramowania. Tej drugiej opcji nie widzę u siebie w oprogramowaniu dostępnym w Menu. W drodze na autostradę filtr się najwidoczniej wypalił w ruchu miejskim ponieważ kontrolka zgasła. Wg mnie FORD wymyślił w tym modelu jakiś nowy system wypalania suchego filtra i nie za dobrze on działa. Włącza się on co chwilę i stąd tak wysokie zużycie paliwa. Dziwna jest ta ekologiczna ekonomika, kiedy w celu oczyszczenia spalin samochód pali około 40% więcej paliwa wydzielając przy tym dodatkowe spaliny. Zobaczymy co będzie dalej.
Andrzej98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 11:44   #18
Kamil.1983
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-03-2019
Skąd: Kraków
Model: Tourneo Couerier
Silnik: 1.5 tdci 100KM
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Ja również przyglądam się uważnie swojemu courierowi z tym silnikiem właśnie. Na akcji serwisowej już byłem i jeśli chodzi o zmiany to są one dość wyraźne. Przed akcją serwisową miałem tak, że dpf wypalał mi się bardzo często, nawet raz w tygodniu ( wystarczyło kilka dni do pracy pojeździć tam i z powrotem 6 km). Najciekawsze jest to, że raz po wymianie oleju na świeży, wyjechałem od razu w trasę i w trakcie wypalania dpf wywaliło mi komunikat :olej do wymiany" Co więcej - oleju przybywało w misce nawet jak latał tylko w trasie i zero korków zero miasta.
Teraz jestem po akcji serwisowej. Z tego co widzę różnic jest kilka. Częstotliwość wypalania DPFa mam wrażenie nie zmieniła się lub nawet wzrosła - ostatnio wypalal mi po ok. 40 km zrobionymi w mieście. Ale - sprawdzam kilkukrotnie i poziom oleju sie trzyma. Spalanie chwilowe zmieniło się - teraz bardzo często podbija z 0,5 do 1,3-1,5 wcześniej max 0,9. Nie zawsze oznacza to, że DPF sie wypala po czasem wzrasta tylko na minutke dosłownie. Pewność że DPF wypala jest wtedy jak jedziecie rozpędzeni puszczacie gaz, a chwilowe spalanie i tak sie waha od 0 do 0,2.
Natomiast jak chwilowe spalanie na komp. rośnie i silnik dostaje nagle większą dawkę paliwa, wtedy ja czuje to "łupnięcie", zamulenie czy jak to tam zwiecie. U mnie to się zaczęło po akcji serwisowej - już tego samego dnia odczułem różnicę. Jak zmieniam biegi przy małych prędkościach (1 na 2 lub z 2 na 3) i wtedy akurat załączy się to wyższe spalanie chwilowe to ma miejsce ten nieprzyjemny "strzał" poprzedzony zamuleniem.
Ktoś zauważył podobny scenariusz u siebie?
Kamil.1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 19:39   #19
Cibor12
ford::beginner
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 05-03-2013
Skąd: Warszawa/Serock
Model: Focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1999
Postów: 33
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

Cytat:
Napisał Kamil.1983 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Natomiast jak chwilowe spalanie na komp. rośnie i silnik dostaje nagle większą dawkę paliwa, wtedy ja czuje to "łupnięcie", zamulenie czy jak to tam zwiecie. U mnie to się zaczęło po akcji serwisowej - już tego samego dnia odczułem różnicę. Jak zmieniam biegi przy małych prędkościach (1 na 2 lub z 2 na 3) i wtedy akurat załączy się to wyższe spalanie chwilowe to ma miejsce ten nieprzyjemny "strzał" poprzedzony zamuleniem.
Ktoś zauważył podobny scenariusz u siebie?
Dokładnie mam tak samo. Przy zmianie biegu ostre schamowanie, aż wyrywa do przodu kierowcę. Mam wrażenie że silnik zaraz zgaśnie. Czasem też muszę uslizgnac sprzęgło by ruszyć w miarę sprawnie. Inaczej muł, i zaduszanie silnika. Codziennie robię ponad 160 km, również i przegonie go równo, a dziś wentylator na Maxa po krótkiej jeździe. Może jakiies zgłoszenie zbiorowe o problemach?
Cibor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2019, 19:10   #20
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

W 1.0 ecoboost jest podobny objaw, przy zmianie z 2 na 3 i z 3 na 4 bieg przyduszenie, które potrafi trwać ze 2-3 s. i "wystrzał"
Dzisiaj gdyby tylko był dostępny to ponownie kupuje Foke mk1 TDDI. Nie do zdarcia auto, komfortowe, dobrze wykonany, świetny układ jezdny, brak ujowego i tandetnego plastiku jak w obecnym Courierze.

Ostatnio edytowane przez pers ; 23-12-2019 o 19:13
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.