Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-02-2017, 13:50   #31
groszekbmx
ford::average
 
Avatar groszekbmx
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: S- max
Silnik: 2.0 190km 440nm
Rocznik: 2017
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Nie no kolego jak bardzo proszę bez takich teori. Kupiłem samochód z salonu bo:
- sprzedałem poprzedniego focusa, szukałem 7 miesięcy samochodu ale nic ciekawego się nie trafiło
- przyszłyt wyprzedaże rocznika 57 k kupiłem nowy samochód z dwoma kompletami opon, ekranem 8 cali, czujnikami z tylu,
- zapłaciłem 2k za ubezpieczenie (mam 23 lata, prawko 2 lata więc zebrałem wszystkie możliwe zwyżki gdybym chciał kupić używany)
- cieszę się nowym samochodem z gwariancja, pierwszy sobie puściłem pierda na fotelu kierowcy.
a Tatko to sobie pasatem jeździ.


Ostatnio edytowane przez groszekbmx ; 05-02-2017 o 13:56
groszekbmx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 14:33   #32
mayor
ford::advanced
 
Avatar mayor
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 25-03-2016
Skąd: Pruszcz Gdański
Model: Focus MK3FL Titanium
Silnik: 1.5 EB@200KM by TuneForce
Rocznik: 2017
Postów: 274
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Cytat:
Napisał u08mlap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tylko 1,6 105 km żaden inny jak chcesz się cieszyć spokojem i bezawaryjnością i tanią jak barszcz eksploatacją-- najmniej ze wszystkich sprzedanych pojazdów przyjeżdża na usterki gwarancyjne tylko z tym silnikiem praktycznie ich nie ma
Tylko gdzie tu jakikolwiek fun z jazdy? Od ponad 4 lat jeżdżę z silnikiem ledwo 100 KM i zero przyjemności, w mieście OK, ale w trasie to albo głośno albo lepiej nie wyprzedać. Dlatego teraz będzie Ecoboost. A przy 15k km/rok to specjalnie mnie awarie nie martwią, bo pewnie więcej jak 6-7 lat nie będę nim jeździł.
mayor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 15:22   #33
Macieka13
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-02-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Dodam że będę max 15tys/km rocznie robił
Macieka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 21:14   #34
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

To jego pierwsze uto - na fun z jazdy przyjdzie czas. Na początku 100KM bywa o 50 za dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja tam swego czasu miałem więcej funu jeżdżąc 75 konnym Lanosem i to w LPG niż w póxniejszych moich autach, które miały kolejno - 104, 116, 131 i 170KM...W nich funu nie było ale nie z powodu braków mocy tylko z powodu albo nadwagi, albo dlatego, że byly to diesle. teraz fun wrócił, ale to już kompletnie inna bajka z obecnym autem, bo takim to jednak żeby pojechac to najpierw trzeba sie jeździć naumieć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A tego lepiej sie uczyć na słabych autach.
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 21:24   #35
mfraczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2014
Model: Focus III
Silnik: 105 KM
Rocznik: 2014
Postów: 58
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Mam 105 KM i nie odczuwam braku funu, przynajmniej przy ruszaniu. Kwestia techniki jazdy i można nawet zerwać przyczepność, jak kto lubi. Przy tej wadze (niecałe 1200 kg) to wcale nie mało KM, a do tego przy ostrym dociskaniu spalanie nie wzrasta. Oczywiście na autostradzie nie ma co się łudzić, na dynamikę nie ma szans, ale do miasta i na drogi 90-120 km/h sprawdza się całkiem dobrze.
mfraczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2017, 22:04   #36
u08mlap
ford::advanced
 
Avatar u08mlap
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1,0
Rocznik: 2013
Postów: 233
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko gdzie tu jakikolwiek fun z jazdy? Od ponad 4 lat jeżdżę z silnikiem ledwo 100 KM i zero przyjemności, w mieście OK, ale w trasie to albo głośno albo lepiej nie wyprzedać. Dlatego teraz będzie Ecoboost. A przy 15k km/rok to specjalnie mnie awarie nie martwią, bo pewnie więcej jak 6-7 lat nie będę nim jeździł.
Ok fanu nie ma ale jak kolega pisze 15 tyś rocznie a gdzie ten fun chesz uprawiac i ile razy dziennie z domu do pracy i z pracy do domu, robiac łącznie pewnie ok 50 km 6 - 7 lat tu kupa czasu 2 lata i do zyda po gwarancji to rozumiem sens 150 lub 182 ale mozna kupic sam się zastanawialem na 1.5 150 ale przy tej awaryjnosci to chyba pozostanie wybór 1.6 nastepnym razem
u08mlap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 00:02   #37
ignas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-02-2013
Model: Focus III Kombi
Silnik: 1.6L Duratec Ti-VCT (123PS) - Sigma [PNDA]
Rocznik: 2013
Postów: 257
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Cytat:
Napisał Thombike Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdyby wyznacznikiem przy zakupie auta było wyłącznie spalanie... (...) Skoro cała reszta nie gra kompletnie zadnej roli.
Nie zauważyłem, żeby ktoś coś takiego napisał. Rozumiem, że prowadzisz na swój użytek takie teoretyczne rozważania :-)



Cytat:
Napisał groszekbmx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam takie spalanie z komputera, licząc z tankowania 7 litrów.
Są trzy możliwości:

1. Jesteś pierwszym "znanym" mi człowiekiem, który swoim autem osiągnął spalanie niższe niż podaje katalog producenta (w zależności od rodzaju nadwozia: 8,3-8,4 l/100km w cyklu miejskim).

2.
Cytat:
Napisał skylla1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli jeździ się głównie po ulicach bez świateł i korków to można mieć takie spalanie. Nie ma to jednak nic wspólnego ze spalaniem w cyklu miejskim :-)
3. Popełniasz błędy przy pomiarze zużycia paliwa - zacznij mierzyć tak, jak podał kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (dodam, że podane przeze mnie spalania to średnie z 24 tys. km):

Cytat:
Napisał skylla1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepszy jest sposób klasyczny


Cytat:
Napisał mayor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od ponad 4 lat jeżdżę z silnikiem ledwo 100 KM i zero przyjemności, w mieście OK, ale w trasie to albo głośno albo lepiej nie wyprzedać.
Kilka lat jeździłem właśnie taką Toyotką (ten sam silnik, nawet ten sam rocznik) i miałem dużo frajdy, tylko każdy tę frajdę inaczej definiuje i inaczej odczuwa. Zgadzam się: w mieście ok, w trasie dość głośno (ale lubiłem dźwięk tego silnika, więc mi to nie przeszkadzało), z wyprzedzaniem szału nie było (ale nie było też tragicznie). Za to w Toyocie czułem się świetnie, doskonale czułem drogę i uwielbiałem nią jeździć po wąskich, krętych drogach. Ale każdy inaczej definiuje/odczuwa frajdę :-)
ignas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 05:20   #38
Thombike
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 22-05-2016
Skąd: Neuburg a.d. Donau
Model: Ford Focus ST [MKII]
Silnik: mocny - jakieś 280KM
Rocznik: 2010
Postów: 392
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zauważyłem, żeby ktoś coś takiego napisał. Rozumiem, że prowadzisz na swój użytek takie teoretyczne rozważania :-)
Otóż jakbyś nie zauważył to na 4 stronach tematu ponad połowa zajęła piszacym rozważanie na temat tego która wersja silnikowa ile i w jakich warunkach więcej pali. WIęc to co najmniej numer 1 albo 2 w kwestii wyboru auta. Nie jak wygląda, czy sie podoba - Ile pali w miescie i na trasie - to podstawa. Niemcy np...z racji, że podatek drogowy nie jest płacony w plaiwie tylko raz do roku i zalezny w dużym stopniu od pojemnosci najpeirw pytają - jak poj. silnika..ale nie stanowi to najistotniejszego punktu w wyborze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Także ten...Prawdę mozesz sobie zaklinać ale jej nie oszukasz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał ignas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesteś pierwszym "znanym" mi człowiekiem, który swoim autem osiągnął spalanie niższe niż podaje katalog producenta (w zależności od rodzaju nadwozia: 8,3-8,4 l/100km w cyklu miejskim).
W takim razie drugim - poprzedni właściciel mojego ST twierdzi że osiągał 6,9l/100km...W ST podciagniętym pod 290KM...
Thombike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 06:26   #39
groszekbmx
ford::average
 
Avatar groszekbmx
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-06-2015
Skąd: Warszawa
Model: S- max
Silnik: 2.0 190km 440nm
Rocznik: 2017
Postów: 93
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Miło mi W takim razie. Zrobić fotkę czy podjechać i pokazać?
groszekbmx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2017, 09:28   #40
zombie6
ford::professional
 
Zarejestrowany: 12-02-2013
Model: Focus III
Silnik: 1.6 Ecoboost 182 KM
Rocznik: 2012
Postów: 1,110
Domyślnie Odp: Jaki silnik wybrać

Frajda wolnossącym 1.4-2.0 to mogła być w latach 90-tych jak kompakt ważył poniżej tony...., przy obecnej masie aut tylko i wyłącznie turbo przy małych pojemnościach do 2.0.....różnica w codziennej jeździe jest OGROMNA w stosunku do wolnossaka.....tu chodzi o to by auto jechało od dołu w ciszy i spokoju, a nie było piłowane bez przerwy.......niektórzy nie do końca wiedzą o co chodzi, zaraz będą teksty o redukcji, ale wystarczy pojeździć trochę jednym i drugim i będzie wiadomo o co chodzi....różnica jest KOLOSALNA....

Bump:
Cytat:
Napisał mfraczek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam 105 KM i nie odczuwam braku funu, przynajmniej przy ruszaniu. Kwestia techniki jazdy i można nawet zerwać przyczepność
No kurna qpa fanu, kółka to mi buksowały w maluchu na żwirku - ale był fan ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez zombie6 ; 06-02-2017 o 09:35
zombie6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.